Kup: Nula u Humskoj, odluka pada u Subotici

Uvek Spartakova igra deluje lepše na tepihu stadiona JNA, da li zato što je opšta slika prijatnija ili je ravan teren ono što je preduslov za dobru kontrolu lopte i igre. Tako je bilo i večeras, kada su se rivali Partizan i Spartak sastali u prvoj utakmici polufinala kupa. Nije to bila igra Plavih koja će se pamtiti po šutevima i šansama već po savršenom izvršavanju taktičkih zamisli kako bi se kući vratili neporaženi.

partizan-spartak_620x0

Partizan nije dolazio u priliku prvih 45 minuta a Spartak je imao jednu u 16. minutu kada je Mrkela krenuo sam u šesnaesterac ali ga je sustigao Bogosavac pre nego što se Andrej odlučio da puca.

Crno – beli su u drugi deo utakmice ušli sa igračem više jer je u 43. minutu isključen Tumbasević, međutim ni to nije bilo dovoljno da Spartak bude poražen, sada već šestu uzastopnu utakmicu ovog proleća.

Najbolju šansu imali su domaći u 84. minutu kada je „drugi“ golman Golubova Mirković izašao kao pobednik nad Vlahovićem u situaciji „jedan na jedan“. Na kraju: Partizan – Spartak 0:0

Odluka o tome ko će ići u finale kupa, ostaje da se reši 20. aprila na Gradskom stadionu u Subotici.

Spartak: Mirković, Jočić, Antonić, Kovačevič, Milošević, Šljivić, Tumbasević, Novaković (od 46. Jondić), Torbica, Mrkela (od 56. Ivanović), Milić (od 68. Branković).