Golubice su opravdale poverenje

Republika Irska – Srbija 0:2

U drugom krugu kvalifikacija za EP u fudbalu za žene, omladinska reprezentacija Srbije (U-19), među kojima se nalazi čak 6 Spartakovih igračica, danas 31. marta, odigrala je utakmicu sa reprezentativkama Republike Irske. Ako izuzmemo tri šuta, kapitena Nevene Damjanović, koji su završili van okvira gola, prvo poluvreme i pored blage terenske inicijative naših devojaka, gledaocima nije donelo većih uzbuđenja.

U drugom poluvremenu Irkinje su krenule agresivnije, pa je u 59. minutu u igru uvedena najmlađa Spartakova igračica, 16-to godišnja Jelena Čanković kako bi se osnažio centar terena.

Ova mala „srpska Ronaldinja“ u 76. minutu, na sebi svojstven maestralan način, postiže gol za Srbiju i opravdava ukazano poverenje.

U 90. minutu brzonoga Jovana Damnjanović povisuje rezultat na 0:2 i stavlja tačku na meč.

Već 2. aprila naše devojke igraju najtežu utakmicu, protiv favoritau našoj grupi, reprezentacije Danske.