Nakon četiri izgrađene lamele u Frankopanskoj ulici koje su podigli u periodu od 2008. do 2014. godine, građevinsko preduzeće „Inkomerc“ će ovoga leta otpočeti nove aktivnosti na izgradnji u ulici Marka Oreškovića.
Na placu pored Visoke tehničke škole strukovnih studija projektom je predviđena igradnja višespratnice čija visina neće preći 16 metara.
VTŠ, Hemijska škola i Srednjoškolski dom.

Pozicija

Tokom izgradnje koristiće se cigla, a samo objekat će nakon završetka dobiti energetski pasoš. Grejanje će biti realizovano putem gradskog gasovoda što se do sada pokazalo kao najefikasnije rešenje u dobro izolovanim objektima. U dvorišnom delu su predviđena parking mesta, dok će budući stanari imati mogućnost otkupa garaža u prizemlju. Sam objekat neće imati poslovne prostore.
Kada je izgled objekta u pitanju, za očekivati je da će Inkomerc ispratiti prepoznatljivi stil pri izboru boja. Od zgrada u Bore Stankovića i Miloša Obilića, preko lamela u Frankopanskoj uvek dominiraju crvene i žute nijanse fasade.
Budući izgled objekta




Inkomercov objekat u Miloša Obilića

Po etaži su predviđena šest stambenih jedinica, od garsonjera (28kvm) preko dvosobnih stanova (40kvm) do trosobnih stanova veličine 58kvm. Na raspolaganju su i dupleksi u pokrovlju.
Kompletan presek jednog etaža možete videti na ovom PDFu
Presek etaže

Primer stana


KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Volim urbanisticki plan po meri investitora a ne po meri gradjana. Na svu srecu u Subotici nema para tako da projekat geto nikada nece biti izveden toliko brutalno kao u Novom Sadu.
Samo mi nisu jasne budale koje su spremne da izdvoje velike sume novca da bi ziveli u kutiji za cipele u kraju bez drveta igralista za decu sa cestom dovoljnom za pola auta da prodje i gde se auti parkiraju jedni drugima na krov.
Ma urbanisticki plan je kao deca u zabavistu da su ga pravila i dobila dvojku! Nigde parkova, biciklistickih staza, parkinga za sve te stanare samo zgrade i improvizovani parkingzi na zelenim povrsinama.
Pogledajte sta je taj Inkomerc napravio u frankopanskoj, niti mozes pesackom stazom proci (lik je smestio ladno parking na trotoar), niti biciklistickom!
Urbanististički planovi nam i jesu katastrofalni. Kakvi urbanisti takvi i planovi – polovični. Ali da su po meri investitora, to nisu. Ljudi greše ako misle da su investitori zadovoljni ovakvim planovima, a još više greše ako misle da ih investitori kroje po svojoj volji.
@root problem sa Frankopanskom imate praktično u svakoj ulici gde se nalazi zgrada. Investitor je u tom slučaju bio dužan da uvuče zgradu na novu regulacionu liniju, i trotoar bi trebao da ide uz zgradu. I sve zgrade koje se budu gradile u toj ulici ićiće po toj novoj liniji pošto tako plan diktira.
Problem i jeste taj što se ne gradi po blokovima već kako ko gde nađe plac. Zato i imamo situaciju poslednjih 25 godina da praktično svi nakon izgrađenih par lamela pređu na drugu lokaciju.
Problem parkinga je već hronično rešenje, a problem zelenila još veće, ali je i za to regulativa kriva. Svaki investitor je dužan da obezbedi jedno parking mesto na 70 kvadrata stambene površine (realno danas treba bar 2). Ukoliko to ne obezbedi plaća popriličnu sumu. Zato i nema zelenila, jer se sve pretvara u parking. A i kada plati tu sumu, grad nikada ne izgradi ta parking mesta, već uplaćeni novac potroši na nešto drugo.
Slična situacija je i sa uređenjem gradskog građevinskog zemljišta koje svaki investitor plati gradu pre gradnje. To su ogromne cifre koje se nikada ne utroše u izgradnju nekog parka, već uvek odu na podmirivanje nekih drugih obaveza grada. Pa se vi posle pitajte što nema parkova…
Grad preko nadoknada za uredjenje gradjevinskog zamljista inkasira na godisnjem nivou preko milion evra, ali to gradjani ne vide sem onih koji to moraju da plate.
I ja sam siguran da investitori nisu zadovoljni, sto se njih tice bas bi bilo zgodno da se izmedju pozorista i gradske kuce napravi blok zgrada, po mogucstvu da im grad pokloni zemljiste. Salu na stranu investitor ko investitor trudi se da ulozi sto manje i zaradi sto vise i to je u potpunosti legitimno. Medjutim lokalna samouprava je ona koja treba da regulise i napravi neki kompromis izmedju interesa gradjana i investitora. Nazalost bez obzira na partisku pripadnost lokalna administracija se pokazala da nema intelektualne kapacitete ista da resi u nekim normalnim i humanim okvirima. Ova gradjevinska papazjanija ostaje na duze vreme i tesko moze da se popravi a to je najgore u celoj prici.
@Ivane „kompromis izmedju interesa gradjana i investitora“
Gradjani i investitori nisu na razlicitim stranama niti su u nekakvom interesnom komfliktu da bi neko trazio kompromis izmedju njihovih interesa. Takodje zakoni i sluze tome da se uvedu pravila a ne da se nalaze kompromisi. Kada su pravila jasna i jednaka za sve onda greske nema.
Ali se slazem sa vama da u gradu ne postoji intelektualni kapacitet da se bilo sta resi.
Kakva je ovo arhitektura, sta je ovo ljudi moji 🙁
Ne znam za vas, ali meni je ovo predivno. Ovakvu transformatorsku stanicu Subotica jos nije imala.