Novi subotički ritejl park prostiraće se na 7.300 m2 i biće lociran na istočnom izlazu iz grada, kaže za "eKapiju" austrijski investitor "Immofinanz". Još jedan takav će se graditi i u Čačku. Iz austrijske firme poručuju i da imaju u planu do 8 sličnih investicija u našoj zemlji u naredne 3 do 4 godine.
Projekat centra u Subotici
Kako je ranije najavljivano, "Immofinanz" će početi radove u Subotici po dobijanju građevinske dozvole, a o vrednosti investicije i drugim rokovima zasada nisu želeli da govore. Ovaj maloprodajni centar će biti jedan u lancu "Stop.Shop" objekata po istočnoj Evropi, koji svoj poslovni prostor iznajmljuje na 50 lokacija u Poljskoj, Slovačkoj, Češkoj, Mađarskoj, Austriji i Sloveniji.
Iako se i dalje ne zna pouzdano koji brendovi će biti zastupljeni u Subotici, "Immofinanz" pominje da su robne marke "Takko", "Deichmann", "DM" i "Kik" njihovi zakupci na većini lokacija.
"Stop.Shop" centri su namenjeni sredinama sa od 30.000 do 150.000 stanovnika, a roba koja se nudi, kao što je uvek slučaj sa ritejl parkovima, prilagođena je kupovnoj moći stanovništva.
eKapija
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Immofinanz ?- kome kada Suboticu svi napuštaju, ili idu da rade u inozemstvo-mora da investitori imaju krive informacije i ekonomske pokazatelje o stanju ekonomije u Subotici …
Jedno odlaze, drugi dolaze. Šta, treba li zbog ovih nekoliko hiljada što su otišli,svi mi koji smo ostali da pomremo. Pa život ide dalje, ne mogu svi da odu. Samo neka grade, neka se otvaraju nova radna mesta. A…kupaca će uvek biti. Ovo je predivan prijekat, samo da se realizuje.
a na kojoj lokaciji ce graditi?
Buvljak je Coco Chanel za robu koja se prodaje u Takko i Kik!
tako je.. nasi odlaze a drugi tj. azilanti dolaze 😀
kako je krenulo-uskoro cemo svi biti manjina u srbiji
New Yorker, Takko, deichmann, Bershka, Pull and Bear…
Pošto je Solid na spisku države za stečaj sa 202 zaposlena biće jeftinih radnika.
moze li na kredit…..jer od plate vec ni na buvljaku nemozemo kupiti dolaze samo madjari i tu i tamo nasi sitne stvari.
A hoće li da daju robu za klikere?. Mi za to radimo.