Radnja jedne je od najpopularnijih knjiga objavljenih u Mađarskoj ove godine, događa se u Subotici.
Prvi roman Eve Pap iz Budimpešte (rođena u Segedinu), predstavlja Suboticu tridesetih, četrdesetih i pedesetih godina. Autorka je najpre želela da napiše knjigu o uređenju stana, ali, stara pisma pronađena u podrumu porodične kuće, probudila su neka druga interesovanja.
Tako je nastao romantični roman protkan istorijom – „I sunce se ponovo rađa“.
Pošto sam se posljednjih 20 godina veoma približila gradu, nije ni bilo sumnje da priču zadržim na originalnoj lokaciji.
Osnovu čitave priče izvukla sam iz pisama nađenih u kutiji za cipele, u podrumu porodične kuće .
Suprug Eve Pap koja živi u Budimpešti, rodom je iz Vojvodine, pa je preko njega autorka bolje upoznala Suboticu. Fascinirana gradom, odlučila je da zadrži prvobitno mesto priče inspirisane prepiskom bake i deke njenog supruga.
Autorka je smatrala veoma važnim da se simbol grada, Gradska kuća, stavi na naslovnicu.
Tvrdi uvez, 340 stranica uzbudljivog štiva. Roman Eve Pap „I sunce se ponovo rađa“ može se kupiti i u Vojvodini.
Eva Pap