Humanitarna akcija fejsbuk grupe

„ Sloga i jedinstvo na delu“

Upravo je pod ovim sloganom sprovedena jedna humana akcija u  organizaciji fejsbuk grupe „GENERACIJA GENIJALCI 1969 – 1977. „

Članovi ove grupe su se organizovali sredinom marta reagujući na tekst objavljen na našem sajtu pod naslovom „PORODICA ŠEFER TAVANKUT“ – kojom prilikom  je ovoj mnogočlanoj porodici uručena pomoć u hrani, novcu i garderobi kao i u ostalim kućnim potrepštinama.

sefer

Nedeljko Šušnjar iz   saveza izviđača  “ SUBOTICA” koji je administrator navedene grupe, izneo je sledeće:

„ Tužno je bilo čitati mnoge komentare još je tužnije bilo kada smo posredstvom Vašeg sajta saznali da se ovde radi o porodici našeg školskog druga Ljube. Nismo oklevali nego smo potražili informaciju  i ustanovili da je zaista reč o našem drugaru i njegovoj porodici, brzom organizacijom uspeli smo da sakupimo značajna sredstva kako u Subotici tako i preko naših školskih drugara koji žive u SAD, Britaniji, Novom Zelandu i Kanadi. Sva tuga je nestala kada su nas na kapiji sačekali Ljubo i supruga mu Ana sa svojom decom čiji su nas osmesi raznežili do te mere da su neki od nas i zaplakali. Ovom prilikom želim da se zahvalim u svoje i u ime grupe kako sajtu gradsubotica tako i autoru teksta g-dinu Mačkoviću koji je svojim tekstom i pokrenuo celu priču. Ovoga puta želim da najavim novu akciju i distribuciju prikupljenih sredstava na adresu našeg drugara Ljube i njegove porodice“

U nadi da će se i drugi plemeniti ljudi odazvati humanim  akcijama i obavestiti nas o problemima svojih komšija, zahvaljujemo se  grupi plemenitih ljudi „GENERACIJA GENIJALCI 1969-1977. „



KOMENTARI

  1. Mira kaže:

    Svaka Vam čast, plemeniti ljudi! U vremenu kada Centar za soc.rad nije u stanju da vodi brigu ni o samoj svojoj Ustanovi – zbog međusobnih prepucavanja, a g-din Ivanišević vodi računa o migrantima kao da su mu rod rođeni, kad je državi zdravlje i obrazovanje dece – zadnja rupa na svirali, ko će brinuti o našem narodu, već mi sami!
    Zato je potrebno još više ovakvih akcija da se usreći još više tužnih i napaćenih lica naših sugrađana, i da im se kako tako pomogne da žive život dostojan čoveka, naročito pred svojom decom i zarad njih.Volela bih da ovakve akcije ne budu samo preko Fejsa, jer nemamo ga svi!

  2. Nedeljko kaže:

    Hvala Miro u ime Generacije – Genijalci. Naravno da nemaju svi Fejs i upravo zato smo i zahvalni medijima koji nas podržavaju u ovakvim akcijama.

OSTAVITE KOMENTAR