Lider Pokreta slobodnih građana Saša Janković na današnjoj konferenciji za novinare u Subotici, zahtevao je da Laban, inače član Srpske napredne stranke, podnese ostavku i ocenjuje da su pretnje i nasilje prema Polovini prava slika nasilne vlasti u Srbiji.

„Laban je prava slika vlasti u Subotici i vlasti u Srbiji, ali nije prava slika građana Subotice i Srbije. Čovek koji je pretučen je član SNS-a. Kako li se onda ponašaju prema opoziciji, ako se tako ponašaju prema svojim članovima? Mi više nemamo politiku, mi imamo nasilje, a građani treba da kažu ‘ne’ vlastima koje svoju vladavinu zasnivaju na nasilju“, rekao je Janković na konferenciji za novinare u Subotici.
Janković je poručio građanima da ne treba da dozvole da žive u strahu i da niko ne sme da bude žrtva.
„Pretpostavljam da ovakvih snimaka ima još mnogo u Srbiji, ali se ljudi plaše da ih dostavljaju. Koliko god se plaše građani, biće još više napadani“, kazao je Janković.
Bivši gradonačelnik Subotice i jedan od lidera Mađarskog pokreta Jene Maglai na istoj konferenciji za novinare zatražio je smenu gradonačelnika i rekao da se nikada u poslednjih 50 godina nije desilo da je neki gradonačelnik imao ovakav rečnik u Subotici.
Maglai je pozvao opoziciju u Subotici da prestane da ćuti i optužio pojedine od njih da „šuruju i trguju“ sa SNS-om.
„Pojedini odbornici iz redova Lige socijaldemokrata Vojvodine i Demokratske stranke godinu i po dana nisu izašli za govornicu“, naveo je Maglai i pozvao koalicionog partnera SNS-a – Savez vojvođanskih Mađara (SVM), da podnese zahtev za smenu gradonačelnika.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Lokalni kabadahija koji izigrava Sicilijanskog mafijasa.Preletacevic 100% sa sve njegovim krimosima isteranim iz carine i policije svojevremeno zbog kriminala.Eto kakvi likovi nam vode gradove.
Skupila se „najpostenija elita“ pa govori o postenju i lepom ponasanju, samo sto ste zaboravili da znamo ko je dno dna a to ste vi.
Kako su se samo sjatili svi kao vrane. Ne znam da li neko primecuje, ali tog Polovinu nije verbalno napao gradonacelnik Subotice, vec privatno lice. Drugo, Laban nije bio na duznosti, a trece i najbitnije, nekome se ne govori sve ono bez debelog razloga. Sta je razlog onakve nervoze Labana, neka kaze Polovina ako sme. Takodje, neko i Labanu i porodici duguje izvinjenje za one plakate. Ne moze se dozvoliti da se bez ikakve odgovornosti svako javno kriminalizuje i da se ljuti ako ga neko znog toga ispsuje..
Jankoviću bolje objasni odakle ti baruta na ruci nakon ubistva tvog prijatelja nego što zamlaćuješ narod glupostima!
@Radoslav ovo je 21. vek molim te izadji iz 18.
@Šuger ti nisi bot iz Subotice, ti si bot iz Beograda. Ovo ko na beogradskim portalima. Ajde budi malo mastovitiji, ako nista drugo bar napisi polupismeno da misle da si Madjar.
Imas jos gori recnik Maglai ,samo te nazalost niko nije snimio zato bolje se sakri i cuti.A sto se Jankovica tice na njegove izjave nemam reakciju jer komentarisati takvu gnjigu mi ispod casti.
A sta ima na sve da kaze Pastor? Njemu je sve ovo OK, ipak je koalicija skupa stvar i ulog je velik da bi se danas bavili moralom. On i Magali su doveli ovu bandu na vlast jedan se kao zgrozava a drugi cuti i ljubi ruke.
A niko se ne pita zbog čega je g. Laban bio ljut? U snimku se čuje nešto i oko pokušaja krađe. Jasno je da cilj g. Jankovića iskoristiti situaciju protiv vlasti ali ne i otkrivanje istine i razloga sukoba.
Na konferenciji im samo fali pošteni „mr“Stevan Bakić koji nam šije račune za struju. Sve lopovi i otimači. A vi što ih podržavate za neku siću , Vas će prve pustiti niz vodu. Ima neko ko ih zna od ranije.
Svako koje pošten i ko vodi grad kako dolikuje bi ovako reagovao na licemerne i prljave provokacije!
@…samocureci… a ti onda mora da si bot opozicije kad tako prepoznajes botove i to po regionima? svaka cast, SUBOTICKI BOTU
Sve same lopine vode grad
Bog je Nervozan!
Ruzne reci i sam Laban je svestan toga ali sta cemo sa 48-nim zadrzavanjem Polovine u Sup-u, koliko sam cula razlog je vise mesecne pretnje ka porodici Laban koju je upucivao Polovina i njegovi prijatelji!!!
Vi ste krivi za ovakvo ponasanje Doslickog! Da znali ste da je labilan i naj slabija karaka lanca u Subotici i to ste znali iz psijatriskog dosijea kako ce postupiti Doslicko!!!!!!!Nije on kriv ni sto su ljudi iz njegovog klana lupili samar doticnom jer su se napalili na doslicko ponasanje Doslickog!
Jankovic je poslednji koji ima legitimitet da deli bilo kakve moralne lekcije.
Sve dok nam grade vode razni balvani koji ne znaju šta znače građanske vrednosti Subotice nećemo ići napred. SVM Mađari ćute jer preko njih Orban pere novac (milion evra za kuću mađarskog saveta, ko zna koliko miliona evra za Sinagogu, desetine miliona evra za TSC Bačka Topola itd.)
Uskoro će se pojaviti nova politička struja čistie prošlosti koja zna istorijsku vrednost grada Subotice. Neće više Subotica biti grad švercera i carinika, već grad mogućnosti, grad fakulteta, grad bulevara i širokih aleja, grad mladosti…
Ovde se radi o izgovorenim recima od strane gradonacelnika prvenstveno.Povod takvih reci je katastrofa.Ako je oko navodne ponude za kradju onda taj koji je smislio to treba da se pokrije usima.Posteni gradonacelnik nek objasni onda gde sad zivi,sta poseduje od imovine u Crnoj Gori i u kakvim je odnosima sa ocem tog malog koji je bio pored njega.Mislite da se nista kao nezna.Zna se znase ko sta radi u ovom gradu pogotovo za kumove carinike.
@psiholoskinja…ajde mani se botovanja i idi radi u svoju privatnu firmu,nemas nikakve koristi nego se samo sramotis.
Nekada je bilo zanimljivo citati komentare i misljenja ljudi ali sad vise ne mozes doci do izrazaja od raznih du****zaca i uvlakaca. Zar je trenutno u toku takmicenje ko ce lepse i bolje da pise o ovome propalici i kriminalcu. Gadite mi se svi kojo nemate svoje misljenje vec samo klimate glavom i smeskate se…i kuckate. Gde ste izgubili svoj integritet, svoje ja ili mozda nikada niste ni imali. Tuga i zalost sta se desava i ko nam kroji sudbinu. Cudi me da mu kima nisu spomenuli. I taj ima putera na glavi. Svojevremeno davnih devedesetih bio je glavni na Horgosu za propustanje slepera sa kafom. A sad nam kroji struju… Jad i beda gde smo dospeli…
Ja stvarno ne kontam kako je ovakav lik mogao doci uopšte u SU medju dobre ljude neka ide u brda odakle je i čuva krave i volove za drugo nije dr Laban SNS kadar sa kupljenom diplomom!Gojko ništa nije bolji od ovoga a on mu je šef SNS-a i treba uz ostavku i krivična prijava ua pretnje ubistvom!!
Janković i Maglai jedva dočekali da iskoriste ovu nameštenu situaciju zarad političke samopromocije.
Svako je bolji od SNSa, cak su i taj Jankovic i Maglai dve lige ispred njih, iako ih ne mirisem.
Koja proserachina, ljudi pa to nema nigde. Taj Vladimir Polovinka isto neki nazadnjacki kadar gladan vlasti ko i vash mega kulturni selonachelnik. Drugo, ja bih pitao botove koje u zhivotu ovde nisam video, a slobodno tvrdim da sam pravi starisedeoc na ovom forumu, zasto se digla tolika frka i panika oko nekih smesnih lose srocenih plakata upucenih mosh mislit gradonachelniku, a kada su po novom sadu belom neskidajucom farbom pisane svakakve parole Pajticu, to je primljeno sa odusevljenjem? Jebote logike.
Nije primereno slazem se ali me samo jedno interesuje ko stoji iza Vladimira polovine ovo je jedna takva namestaljka da se to vidi i iz aviona… moguce bas gospodin Jankovic ili nilo ko ko pokusava da srusi vlast i da je prikaze kao totalno kriminalnu. Zalosno zalosno za ovaj Srpski narod ako neko takav i na ovakav nacin zeli da dodje na vlast a samo ga vlast interesuje a ne Srbija i Srpski narod …
jadni botovi, komentari konfuzni, sad ne znaju da li je labanova porodica u opasnosti, da li je polovina hteo neki poslovni prostor, da li ga je terao da krade, sta treba da zastupaju. a nas burgermajster se bavi magllijev i jankovicem. ovi misle stvarno da i kupljene diplome obrazuju!
Nije mi jasno sta se ljudi toliko uzbudjuju. Taj Laban koristi recnik isti onaj kao i milioni Balkanaca. Takodje i na ovome forumu forumasi svako malo prete jedni drugima batinama i tucom, pa se niko zbog toga preterano ne uzbudjuje. Samo onaj koji nikada nije isao na „informativni razgovor“ moze da se iscudjava nad recnikom i govorom jednog Balkanskog policajca. Svi ostali koji su bar jednom imali informativni razgovor znaju da je samaranje, psovanje majke, i cupanje grkljana samo standardni garnirung jednog takvog razgovora. Smatram da Laban ne treba i ne sme da da ostavku na poziciju gradonacelnika. Njega treba oterati sa polozaja i njegovo ime izbrisati sa liste dosadasnjih Subotickih gradonacelnika. To naravno ne mislim zbog njegovog vokabulara, jer tu on nista nije kriv. Covek govori onako kako je naucio u kulturnom krugu kome pripada, u kome je rodjen, i u kome je odrastao i u kome je socijalizovan, odnosno ucio zanat. Njega treba najuriti iz kancelarije gradonacelnika, jer je ocito njegov kvocijent inteligencije toliko nizak da nije u stanju da shvati da se jedan razgovor u hotelskoj sobi , dakle bez neutralnih svedoka, tamo upravo zato obavlja da bi bio tajno napravljen kvalitetni i upotrebljivi tonski snimak.
Posvadjali se kabadzije ko ce sta da ugrabi pa je eto jedan ispao pametniji pa sve to snimio,sad ovog pametnijeg drze najverovatnije protivpravno u pritvoru da bi mu splasle modrice od samara.
Spinovanje realnosti je postala olaka politicka igra ovih godina i ona naravno nalazi gnezdo u slojevima drustva koje se potpisuje palcem.
Nisam blizak nijednoj politickoj strani u nasoj oronuloj zemlji ali ovde jedinu svetlost vidim u PSG tj. Jankovicu koji dok je radio kao ZG odradjivao je svoj posao posteno i nepristasno.
Razne izmisljene lazi,armija botova koji bljuju lazi ne pomaze im da ukaljaju neku iskrenu opciju koju predstavlja Jankovic.
Moramo da budemo realni i da shvatimo da je gro SNS-a kadra bivsi clanovi DSS i DS,LDP i ostalog sljama koji su pobegli kada ih je naprednjacka hunta podkupovala.
Totalna lustracija je potrebna nasoj zemlji bez ikakvog laznog pluralizma.
Grkljanijada ovih dana u nasem gradu pokazuje dijalog stranackih kolega koji eto,na ovakav nacin resavaju medjusobne sporove pa mozete da zamislite kako resavaju bilo kakve nesuglasice sa neistomisljenicima.
Lokalni batinasi samo cekaju znak prvog grkljana Subotice da kao podrska prevaspitavaju neistomisljenike i politicke oponente.
Moral,cast i postenje su tabu tema u ovoj politickoj igri.
Kada dodje vreme,naostrite i kuke i motike i posteno ih umocite u lokanu kanalizaciju jer ovi nece mirno i gospodski prihvatiti poraz,ovi ce braniti svoju slast vasom prolivenom krvlju jer znaju da ako vlast izgube nista im ne preostaje nego na ulice ili u Nemacku na baustelu.
Sumorni nam se dani spremaju,senvici se mazu,autobusevi se zagrejavaju u pratnji crnih dzipova i obrijanih glava,samo iz jednog razloga,a to je:
-Ko smo mi?
-Srbi,velike patrijote.
-Sta hocemo mi?
-Izbore.
-Za koga cemo da glasamo?
-Boli nas k…c ne glasamo mi ni za koga.
Laku noc zemljo sljiva i jeftine radne snage.
Znaci samare je lupao mladji V. To vam je onaj novi predsednik fudbalskog kluba, koji samara igrace na poluvremenu jer su primili gol. Sramota kakve spodobe zive u ovom gradu. Nema nista gore od crnogorske mafije, umisljene.
Kao i @stranac … nekada si ovde mogao da pročitaš i da ostaviš komentar! a danas BOTOVI preuzeli portal! Isto je tako i na drugim sajtovima i nije mi uopšte jasno zašto se to dozvoljava? pa postoje programi koji bi to brisali (a i moderatori to mogu isto).
možda je pre godinu dve bilo simpatično ispadanje BOTOVA i njihovih gluposti (psihološkinja prva) … ali danas je to ČISTO ISPIRANJE MOZGA!! i šteti istom!!
Evo ja prvi kada pročitam njihove komentare zapitam se kakvi su to ljudi kada rade tako nešto?! uništavaju sve oko sebe, LAŽU i potpomažu ljude koji otvoreno prete smrću!
HEJ!!! Pa da li je to država u kojoj želimo da živimo?!
OSTAVKA!!!
@Χρόνος
Botovske komentare bi trebalo odma brisati i blokirati takve korisnike, to radi i espresso sajt, tamo jednog bota nema i vidi se momentalno prava slika stanja u zemlji.
Svi ste vi moroni koji se samo pale a na kraju svi ima da gorite u isroj lomaci. Vi biracistesamo ovce za sisanje koji birate lopova koji ce vas krasti