Na nedavno raspisanoj javnoj nabavci za izbor izvođača radova na izgradnji objekta Narodnog pozorišta u Subotici, pristigla je samo jedna ponuda.
U pitanju je konzorcijum građevinskih firmi okupljenih oko firme "SMB gradnja". Konzorcijum čine još i građevinsko preduzeće "DG company", firma za završne radove "Yumol", firma za elektrointalacije "Rotel", "Cim gas" i "Jedinstvo" iz Sevojna koje je svojevremeno učestvovalo u izgradnji bazena na Prozivci.
Komisija će u narednim danima pregledati pristiglu ponudu nakon čega će se znati ishod.
Radovi predviđajui postavljanje krova, fasade i stolarije na starom (zidanom) delu objekta. Ako sve bude teklo po planu, novi izvođač bi mogao da uđe na gradilište početkom novembra, kada bi mogli i da otpočnu radovi.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






opet DG??? dokle?
Ovima zima ne smeta ima da odrade sve za par meseci.
Vidi DS nije navlasti, a deo posla će ipak raditi DG, pa kako to?
Ajmo teoretičari zavera!!!
Rad na pozoristu panongrad je zavrsio vec kako je zavrsio, Kalos je otisao u stecaj …
DG?
Cimgas? Kern i ekipa , u ovom grmu leži 'zec' ostale su samo nijanse…
"SMB Gradnja" – konzorcijum , ma sve jasno kao dan !
A kad npr. posao uvodjenja klimatizacije na Velikoj terasi dobije firma iz Kraljeva, obnovu fasade Muzičke škole firma iz Sombora, itd, onda ni to ne valja "jer se otima posao Subotičanima". Pa šta valja?
Javna nabavka je postavljena tako da u startu eliminiše male izvođače koji bi ceo posao ofrlje uradili. Ni jedna firma iz Subotice samostalno nema sve potrebne preduslove da konkuriše, zato su se i udružili. Zanimljivo je da izvođači iz drugih gradova koji ispunjavaju sve preduslove nisu našli interesa u ovom poslu. Možda im se za 85 miliona dinara ne isplati da se sele u Suboticu na nekoliko meseci.
To je danas iracionalno. NIje valjda da im toliko cveta da im se za par desetina miliona ne isplati doci tu? Ne kosta transport i logistika toliko mnogo.