U Segedinu je zbog smoga proglašena uzbuna do subote, jer je količina smoga u vazduhu dva puta veća od zdravstveno prihvatljive. Završno s petkom besplatno je voziti se javnim prevozom i to bez ikakvih dokumenata. Gradonačelnik Segedina, Laslo Botka, je doneo odluku o zabrani kretanja vozila sa dvotaktnim motorom do subote i o zabrani ulaska u grad kamiona težih od 5 tona.

Zabranjena je i upotreba statičnih mašina koje imaju motor sa unutrašnjim sagorevanjem (npr. agregata i radnih mašina), osim agregata za proizvodnju električne energije koje se koriste kao rezervni izvori struje – prenosi list „Delmađarorsag“ (Délmagyarország).
Stanovništvo je zamoljeno da se gde god je moguće greje na struju ili gas.
Između 3. i 5. januara je bilo proglašen blaži nivo uzbune, tzv. informativni stepen.
Vajdasagi MA
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






– Šta to smrdi?
– Smog !
– Ne znam jel s’ mog ili s tvog ali smrdi u pičku materinu !