„U susret Vaskrsu/Uskrsu – bojama i maštom“, naziv je manifestacije koja je prvi put održana u našem gradu. Mališani PU “Naša Radost”, Udruženja “Zajedno” i korisnici Kolevke za nezbrinutu decu u Subotici imali su priliku da crtaju motive Vaskrsa na centru gradskog trga, ali i da boje jaje koje bilo postavljeno. Članica Gradskog veća zadužena za kulturu Miroslava Babić je poželela svima srećne praznike i podsetila da je Vaskrs je jedan od najvećih hrišćanskih praznika, a jaje je simbol novog rađanja i života.
“Želeli smo da obradujemo najmlađe sugrađane u skladu sa predstojećim praznicima. Deca su naša najveća inspiracija, a njihova mašta je neiscrpna i ovom prilikom smo želeli da im dočaramo kako to izgleda kada mogu da puste mašti na volju i iscrtaju jaje na trgu”, istakla je članica Gradskog veća zadužena za kulturu Miroslava Babić.


KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Kakva je ovo besmislica, izvedeš decu na trg, daš im nešto da firkaju i onda to nazoveš MANIFESTACIJA.
„Želeli smo da im dočaramo kako to izgleda kada mogu da puste mašti na volju i iscrtaju jaje na trgu“
Kako je ovo originalna i maštovita manifestacija, nemam reči…
Miroslava Babic bi trebala da zna da je Uskrs najveci hriscanski praznik!