Fudbalerke Spartaka briljirale

Sticajem okolnosti danas su Spartak i Jagodina u “dva primerka” odmerili fudbalsko umeće – momci u Jagodini, a devojke na domaćem terenu u Subotici.

Već u četvrtom minutu ekipa ŽFK Spartaka je golom Jelene Čanković povela sa 1:0, a do konačnih 12:1 (6:0) stiglo se pre svega odličnom igrom “golubica” ali i zlom srećom po igračice Jagodine. U 22 minutu golmanka Jagodine je zbog crvenog kartona morala napustiti igru, a danas izuzetno raspoložene “golubice” su znalački iskoristile brojčanu premoć. Iako su sve igračice Spartaka bile na visini zadatka, svojim zalaganjem se istakla Marija Ilić.

Golove za spartak su postigle:  Jelena Čanković (4 i 57 min), Nevena Damjanović (26 min), Milena Nikolić (29, 43 i 55 min), Marija Radojičić (45 i 50 min), Jelena Čubrilo (53 i 78 min), Marija Ilić (65 min) i Enganamouit Gaelle u 85 minutu.

Sledeće kolo “golubice” gostuju ekipi zemunske Sloge koju su pre 10 dana u Kup utakmici deklasirale sa 9:0, pa se opravdano očekuje pobeda i osvajanje 3 nova boda.