„Kapetanski rit“ razbija predrasude

Najviše se očekivalo od Ženskog štranda, ali je najprijatnije iznenađenje ovoga leta priredio Kapetanski rit.

 

Lociran na Muškom štrandu, ovaj restoran je uspeo da animira malobrojne posetioce Palića. Pored lepog unutrašnjeg uređenja, Kapetanski rit poseduje i baštu prijatnu za ručanje kraj jezera, ali i otvorenu terasu prema jezeru sa ležaljkama i pogledom na sam štrand.

Kapetanski rit

Kapetanski rit 3

Šta je zanimljivo a u vezi Kapetanskog rita?

 

Okružen porušenim kabinama, belom betonskom konstrukcijom na samom jezeru, nekadašnjom kapijom muškog štranda koja nema nikakvu funkciju, neuglednim termalnim bazenom i velikom količinom korova oko auto kampa. Reklo bi se da bilo kakva inicijativa u takvom okruženju mora da propadne u startu, jer uz sve to i broj ljudi na Paliću nije na zavidnom nivou. Međutim, Kapetanski rit je svojom preduzimljivošću  uspeo  da razbije takve predrasude i da ovoga leta mnogima bude mesto za odmor, ručak i uživanje kraj jezera.

 

Da se može uraditi još više, govori i činjenica da su zatražili odobrenje od nadležnih institucija za podizanje nadstrešice na terasi ispred samog jezera. Time bi se uklonili reklamni suncobrani koji su danas "pase", bar kod onih ugostitelja koji drže do nivoa. Takođe, postoji i ideja da se sam restoran  proširi.

 

Verujemo da su "Lav" suncobrani samo prolazna faza. 

Kapetanski rit 2

Postavlja se pitanje da li ljudi sa strane više veruju u Palić nego mi sami? Da li su oni ti koji treba da nas nauče ugostiteljstvu, da nam pokažu kako se usred ničega može uraditi mnogo?

 

Ako budemo pametni, poslušaćemo ih i uraditi sve da se takvo okruženje dotera i uredi. Za početak, čemu služi kapija na ulazu u štrand?

08

 



KOMENTARI

  1. crackdanijel@live.com kaže:

    svaka cast ,, jedno ime   lokala  mi  se ne  dopada , ostalo je   ok

  2. filip kaže:

    Konobari su neprofesionalni ali je klopa dobra. Super je ako se sire. Neka guraju dalje…

  3. Nasa Stvar kaže:

    Hteo je covek sve to na muskom da sredi ali ne daju mu lopine iz opstine!!

  4. goran kaže:

    Stvarno odlicno mesto sa odlicnom klopom

  5. goldy kaže:

    Hrana je ukusna, više puta potvrđeno. Konobari su uslužni i veoma srdačni i VOLIM da idem tamo. Samo napred!

  6. nazalost kaže:

    Samo ne dozvolite da vam konobari uniste lokal. Pre neki dan izuzetno neljubazan konobar, kojeg jako mrzi da radi. Zbog takvih stvari ja menjam lokal a bas mi se svideo

  7. Kory kaže:

    Dobro mesto,pravo osvezenje za Suboticu.Bila sam tamo par puta i uvek su ispunili moja ocekivanja.Samo da ne preslikaju "Boss",neka nastave po svome.

  8. ej kaže:

    pa sad ukusi su razliciti, ali je dobro da uopste nesto funkcionise na palicu. 

    jest da je chemos, koji je nakada zaposljavao 800 radnika, upropastio, jer covek ne zna sta je proizvodnja, a najmanje delatnost sa kojom se chemos bavio, ali zato zna da vodi restoran i da drzi ribnjak. valjda je pravda stici i na nase prostore!

     

     

  9. miki kaže:

    Dobra lokacija sa izvrsnom hranom,sve pohvale!

  10. Jovana kaže:

    Da li ste bili nekada u Paprika cardi? Lokal se nalazi malo nize uz plazu, nastao je mnogo pre Kapetanskog rita koji je samo slaba kopija pomenutog lokala. 

    Svratite u Paprika cardu i videcete razliku. 🙂 Pocevsi od uvek nasmejane i raspolozene konobarice do savrseno spremljene i servirane hrane.

    Ukusi su razliciti, to stoji, ali proverite i uporedite, kao sto smo mi, uvericete se i sami.

    Pozdrav! 

  11. Stenger Karlo kaže:

    Zamislite ljudi ! Sa suncobranima od trske i ležaljkama uredjuju plaze turisticki radnici sirom sveta. Ta cinjenica je za nadlezne u Tur. kompleksu Palic jos neotkrivena.Nesposobnost, bezidejnost, nekreativnost, neinventivnost, nerad, sve se to odnosi na konzumente finansijskih sredstava iz opštinskog, pokrajinskog i republičkog budžeta (porez) koji su kadrovi nataloženi unazad nekoliko godina u nesrazmernom broju naspram vidljivih rezultata u JP Palić-Ludaš (ptićarsko društvo) i Park Palić d.o.o. Kada će neko napraviti jednu običnu česmu, umeto one nefunkcionalne pored šetališta, upotrebljive sanitarne sadržaje, urediti plaže suncobranima od trske (ima dovoljno), ležaljkama, kioscima za langoš, terase pivnice, poslastičarnice, svlaćionice, sve od trske, labirint od biljaka ili pruća, koloniju malih kuća (maketa Gradske kuće, Sinagoge, Palićkog tornja, znamenitih gradjevina, salaša našeg okruženja, tramvaja, bivšeg i budućeg pozorišta…), adrenalin park, team building park, nešto, što imamo, naše je, samo trebamo sklopiti. Sramota je kakav je to turistički sadržaj tzv Sunjog čarda-i uopšte na šta liči ta močvara Ludaško jezero godinama taaako čuvana a neočuvana(???), pa i sam Palić. ko će doći tamo na duže od jedne noći? A zove se Tur. kompleks.

OSTAVITE KOMENTAR