KK Spartak: Najzad pobeda!

U nastavku Druge lige Srbije za košarkaše, igrači Spartaka uspeli su da ostvare pobedu posle više od mesec dana.

Ekipa Slobodana Bjelice pobedila je tim zrenjaninskog Proletera.

KK Spartak (Subotica) – KK Proleter 86:80 (28:15, 12:25, 28:16, 18:24)

Nakon početnog opipavanja snaga u prvih pet minuta susreta, kada je semafor pokazivao rezultat 10:10, Subotičani su ostatak ovog perioda odigrali odlično. Posle prvih deset minuta na mali odmor su otišli sa prednošću od trinaest poena razlike.

Uspeli su Zrenjaninci da se u drugoj četvrtini u potpunosti vrate u meč i dostignu dvocifrenu prednost Spartaka. Stoga su na poluvreme otišli sa izjednačenim rezultatom 40:40.

Početak trećeg perioda u potpunosti je pripao domaćoj ekipi. Subotičani su nakon samo tri minuta ponovo vratili dvocifrenu prednost  (semafor 54:44). Uglavnom su je održavali sve do poslednjeg minuta meča.