Upravo je pristigla jedna pohvala za SHMP (Služba hitne medicinske pomoći) – Subotica. Tavankućanin želi da ostane anoniman i da pohvali ekipu SHMP na čelu sa Arsovski dr. Daliborom.

„Devetog decembra oko 22:00 časova pozvao sam SHMP u Subotici na broj 194. Javio mi se ljubazni dispečer koji me je saslušao i po opisu mojih problema koji su bili vezani za stomačne tegobe, zatražio kontakt podatke da bi uputio vozilo na lice mesta. Pošto živim u Tavankutu iznenadila me je brzina kojom su medicinari stigli na moju adresu. Krajnje ljubazni, profesionalni i komunikativni, ovi ljudi su na mene ostavili jedan divan utisak. Bez obzira na to što su oni plaćeni da rade ovo šta rade, posebno bih istakao to da se oni iz Subotice zapućuju put Tavankuta. Tavankut nema svoje vozilo i ekipu SHMP – te se ovi ljudi iz gradske vreve i niza drugih problema moraju „izvlačiti“ da bi se zaputili put Tavankuta. Gospodinu Arsovskom lekaru SHMP i njegovoj ekipi beskrajno sam zahvalan i želim im zdravlje kao i uspeh u daljnjem radu i životu. Dok je ovakvih ljudi mogu slobodno reći da ne moramo ništa da brinemo jer sa ovakvim medicinarima smo zaista zaštićeni „ – kaže se u pismu zahvalnog građanina.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Hitna je uvek bila najbolja i najefikasnija sluzba u gradu!! Zasluzuju ponoooo vise od onoga sto trenutno imaju i dobijaju.
Respekt! Da nema Suboticke Hitne pomoci i Vatrogasaca, grad bi se davno raspao i rasturio. Sve sto je ostalo da valja tamo su SHMP i Vatrogasci Subotice. Bog da ih blagoslovi i da dobiju i opremu i plate kakve zasluzuju!!!!!!
Ja sam dva puta imao „posla“ sa hitnom i oba puta su bili krajnje profesionalni i brzi. Nazalost svatio sam i da imaju ogranicene resurse i da nazalost jako stari, kronicni bolesnici prosto izvise zato sto ako neko zove za mladju osobu ili je u pitanju nesreca ekipa ce biti tamo poslana a ne kod njih. A o vatrogascima sve najbolje!
Jedno iskustvo sa hitnom nije dovoljno da se zakljuci njihova azurnost i ljubaznost a pogotovo profesionalizam. Desetinu puta sam bio neprofesionalno i ne ljubazno docekan od strane istih,tako da mogu samo da kazem cast izuzetcima,ostali sramota a sami cete se prepoznati.
Što se tiče hitne pomoći za područje Tavankuta -KAPA DOLE. Pošto vidim da ljudi pišu i o vatrogascima napisat ću par reči.Vatrogasci u Tavankutu ili DVD (Dobrovoljno vatrogasno društvo) datira iz 1934-e godine. Ljudi koji su tu okupljeni su članovi DVD-a (operativni,rezervni,radni i počasni članovi). Tavankut pokriva devedeset i pet kvadratnih kilometara zajedno sa MZ Ljutovo.Tu je i 580 hektara šume u državnoj svojini tu je nekoliko privrednih subjekata i tu je i problem. Vatrogasci u Tavankutu nemaju vozilo i tu nastaje problem kada nekome u ovo zimsko vreme zatreba pomoć. Tavankućani znaju svaki ćošak međutim Subotičani to nemogu znati jer ljudi jednostavno nisu iz sela i nepoznaju teren , u vreme kada je telekomunikaciona tehnika na zavidnom nivou u Tavankutu se i dalje oglašava sirena koja razbuđuje celo selo opet i jeste i nije problem ali ipak je sve to zastarelo. DVD“Tavankut“ trenutno ima oko sedamdeset članova međutim u redove vatrogasaca ponavljam u Tavankutu se primaju i lica koja nikako nisu podobna za ovo časno zanimanje jer ima i onih koji su osuđivani za razna krivična dela poput krađa. Mnogo članova ali malo efekta i to je neosporno, jer da ima efekta tada bi se i građanstvo edukovalo od strane vatrogasaca ovako se dešava da neko neznajući nonšalantno u zapaljeni dimnjak zvizne dve tri kante vode što izaziva eksploziju zbog pojave vodonika-opasno po osobu koja to vrši opasno i po objekat i sramota za vatrogasce što ništa ne preduzimaju da edukuku građanstvo. Da se vratim na SHMP ipak je potreba za jednim vozilom HP u Tavankutu itekako potrebna jer tu su-6000 stanovnika, vozači iz inostranstva, turisti,radnici sa strane koji rade po voćnjacima tu su nezaobilazno i migranti koji se leče u ambulanti-bez obzira na sve stanje nije u potpunosti onakvo kakvo bi trebalo da bude te sanitet i vatrogasno vozilo ovo drugo samo pod komandom profesionalaca trebaju ovom selu.
Da kazem
Mozda treba da vam DVD Cantavir bude uzor, njihovi vatrogasci su dobro obuceni, vode racuna o podmlatku i uspeli su malo i vozni park da obnove polovnim ali dobrim vozilom. Znam da je problem angazovati se oko svega toga jer para nema, opstina nece da pomogne a profesionalna vatorgasna jedinica nema zakonske mogucnosti da pomogne( sto je idiotski ali i oni sami su u bednoj situaciji). Sve u svemu samo sebi mozete pomoci.
Po meni seoske mesne zajdnice bi trebale da izguraju da ima jedno placeno mesto za komandira DVD-a i da on bude zaduzen za jedinicu, obuku , odrzavanje vozila, da bude i vozac, da njegova duznost bude alarmiranje jedinice itd itd. Zvuci mnogo ali selo kao tavankut nema previse intervencija godisnje tako da bi ta osoba ako je prava mogla puno toga uraditi.
@CROAT-Pozdravljam Vas i mogu reći da ste zaista pogodili sve jer Čantavir je uvek bio uzor za sve. Uzmimo samo primer kompjutera, kada niko nije imao „to čudo“ Čantavirci su imali i uspešno radili na čelu sa Orovecima, Maćikom,Hodoš Imreom. Neznam da li im je jošu životu stari „ČEPEL“?. Mnogo godina ispred ostalih društava se nalazi Čantavir no tu je i činjenica da su braća Juhas u vrhu toga društva. Bilo kako god u pravu ste sve šta ste napisali. CROAT mislim da se mi dobro znamo čim Vi sve ovo znate neosporna je činjenica da smo nekada bili kolege.
Cepel vise nije u Cantaviru, poklonjen je drugom selu, nesecam se tacno kojem ali znam negde kod njih u ataru. Pa ponesto znam o vatrogastvu:)
@CROAT 🙂 znaš ti prijatelju više nego ja-očigledno. Podsetio si me da je ČEPEL poklonjen čini mi se Gunarošu.