Luković doneo minimalnu pobedu Radu

Fudbaleri Rada pobedili su u Beogradu subotički Spartak sa 1:0 u ranije odloženoj utakmici 19. kola Super lige.

Rad je trijumfom u utakmici koja je dva puta odlagana ostao u trci za mestom koje vodi u evropska takmičenja, dok Spartaku predstoji borba za opstanak.

Pobednički gol postigao je Andrija Luković u drugom minutu meča. Utakmica je bila otvorena, oba tima imala su nekoliko izglednih prilika, a Rad je jednom pogodio i stativu.

Meč je počeo na najbolji mogući način za „banjičke azure”. Slavko Perović je prodro po levoj strani, ušao u šesnaesterac i vratio loptu unazad. Tu je dočekao Luković i uputio ne posebno jak šut, koji je prošao pored nepomičnog golmana Spartaka Branimira Aleksića.

Spartak je ubrzo uzvratio šansom Vladimira Torbice, a onda je Uroš Đurđević na drugoj strani imao priliku.

Rad je do 20. minuta imao inicijativu, a Đurđević je u 19. pogodio stativu. Spartak se posle toga oslobodio i do kraja poluvremena imao još dve dobre prilike.

Spartak je ofanzivnije počeo drugo poluvreme i kontrolisao je tempo, dok je domaći tim uglavnom igrao na kontranapade. Vladimir Nosković često je dolazio u prilike, ali je odbrana Rada uz pomoć sreće sačuvala svoju mrežu.

Domaći tim je najbolju šansu imao kada je Perović izbio sam u šesnaesterac i lobovao Aleksića, ali je njegov udarac završio preko gola. Spartak je u finišu meča imao potpunu inicijativu, ali je Rad uspeo da se odbrani.

Trener Spartaka Petar Kurćubić rekao je da je Rad bio bolji tačno za taj jedan gol.

Kad primite gol u prvom minutu to uveliko odluči pobednika. Rad je bio bolji u prvih 20 minuta, a posle smo mi polako ušli u meč, kontrolisali igru i stvarali svoje prilike. Mnogo toga smo promašili, a i Rad se dobro branio. Kada se sve sabere bili su bolji tačno za taj jedan gol – rekao je Kurćubić.