„Horvat i Horvat konsalting“ ponovo radi Master plan

Preduzeću "Horvat i Horvat konsalting" iz Zagreba poverena je ponovna izrada Master plana razvoja regiona jezera Palić, a za ovu namenu grad Subotica je izdvojio šest miliona dinara. U Ugovoru o javnoj nabavci usluge Izrada Master plana razvoja regiona jezera Palić definisana je vizija razvoja Palića kako se ne bi ponovile greške iz prethodnog Master plana koje su se pre svega odnosile na neusklađenost turističkog razvoja sa urbanističkim uslovima.

1 Maj Palic Nocu (26)

Prilikom izrade novog Master plana razvoja regiona jezera Palić posebna pažnja treba da se obrati na to da zaštita i sanacija jezera Palić i Ludaš bude u skladu sa svim ključnim i pratećim sadržajima. Okosnica razvoja Palića, su Medikal Spa, golf tereni i drugi objekti od kapitalnog značaja, a od pratećih sadržaja predviđena je gradnja sanatorijuma, objekti za osmatranje ptica, centri tradicionalne medicine, centar sportova na vodi, ZOO, objekti kongresnog turizma.

"Tražićemo da se izradi takav plan koji će da bude primenljiv. Tokom leta se planira da bude pripremljen i međunarodni tender za prve strateške investitore. Stari Master plan nije bio dobar i imao je niz nedostataka", istakao je gradonačelnik Jene Maglai.

Prvi put Master plan za Palić izrađen je 2006. godine. Od novog plana očekuje se i dugoročno predviđanje kako da se poboljša kvalitet jezerske vode. Pored toga, došlo je do revizije Odluke o zaštiti zaštićenog područja Park prirode "Palić". Palićko jezero je područje od međunarodnog značaja za ptice (IBA), a usvojena je i Odluka o donošenju Plana za unapređenje stanja ekološkog statusa jezera Palić i njegove okoline.

 

Dnevnik



KOMENTARI

  1. dr,no kaže:

    Masterplan 1 ,pa masterplan 2….područje jezero-park prirode područje međunarodnog značaja za ptice? Ako već nisu mogli namamiti investitore za investiraju u septičku jamu zvano palićko jezero, Možda će ovo sa pticama upaliti sam treba žedno preko vode (jezera) preveslati investitore i neke fondacije za očuvanje prirode.

  2. deki1985 kaže:

    Ispumpavanje love i prodavanje magle…. 50.000eura malo li je rodjaci? A u Subotickom zavodu za urbanizam trostruki broj potrebnih kadrova, da dodatno hvataju zjale….

  3. sarma kaže:

    joooj nemojte molim vas dosta nam je horvata

  4. Battleaxe kaže:

     

    sarma:

    joooj nemojte molim vas dosta nam je horvata

     

     

    Ovde napišite odgovor…Horvath već je odneo pozamašne sume novca u Zagreb koa avansu za svoj projekat masterplana ,ovo će biti završna faza…pa onda sledi tuš.

  5. JAPAJA kaže:

    Planovi su osavremenjeni metod pljačke. Tako ste platili projekat centrale garaže za koji ste znali da nece biti primenjiv. Kad prodje koja godina opet ce se dosetiti neki kriminalac iz vlasti i ponovo milionima plaćati plan koji i malo dete zna da je neostvariv. Ima li kraja ovom bezobrazluku. Master plan za Palić je bio napravljen pa plapreno plaćen pa sad opet izpočetka. Neko mora da vrati  uzaludno bačen novac. Narode nedajmo im da nas opet pokradu.

  6. vo kaže:

    Boze ! Pa nas zaista treba kao male djake u cosak pa da klecimo. Gospodine Maglai ! Pa zar Vi to radite? Tesko da ce te uspeti mom shvacanju NORMALNOG objasniti da je to NORMALNO. Deklasirate suboticki intelekt, suboticku tradiciju i kulturu. Ogorcen sam i razocaran iako sam do sada bio misljenja da ste jedan od retkih koji moze nesto doprineti u pozitivnom smislu razvoju naseg grada. Povodom toga jako se osecam lose u svom gradu. Steta.i za vas i nas koji volimo taj grad, Imate lose saptace oko sebe. Srusili ste sve iluzije u meni da ce ista krenuti nabolje.

  7. Battleaxe kaže:

     

    JAPAJA:

    Planovi su osavremenjeni metod pljačke. Tako ste platili projekat centrale garaže za koji ste znali da nece biti primenjiv. Kad prodje koja godina opet ce se dosetiti neki kriminalac iz vlasti i ponovo milionima plaćati plan koji i malo dete zna da je neostvariv. Ima li kraja ovom bezobrazluku. Master plan za Palić je bio napravljen pa plapreno plaćen pa sad opet izpočetka. Neko mora da vrati  uzaludno bačen novac. Narode nedajmo im da nas opet pokradu.

     

     

    Ovde napišite odgovor…To je takozvane prekogranična saradnja…sa jedne strane uzimaju novac ,sa druge strane…To vam je liberalni kapitalizam ko koga  'prevesla' ,pa nema ljutnje. Svakom na kraju padne nešto u pinku. Narod ? koga briga za narod ,ni prethodnima koji su sve radili u ime naroda nije bilo briga, zar ne ? Uzimaju nam ogromne poreze za imovinu pa pretaču u Masterplanove.

  8. Dragče Gevaravić kaže:

    Neprihvatljivo je da se motiv za izradu novog Master plana za koji će se izdvojiti 50.000,00 evra objasni u jednoj rečenici tako što kaže da je predhodni imao niz nedostataka.

    Ako postoje nedostaci, ko ih je prouzrokovao, pošto je nelogično da se izrada novog Master plana poveri onima koji su izradili predhodni za koji se tvrdi da je sa nedostacima?

    Ako postoje nedostaci, zar je nemoguće njih ispraviti i postojeći Master plan prepraviti umesto izrade novog?

    Ako svaka vlast naruči novi Master plan jer predhoni nije po njihovom ukusu, nikada neće biti ništa od njegove realizacije.

  9. Battleaxe kaže:

     

    Dragče Gevaravić:

    Neprihvatljivo je da se motiv za izradu novog Master plana za koji će se izdvojiti 50.000,00 evra objasni u jednoj rečenici tako što kaže da je predhodni imao niz nedostataka.

    Ako postoje nedostaci, ko ih je prouzrokovao, pošto je nelogično da se izrada novog Master plana poveri onima koji su izradili predhodni za koji se tvrdi da je sa nedostacima?

    Ako postoje nedostaci, zar je nemoguće njih ispraviti i postojeći Master plan prepraviti umesto izrade novog?

    Ako svaka vlast naruči novi Master plan jer predhoni nije po njihovom ukusu, nikada neće biti ništa od njegove realizacije.

     

     

    Ovde napišite odgovor…Logično  jer ako nije dobro napravljen plan i analiza za ulaganje u jezeru ,isti izvođać treba da ispravi svoju grešku u svom trošku ,ovo je valjda jasno ko dan ?

  10. vo kaže:

    Sramota za sve intelektualce Subotice sto se sa strane trazi  i prvi i drugi Master plan. Lokalna samouprava ignorise stime lokalni potencijal. Ergo mnogi put pod noge i tamo negde na Novom Zelandu stvarajte. Mi cemo ovde i nadalje igrati "golf". Ja vec ucim kako se igra.http://www.golfcollege.edu/

OSTAVITE KOMENTAR