Vozači su sinoć zabeležili veliki požar kraj auto-puta na potezu od Subotice ka Novom Sadu, te snimak objavili na Tviteru.

Autorka snimka, navela je da je na putu do Novog Sada videla još tri požara, kao i da je sinoć gorelo i na 500 metara od naplatne rampe pred Beogradom.
Požari u Carskoj Bari buktali su juče, ali i prethodnih dana bilo je puno sličnih primera na putevima – piše Blic.
Sedam puta više požara nego prošlog oktobra
Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova apeluje na građane da ne spaljuju nisko rastinje na otvorenim prostorima, jer je to u prethodne dve nedelje dovelo do povećanja broja požara za čak oko sedam puta u odnosu na isti period prošle godine.
– Zakonom o zaštiti od požara zabranjeno je spaljivanje bilo koje vrste otpada na otvorenom prostoru. Za prekršioce ovog zakona su predviđene novčane kazne i to za fizička lica od 10.000 do 50.000 dinara, dok je za pravna lica taj iznos od 300.000 do milion dinara – podsetio je Miloš Majstorović iz Sektora za vanredne situacije.
Kazna zatvora i do 12 godina
Paljenje trave i drugog rastinja, otpadnih predmeta i materijala na putu i na zemljištu pored puta, ukoliko se time ugrožava bezbednost odvijanja saobraćaja i umanjuje zahtevana preglednost na putu, zabranjena je zakonom i kažnjiva zatvorskom kaznom do 12 godina.
Ova aktivnost kažnjiva je na osnovu Zakona o putevima, Zakona o zaštiti od požara i prema Krivičnom zakoniku.
Blic
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Lepo zvuci tih 12 godina u poredjenju sa ubicama I silovateljima koji su na slobodi nakon dve godine…
Ne može se narod istrebiti ukoliko se sve ne razruši, popali, potopi, potruje…
Nigde u normalnoj civilizovanoj Evropi nema paljenja trava, đubreta i otpadaka pokraj autoputa, samo u svemogućoj Srbiji.
Nije 12 god puno za ovako nesto nego ostali kriminalci dobiajju premalo!
Taj što pali može da postane ubica ako zbog nje se desi udes
U nedelju smo na auto-putu uleteli u dimnu zavesu na delu izmedju \Beske i Novog sada. Snimili smo ali zbog slobodnijeg recnika ne bih da ga kacim. Uzas kako ljudi koji pale ne razmisljaju o mogucim posledicama.Dok se ne lupi po dzepu ovo nece stati. A do vlasnika se lako moze doci preko katastra samo da nadelzni imaju malo volje i sluha.
@Realan
U svemogućoj Srbiji kradu nickove, pišu pod njima, tvrde da ih koriste godinama, za tvrdnje ne pružaju dokaze a za sve loše, skretajući stvarnu krivicu sa sebe, okrivljuju dežurne krivce nazivajući ih najpogrdnijim nazivima. Tako su i za ovu paljevinu krivi nevini.
Članom 50. Zakona o PPZ zabranjeno je palenje vatre na otvorenom prostoru i u ekonomskim dvorištima. Uz čiju dozvolu Tavankutski pop spaljuje travu i granje? Nagomilanu iza Crkve. Da napomenem da su vatrogasci DVD Tavankut od svega udaljeni svega 40 metara, policija 30 dok poljočuvar neretko prolazi tuda svojim motorom kada obilazi naselje. Saobraćajnica je svuda okolo Crkve..i ZA NJEGA ZAKON NE VAŽI??? Sramota i one silne nazovi vatrogasce koji žive okolo Crkve da barem oni ne reaguju. To što dim guši narod unaokolo to nikomr ništa. Treba svi da bojkotuju zakon dok se situacija ne reši i da pred zakonom svi budemo jednaki.
@’Istina’
Ti si koristio tuđi nik, došo vlasnik nika po svoje. Nevini nisu majmuni koji paljenjem svojih govana pored autoputa izazivaju teške saobraćajne nesreće. Koliko mora neko biti degeneričan pa da uporno pali pored autoputa, za to treba u aps pa lepo deceniju dve u zatvor.
@Agentura
Hajde, „vlasniče“, dokaz na sunce! Ne tražim mnogo, samo dokaz da je vaša lažovska i pljačkaška agentura moj osnovni nick Realan koristila 2011. godine na ovom portalu kako tvrdi. Uporno ga izbegavate jer ga nemate. Zato umesto dokaza namećete ružne reči, lične uvrede i nove količine laži. Vi vladate lažima, prevarama i manipulacijama. Vama je, po Gebelsu, istina smrtni neprijatelj laži i protiv nje se borite svim sredstvima. Koreni te ideologije su stari i duboki, bolje da ne citiram njene delove. Vi se plašite dve stvari; istine i mase. Zato je konstantno kontrolišete starim i novim lažima. Optužbe za laž se pobijaju dokazom, a vi ga nemate. Dakle, ne govorite istinu.
Zato se ja ne mogu uklopiti u moj komšiluk.Skupim lišće u džakove a oni svi do jednog pale lišće.Čudno me gledaju i smeju mi se
A na koliko godina se zatvore vinovnici kada se zapali zakopana divlja deponija od strane Javnog Preduzeća Čistoća i Zelenilo ,Subotica blizu Prečistaća i Prozivke ….?
@Megille
Dobro zapažanje, ali nepodobno. Država je najveći kriminalac, ona je taj antisistem koji nikako ne može da uspe jer je naopak. Antisistem radi protiv svih koji nisu njegov deo, ali i protiv sebe tako da i oni koji postanu njegov deo nemaju nikakve šanse za opstanak. Taj model je postavljen spolja iz interesa onih koji su ga kreirali. Da bi što bolje propao, sa što manje otpora, lažima mora da se propagira kao sjajan, fenomenalan, napredan…
@Istina, a kako se to stiče trajno pravo na nick, da li ga treba overiti u Patentnom zavodu ili na nekom drugom mestu? Ne razumem to kmečanje za nickom i ko ga je 2011. ili šta ti ja znam kada koristio ili ga sada „zloupotrebljava“? IMAŠ LI TI PEČAT da je tvoj, potpis notara, priznanicu da je plaćena taksa, potvrdu psihijatra da si REALAN? Diskusiju ovde shvatam kao mogućnost da ljudi međusobno razmene informacije o nekoj temi, da čitanjem onoga što drugi misle i znaju nešto saznaju i nauče, da se vodi borba mišljenja na osnovu argumenata a ne vređanjem, a to da li je nick ovakav ili onakav ne bih rekao da igra ulogu.
@Agentura
Još čekam dokaz, ali umesto njega od vas stižu samo razvodnjavanje priče, relativizacija stvari i bezbroj novih laži i uvreda. Kako lažete za nick (ne pružate dokaz za suprotno) tako lažete i za drugo.
@ Istina..: Nepodobnost mi je zaštitni znak…
@Megille
Meni je drugo ime. 🙂
@’Istina’
Imaš ti više imena, ali najbitnije ime si ukrao od mene, samo je jedan Realan.
@Agentura
Još uvek čekam dokaz za vaše tvrdnje da ste predmetni nick koristili te famozne i izmišljene 2011. godine ali ga ne dostavljate jer ga nemate. Pa vi ne možete da dokažete nijednu tvrdnju dok za moje postoji niz dokaza.
@’Istina’ – kradljivac nikova.
2011. je izmišljena godina? Kako molim te, objasni mi sklop tvoje šizofrene rečenice. Ti nemaš nikakve dokaze, samo velikosrpska naklapanja a to nisu dokazu.
@Agentura
Tvrdite da ste nick Realan koristili 2011. godine, a ne pružate nijedan dokaz što znači da ne govorite istinu. Što se mojih dokaza tiče bolje da me ne vučete za prste i tastaturu, ali zato, u međuvremenu, možete za nešto drugo.