Koalicioni partneri se posvađali zbog migranata

Skupština grada Subotice usvojila je predlog odborničke grupe SNS da se u dnevni red današnjeg zasedanja ne uvrsti deklaracija kojom SVM, inače koalicioni partner naprednjaka, traži da se zatvori Prihvatni centar u Subotici i da se odustane od izgradnje stanova za privremeni smeštaj migranata.

skupstina

Odbijena je i dekleracija Pokreta za građansku Suboticu (PGS), kojom se traži da se smeštajni kapaciteti za izbeglice ne proširuju.

SVM i PGS protiv projekta

Od kada je najavljeno da će Kraljevina Norveška finansirati šest stanova za potencijalne tražioce azila u Srbiji, i koji će biti građeni u okviru subotičkog Gerontološkog centra, SVM i PGS su se javno izjasnili protiv tog projekta, a zatim je i više od 3.700 građana potpisalo peticiju, što je dodatno uzburkalo javnost.

Na sednicu je došao i dr Nenad Ivanišević, zamenik predsednika Radne grupe za rešavanje migracionih tokova, koji je poručio da je ova tema pitanje međudržavnog sporazuma Norveške i Srbije koji je sklopljen uz saglasnost Kancelarije EU, i podsetio da je Norveška jedan od najvećih donatora u Srbiji.

Odlučite po savesti, ali…

– U ovom projektu se radi o mogućnosti da se lica koja zatraže azil, a kojih je veoma malo, privremeno smeste. Njih nema, a i kada bi se pojavili po rešavanju njihovog statusa za azil bili bi raspoređeni u jedan od pet centara za azil, ne bi živeli ovde. Objekti bi prešli u vlasništvo Gerontološkog centra. Vi odlučite po svojoj savesti, ali Vlada Srbije je ponosna na sve što smo pokazali u migrantskoj krizi – poručio je Ivanišević odbornicima.

Janoš Nagel (SVM) je rekao Ivaniševiću da je kao Subotičanin trebao „više energije da usmeri ka tome da migranti u velikom luku zaobilaze Suboticu, a ne da se ovde za njih grade prihvatni centri“.

SVM: Loše smo shvaćeni

– Što se tiče SNS-a, naših koalicionih partnera, loše smo shvaćeni, jer naša deklaracija nije protiv rada Vlade Srbije, već je naš zadatak da zastupamo interese Subotičana, a velika većina misli isto kao i 3.700 potpisnika peticije – rekao je Nagel.

Za Jene Maglaija (PGS) neprihvatanje da se o ovoj temu raspravlja na sednici je protivno interesima Subotičana i guranje problema pod tepih.

– Postojeći kapaciteti su dovoljni za humano zbrinjvanje migranata. Protivimo se da se oni šire – kazao je Maglai.

Laban: Saosećamo sa izbeglicama

U žustru raspravu umešao se i Bogdan Laban (SNS), gradonačelnik Subotice.

– Međunarodna zajednica daje velika sredstva i treba svojim primerom da pokažemo da smo Evropljani. Dobro znamo šta su muke izbegličke kolone i zato saosećamo sa njima – rekao je Laban.

 

BLIC



KOMENTARI

  1. pista kaže:

    „Dobro znamo šta su muke izbegličke kolone i zato saosećamo sa njima“ – rekao je Laban.
    Mislim da gradonacelnik namerno zamenjuje teze. Jasno je na koje izbeglicke kolone misli, ali su ti ljudi sa svim svojim mukama dosli sa zenama i svojom decom, Hvala Bogu skoro svako se od njih kako-tako snasao u novoj sredini. Jednu cinjenicu medjutim ne smemo ispustiti iz vida, a to je da je najmanje 90 procenata danasnjih migranata vojno sposobna omladina, tj. musko celjade. Zasto se vecina u gradskoj skupstini pravi da ne zna sta se desava na svetskoj globalnoj politickoj sceni. Plasim se da ste vi najvecu Sorosevci.

  2. VILA kaže:

    Podrška za SVM od svih građana Subotice, zato što se bore za naše interese!

  3. Kenjereš Andraš kaže:

    Od deset, devet nije migrant zbog ratnih dejstva, nego su ekonomski radi socijalnih davanja u EU, a i zbog toga što, nažalost imaju veća prava od stanovništva Europe.
    Migranti ne identifikovani u više država unije primaju pomoć, odlaze na godišnji odmor – letovanje u svetska letovališta, pa se vrate, na preuzimanje soc. pomoći.
    Građani Subotice, nesmemo zaboraviti, ko nam daje (donator) ogromna nepovratna sredstva, bez uslovljavanja. Izjava da će objekti ostati za Centar je ptica u vazduhu naći će se korisnik. A zašto baš Subotica ?

  4. ... kaže:

    Gradonacelnik neka ih ugosti u svom domu…

  5. Namrgođeni kaže:

    Citat sa jednog drugog subotičkog sajta : „Na predlog odbornika Srpske napredne stranke, a uz podršku većine prisutnih odbornika, one su skinute sa dnevnog reda današnjeg zasedanja gradskog parlamenta.“

    Baš napreDNO, prava parlamentarna demoNkratija na delu… Glasali ste, uživajte, dragi sugrađani, i to mislim na Vas 37.4%, a vi odbornici obavezno budite tako ljubazni pa primite na stan neke od ovih azilanata, nemojte nama ostalima popovati o humanosti ako niste spremni ličnim primerom i delom da dokažete sopstvenu humanost.

    Dragi sugrađani, nemojte samo za jedno 2-3 godina da se pravdate/vadite/lažete da niste glasali za ovu veselu koaliciju naprednih EUROhumanista i „jadnih“ azilanata , lep procenat se nakupio na prošlim izborima, više od trećine glasača (37,4%). Isto se desilo sa Tadićem, danas je u Subotici nemoguće napipati nekog njegovog glasača iz 2012. a u Subotici je osvojio više od 2/3 ukupnih glasova u drugom krugu… Tačnije, 69%. Licemeri licemerni.

  6. Raspop Teodosije kaže:

    Ne bori se to Savez Vučićevih Mađara za građane Subotice, nego firma „Otac i sin“ zna da im mađarski birači ne bi oprostili baš toliki slizing. Daleko je do penzije, pa nije zgoreg još neki skupštinski mandat …

  7. Afet kaže:

    Ahahaha ne slusaj te malogradjanstinu i manjinu samo rafite onako kako je ljuski pomoci ljudima u ne volji besparici bolesti i ratu samo napred ine obarzirite se na kerove

  8. laki kaže:

    svaka donacija stvara bogate pojedince i resava se nikako .
    Zar Norveska treba da sagradi stanove Ivanisevicu ???

  9. FM200 kaže:

    Sto ih ne smeste u prvu kasarnu na palickom putu ? Migranti su radno sposobni ljudi mogli bi da lepo urede kasarnu a na taj nacin bi mogli da „zarade“ svoj smestaj i hranu. Neka pocupaju travu u dvoristu barem. A mogli bi ih angazovati i za druge radove uredjenja grada.

  10. PAULINA kaže:

    mene jako zanima koliko su novaca u svoje džepove dobili ovi DUŠEBRIŽNICI da zastupaju interese migranata, a ne interese građana…sram ih bilo…njihovi sugrađani žive na ivice bede, hvala ovoj vlasti, neki su ostali ili će ostati bez krova nad glavom jer ne mogu plaćati račune, nigde ne rade, ili su im primanja toliko bedna, da nemaju ni za život, a kamoli za račune….poznajem takve ljude, pa , imam ih i u porodici, ne mogu da im pomognem, jer ne mogu ni sebi, a oni svu pomoć usmeravaju na migrante, dižu im stanove, i i zigravaju bolesne majmune, ito sve preko tuđih leđa….mnogi žive bedno, nemaju pravo na socijalnu pomoć, zbog kojekakvih glupih propisa, jer nema se para…pa, gospodo, budite sposobni i nađite sponzore i donatore da pomognu vašim sugrađanima, a ne migrantima, koji se bahate, kradu, napadaju našu decu, a vi ih štitite,,,iskreno se nadam da će te zbog toga biti kažnjeni od strane građana na sledećim izborima…sem, ako ne očekujete da će migranti glasati za vas

  11. Subotičanin kaže:

    Gospodine Gradonačelniče,vaše je prvenstveno da brinete o građanima Subotice,a tek onda o saosećanju.Međutim je vaše saosećanje u punjenju vaših računa,kako dinarskih tako deviznih.A građani,ma snaći će se oni!!!

  12. Màdjàr kaže:

    Pàsztore, szàda néma nàzàd! SzVM ide dàlje. Potpiszào szi pakt sza Vukom, niszi bàs pametan. Szràmotà.

  13. rax kaže:

    bravo madjar, ne za teks, vec za ideju pisanja, to ti je kao cirilica!

  14. ćira kaže:

    Godpođo Paulina neko će posle isterivanja migranata(kojih koliko vidimo na ulicama nema)početi da traze da se isteraju i romi poreklom sa kosova bez obzira koliko dugo su tu…i to će te tako podrzavati?Bez obzira ko je i kakav migrant ili rom imas takvo prezime ili ime i mrs iz Srbije?

  15. punisher kaže:

    Nema veze, oteracemo i migrante a i SNS iz Subotice ako nece da se ponasaju!! Bilo kako bilo Subotica i Suboticani su na prvom mestu i to tako treba i da ostane!
    Sto se ivanisevica tice on ni nije iz Subotice vec je dosao u nas grad na besplatnu sisu i od tada glumi humanitarca. Isto vazi i za labana

  16. psiholoskinja kaže:

    Cemu menjanje kursa politike koju je postavio predsednik i to od strane ljudi koji su tu gde jesu zahvaljujuci bas njemu?!

  17. Afet kaže:

    Ako cemo terat migrante onda bi neki teli terat i madjare i rvate sa ovih prostora to nije resenje da terate ljude jer je osnovno ljusko pravo ziveti i slobodno kretati se gde ocete

  18. Kenjereš Andraš kaže:

    Ako smo već kod porodičnog biznisa SVM, kako je nazvao Nenad Čanak.onda trebamo zaokružiti porodično brojčano stanje, sin Ábel Pásztor radi-politizira u Brisselu, kao savetnik Deli Andoru oboje u bojama Mađarske partije Fides. Vidi se na snimku, sa poslednjeg izleta delegacije, SVM u Brisselu.

  19. ćira kaže:

    Paulina smetaju li i kosovski romi ili samo nevidljivi arapi?

OSTAVITE KOMENTAR