Manifestacija „U susret Vaskrsu/Uskrsu – bojama i maštom“

„U susret Vaskrsu/Uskrsu – bojama i maštom“, naziv je manifestacije koja je prvi put održana u našem gradu. Mališani PU “Naša Radost”, Udruženja “Zajedno” i korisnici Kolevke za nezbrinutu decu u Subotici imali su priliku da crtaju motive Vaskrsa na centru gradskog trga, ali i da boje jaje koje bilo postavljeno. Članica Gradskog veća zadužena za kulturu Miroslava Babić je poželela svima srećne praznike i podsetila da je Vaskrs je jedan od najvećih hrišćanskih praznika, a jaje je simbol novog rađanja i života.

“Želeli smo da obradujemo najmlađe sugrađane u skladu sa predstojećim praznicima. Deca su naša najveća inspiracija, a njihova mašta je neiscrpna i ovom prilikom smo želeli da im dočaramo kako to izgleda kada mogu da puste mašti na volju i iscrtaju jaje na trgu”, istakla je članica Gradskog veća zadužena za kulturu Miroslava Babić.

uskrs (1)

uskrs (3)



KOMENTARI

  1. Peter North kaže:

    Kakva je ovo besmislica, izvedeš decu na trg, daš im nešto da firkaju i onda to nazoveš MANIFESTACIJA.
    „Želeli smo da im dočaramo kako to izgleda kada mogu da puste mašti na volju i iscrtaju jaje na trgu“
    Kako je ovo originalna i maštovita manifestacija, nemam reči…

  2. stormwatch kaže:

    Miroslava Babic bi trebala da zna da je Uskrs najveci hriscanski praznik!

OSTAVITE KOMENTAR