Duž 175 kilometara mađarsko-srpske granice biće izgrađena nova zaštitna ograda, iza već postojeće, najavio je na konferenciji za novinare u Budimpešti ministar u mađarskoj vladi Lazar Janoš.
Janoš je naveo da je za tu svrhu odvojeno 38 milijardi forinti (123,5 miliona evra).

Time se pojačava zaštita granice jer je to neophodno zbog bezbednosti građana, rekao je Janoš.
On je naveo da će u skladu sa novim izmenama zakona, tražiocima azila biti pripremljeni punktovi na granici, gde će čekati na odgovor dok im se ne završi azilna procedura.
Na mađarsko-srpskoj granici krajem prošle godine izgrađeno je desetak kilometara nove probne ograde, iza postojeće.
Ta ograda opremljena je rasvetom, termovizijskim kamerama i senzorima kretanja, a ispred nje su iskopani kanali. Očekuje se da će takva ojačana i viša ograda sada biti izgrađena iza postojeće prepreke.
Inače, sve saobraćajnice duž zaštitne ograde su asfaltirane, a kod Kelebije je početkom ove godine izgrađena prva od četiri baze mađarske vojske, radi brže intervencije vojnih patrola u sprečavanju ilegalnih prelazaka granice.
Tanjug
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Fasizam u madjarskoj i dalje traje njiova mrznja pravazilazi sve kao i mrznja nasih gradjani umesto da se pomogne siromastnima i onima koji idu gde ce im boti bolje i sigurnije mesto. Zaboravljaju madjari da su I ONI NE TAKO DAVNO DOSLI IZ ISTE TE AZIJE NA OVE PROSTORE i da smo ih pustili da zive ovde nismo nikake ograde pravili. I zaboravljalju madari da i NJIOVI GRADJANI IDEDU U EU ZA PARAMA I BOLJIM ZIVOTOM . Sve to zaboravljaju i kroje neka nova pravila koja imaju fasisticki prizvuk hteli vito da prizna te ili ne…
E pa neka su i fasisti, i ne treba da pustaju muslimanske extremiste(citaj: fasiste) u svoju drzavu. A ti Afete, podrzava svoju bracu vernike.
Afete,nemojte nas strpati opet u isti dzak sa fasitima,a sto se pustanja madjara na ove teritorije tice,imam neke primedbe…A o migrantima ne zelim da polemisem,imam svoj veoma negativni stav prema njima,i prema onima koji ih nam salju…
@ Daniele ja sam bunjevac kakvi moji crni arapi.
@ime i drugi imaju jako los stav prema madjarima pa opet ne dizemo ograde oko madjarskih kuca u vojvodini itd… Treba bit covek a ne necovek i pomoci drugom uvek bio on muslija katolik ili budista
Sta ce druga ograda ako kod prve nesto nisu zajebali?
Kako bi bilo da se mi lepo raspitamo sta je to fasizam i sta je to nacizam pa da se ne gadamo izrazima cije znacenje ne poznajemo, i to pogotovo ne po internet – portalima.
Afete lupas gluposti,pojma nemas,cuti
Nije Madjare niko „pustio“ neku su unistili par slovenskih drzava I tu se naselili. Niti su ih ovi drugi pustili, niti su ih ovi prvi nesto mnogo pitali.
Mađarska zemlja, mađarska ograda. Šta tu može biti sporno? NIŠTA. štite ljudi svoju zemlju, narod, svoje šta imaju. Imali su u prošlosti izbeglice, imali smo i mi-sada ih imamo više mi nego oni. Ako imaju para neka grade i zid poput Kineskog.
prejako, ograda unutar ograde :DD
bahacenje, nema sta
Osećam se sve više kao u koncentracionom logoru nacističke nemačke gde me komandant logora muči (Vučić), a migranti bi bili povlašćeni ameri.