Kup: Vojvodina eliminisala Spartak /VIDEO/

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalu bili bolji od Spartaka u Subotici rezultatom 2:1.

Nije bilo velikih prilika u prvom poluvremenu,

Drugo poluvreme donelo je dosta više uzbuđenja i golova, i to u roku od samo 10-ak minuta.

Najpre su u 58. minutu Novosađani stigli do prednosti. Strelac je bio Nemanja Čović. Samo tri minuta kasnije gol je postigao Šimura. Kao iz katapulta je šutirao Japanac, lopta se od prečke odbila na liniju. Nije sigurno da li je lopta celim obimom prešla gol liniju, ali je sudija Minaković pokazao da se krene sa centra.

U 69. minutu ponovo je Vojvodina stigla do prednosti. Petar Bojić se odlično snašao. Nadmudrio Tekijaškog, koji se loše zagradio i prevario Dujmovića.

Do kraja duela domaći su pokušavali da dođu do izjednačenja, međutim gosti su se umešno branili i stigli do plasmana u polufinale.