Gosti sa reke pobedili na tavankutskom pisku

Ovaj izlet u Vojvođansku ligu “Sever” vodi nas u Tavankut, na utakmicu 19. kola između fudbalera domaćeg tima i gostiju iz Adorjna. Izveštač je ovako video događaje na zelenom polju:

Pred oko dve stotine gledalaca Tavankućani su juče nesrećnim  spletom okolnosti za dlaku izgubili od gostujuće ekipe „TISA“ iz Adorjana.

Iako se na trenutke činilo da će vidljivo bolji Tavankućani u svoju korist privesti kraju utakmicu, to se nije desilo.

Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 1:1 . Prva se zatresla mreža gostiju iz Adorjana . Mrežu im je zatresao izuzetni Sili u jedanaestom minutu da bi gosti uzvratili  u 38. minutu golom Boršoša. Usledilo je daljnje nadmetanje te je u šezdesetom minutu igrač Tavankuta Vojnić doveo svoju ekipu do novog vodstva.

Međutim šesdeset deveti i sedamdeseti minut po FK Tavankut su bili pogubni zbog dva gola koja su primili od gostujućeg igrača Miličića.

Tavankut -„Tisa“ Adorjan 2:3