Kod suseda zbog smoga vanredne mere

U Segedinu je zbog smoga proglašena uzbuna do subote, jer je količina smoga u vazduhu dva puta veća od zdravstveno prihvatljive. Završno s petkom besplatno je voziti se javnim prevozom i to bez ikakvih dokumenata. Gradonačelnik Segedina, Laslo Botka, je doneo odluku o zabrani kretanja vozila sa dvotaktnim motorom do subote i o zabrani ulaska u grad kamiona težih od 5 tona.

szeged

Zabranjena je i upotreba statičnih mašina koje imaju motor sa unutrašnjim sagorevanjem (npr. agregata i radnih mašina), osim agregata za proizvodnju električne energije koje se koriste kao rezervni izvori struje – prenosi list „Delmađarorsag“ (Délmagyarország).

Stanovništvo je zamoljeno da se gde god je moguće greje na struju ili gas.

Između 3. i 5. januara je bilo proglašen blaži nivo uzbune, tzv. informativni stepen.

 

Vajdasagi MA



KOMENTARI

  1. Lajčo kaže:

    – Šta to smrdi?
    – Smog !
    – Ne znam jel s’ mog ili s tvog ali smrdi u pičku materinu !

OSTAVITE KOMENTAR