S.S. (16) iz Subotice zadobio povrede kada ga je migrant skalpelom rasekao po glavi dok je dečak, zajedno sa bratom D. S., hteo da mu pomogne da nađe prenoćište – piše list ALO.

Povređeni dečak, Foto: RAS
Maloletniku je povređena i noga prilikom pada pošto ga je migrant kada se dete sagnulo skalpelom posekao po zadnjem delu glave pri čemu mu je rasekao i uvo.
Dečaci su još uvek uplašeni i u šoku i ne žele da javno govore o napadu, a njihova prijateljica M. P. (17) kaže za „Alo“ da se sve odigralo 17. avgusta u centru grada i da je samo igrom slučaja izbegnuta tragedija.
– Naše društvo se okupilo u parku „Ferenca Rajhla“, u blizini železničke stanice,. Ne ostajemo dugo, najkasnije do 22 sati, a to veče oko 21 časova su nam prišla trojica migranata. Pitali su za prenoćište i drugar je pokušavao da im objasni kuda da idu, ali pošto ne zna dobro engleski njih dvojica su krenuli sa njima, da im pokažu put. Nedaleko od parka drug se sagnuo, a jedan od migranata, koji je delovao najmirnije, iz čista mira je izvadio skalpel i posekao mu glavu – kaže M. P.
Devojčica je još sedela u parku sa društvom kada su se braća vratila i odmah je pozvala Hitnu pomoć, a neko iz društva policiju.
– Seli smo na klupe bliže putu, njemu je krv jako curila i pokušavali smo maramicama da je zaustavimo. Povređenog druga je hitna odvezla u bolnicu, a njegov brat je ostao da sačeka policajca i sve mu je ispričao. Uplašeni smo jako, a čula sam od drugara da su istu tu trojicu ponovo juče videli u gradu – kaže M. P.
Njena majka Slađana Perišić objavila je na „Fejsbuk“ profilu upozorenje i apel svima da dele njen post u kome ukratko opisuje ceo slučaj.
– U šoku sam jer tim ljudima se u našoj zemlji pomaže, a oni nam ovako vraćaju što nam decu povređuju. To su sve zlatna deca koja su htela da im pomognu i zaista je neljudski da im se to vrati na ovaj način – zaključuje Perišićeva.
U policiji potvrđuju da su migranti napali dvojicu maloletnika i da je jedan od njih povređen. Policija je po pozivu mladih odmah reagovala i o svemu obavestila Osnovno javno tužilaštvo i dalje intenzivno traga za napadačima.
ALO
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Ovo treba shvatiti jako ozbiljno.
Ne bi ni trebali dozvoliti da uđu ni u ovu zemlju,pitam ja,šta bi bilo kada mi bi trebali da idemo u njihovu državu,da li bi nas čekali isto ovako ili sa metkom u glavu!?
I, šta da je zasekao petnaestak santimetara niže???
Mislim da je vreme da ih iselimo….
Silom ili Silom….
😎
Ima sasvim realan osnov da on ili roditelji tuze drzavu za odstetu.
Mozda bi policija mogla da patrolira po gradu na malo vise lokacija, ocigledno da ovi ljudi ne prezaju ni za cim, cinjenica je da medju njima ima mnogo simpatizera islamske drzave i da nas hriscane mrze, dakle ne kazhem da ih sad sve treba razapeti na krst, vec samo zbog sigurnosti stanovnika ovog grada, povecati nivo sigurnosti na ulicama.
ajde Vuline, Ivanisevicu i ostali sto ih brane, sto im dozvoljavaju da se slobodno setaju po gradu sta imate sad da kazete? doneli ste nam jos jedan problem na glavu. nek cekaju u zatvorenom kampu, ako im se odbije azil, na avion i pravac nazad odakle su dosli
Banda go*ana i terorista…
Po ko zna koji put naš „dobrotvor“ AV dokazuje da su mu svi draži (pogotovo Arapi) od sopstvenog naroda… Da li mu Vi još uvek slepo verujete??? Ja smatram da je lažov i prevarant!!!
Što se mene tiče ovi „jadni ljudi“ bi svoj put u Evropu završili na granicama Srbije. Država nam zbog njih liči na cigansku mahalu. Dok nisu ovi došli na vlast, makar smo vizuelno na nešto ličili.
Migrante svakodnevno vifjam na putu za bunatic tamo bauljaju sa flasama piva od 2l.. siroti. Dosli su tu da piju i da maltretiraju tako pijani zene i decu. Koji smo mi idijoti kad to cutke gledamo. Tako nam i treba !
Sad će ovi naši mudrijaši da provere dali su to legalni ili ilegalni migranti, pa će onda da preduzmu odgovarajuće mere (kako oni to kažu), u skladu sa zakonom.
PS. Vala jesu ga stručno ušili.
Bas me zanima sta se stvarno desilo…
A da ih primimo ko jadne ….
U moje vreme bi se sakupilo nas 100-150 i lako bi rešili ovakve probleme TRAJNO.
Seca li se neko jos komentara na ovome portalu od pre nekih 10 – 12 meseci, o jadnim izbeglicama. Govorilo se da je sve to neki fini i visokoobrazovani svet, na jednom visem kulturnomi i mentalnom nivou, koji je svojim dolaskom ukazao cast Srbiji i Evropi. Seca li se jos neko kao se osulo drvlje i kamenje i pocela opsta pljuvacina po onim retkim koji su bili drugacijeg misljenja po pitanju izbeglica, njihove kulture, obrazovanja, njihovog mentaliteta, i sto je najvaznije – njihove motivacije. Sada izgleda polako dolazi publici sa ovog portala iz dupeta u glavu, i postaje svesna o cemu se tu radi, i kakva je pozadina cele ove price. Naknadna pamet je, istina, jos uvek bolja nego nikakva pamet.
Među svom tom rekom ljudi, sigurno je da ima raznog sveta. I mentalnih bolesnika i lopova i radnika i seljaka i pametnih i glupih…Donositi zaključke o svima njima na osnovu bezumnog čina jednog od njih i sve njih etiketirati kao ubice, prevarante, verske fanatike…To je jedan korak od nacizma. Masovna histerija.
ja mislim da svako normalan zna da je vecina njih migranti, a ne izbeglice. hteli su da spase sirijce-kurde, a dolaze cak i iz maroka, tunisa i zemalja koja uopste niti gladuju niti su u ratu. naravno da nisu svi teroristi, ali nisu ni izbeglice, ja mislim da je dovoljan i jedan terorista menju njima, da napravi veliku stetu za evropu. ja licno ne zelim toliko stranog sveta u evropi, ne zelim ni burkini, ni burke, niti tuce dzamija, ja postujem tudju veru i u svakom coveku gledam coveka, ali ovolika masa ljudi sa totalno drugim obicajima, verom i svim, mi ne treba. nisu, niti hoce da se integrisu, zele i dalje da budu zavijeni u burke, a muskarci da sede i piju caj po ceo dan, to nije nasa kultura i ne treba da dolaze. ni mi ne idemo kod njih, uostalom sve drzave-islamske su im blize, zasto bas u evropu i zasto bas u zapadnu evropu? niti beze od rata (vecina) niti od gladi, da je tako presli bi u susednu bezbednu zemlju. ovo sto se sada dogadja sa evropom je prevazislo sve mere, taman smo ziveli u miru, sada kljuca na sve strane, a mi puni naroda, koji nam je stran. ne znas vise gde smes da krenes i iz kuce uskoro necemo izlaziti zbog njih.
@Lajčo
Da li si ti uopšte video kako izgledaju ovi migranti? Nisi?
Da si ih video, shvatio bi da su to 90% muškarci u najboljoj fizičkoj kondiciji.
Sa izuzecima, ali u proseku su starosti od 17-28 godina, bez porodice, a koju su, ako su i imali, najverovatnije ostavili tamo gde jesu.
Većina je neškolovana, po prirodi agresivna i divlja, trenutno primireni, lepo su obučeni, spremni na sve, snabdeveni najnovijim sredstvima telekomunikacije, sa novcem koji je potreban da se stigne do željenog cilja.
Ako i nemaju trenutno te pare kod sebe, imaju mehanizme kako doći do para uz pomoć Western Uniona, a te pare im neko šalje. Sve putanje su im razrađene, jedino su im Makedonci i Mađari malo zabiberili i pomrsili konce.
Neki su već sada bezobrazni, a neki se još prave fini, jer ih je malo, ali samo dok ne dođu u poziciju kada budu osetili da su ponovo čvrsto na konju.
Sreća je da ih još zasada nema puno, nisu prekoračili onu kritičnu masu kada prave masovne probleme i nerede.
Bilo je toga prošle godine na mađarskoj granici, samo što su Mađari izuzetno brzo reagovali i promenili zakone i propise, koji Mađarima dozvoljava da brane svoju državu i narod u njoj na najefikasniji način. Mađari su u rekordno kratkom roku izgradili ogradu, postavili policiju i vojsku pored ograde i pooštrili zakone u vezi ilegalnog prelaska granice i oštećivanja same ograde, a koje se po njihovom novom zakonu tretira kao krivično delo za koje sleduje zatvor.
Samo lud i naivan čovek ne vidi šta se stvarno dešava oko nas.
Iziđi na autobusku stanicu i pogledaj ih, migrante, ja tamo vidim momke takve kao kada sam bio vojnik, u godinama kada je čovek spreman na sve i svašta.
Sve su to vojnici u najboljim godinama, spremni na sve kada bude došao pravi trenutak.
Nisu to ljudi koji idu u život, u razvijene zemlje sa ciljem da rade, to su ljudi koji dolaze iz kritičnih ratnih područja.
Većina njih je učestvovala u stvaranju haosa tamo odakle dolaze, samo na različitim stranama i uvoze nam probleme, nevolje i rat u srce Evrope, a usput i svima onima koji su tu u blizini…
Nešto se ne oglašavaju oni koji su nas pre godinu dana pljuvali, kada smo rekli da se može ovako nešto dogoditi! Migrante ako već ne možemo blokirati na ulasku u Srbiju, samo ih vozovima prosleđivati dalje za Tovarnik i Kelebiu. Zemlje EU i NATO alijanse su same napravile ovaj problem, kad su mislili da im donose demokratiju, a po svemu sudeći, prizori koji su se mogli ovde videti samo pri Kosovu i kojekakvim južnim zabitima postaće vrlo uobičajena stvar u Subotici. Još malo i očekujem da ćemo ženama i ćerkama stavljati feredže, kako se ne bi dođoši našli uvređenim…
sutra da prebijem 1 migranta,UHAPSILI BI ME U ROKU OD ODMAH.
PREDSTAVILI KAO NAJ GOREG KRIMINALCA,OSASAVILI OD ROBIJE
A DUSEBRIZNICI,NE VLADINE ORGANIZACIJE LGBT I OSTALA SRANJA BI ME PROVLACILA PO NETU I MEDIJIMA MESEC DANA.
a kad je situacija obrnuta sve se zavrsava tu na su info
ONI MOGU KAKO HOCE,ONI TUDJE NE POSTUJU AL PROBAJ TE NJIMA NESTO DA USKRATITE ODMAH SU SPREMNI NA NAJ VECE ZLO.
U MADJARSKOJ SU TUKLI ZENU,KAD SE UMESALO PAR MLADJIH MUSKARACA MADJARA,ZIVOTINJE SU SE POVUKLE,KAD JE DOSLA POLICIJA ONI ODMAH DECU I ZENE GURAJU U PRVE REDOVE,DA ISPADNE KAKO SU ONI OPET OSTECENI
SAMO OSTRO I BEZ MILOSTI
upravo se pojavila priča o sličnim incidentima sa migrantima u beogradu. nešto se događa. izgleda da se kurs menja.
@vokille „Nešto se ne oglašavaju oni koji su nas pre godinu dana pljuvali, kada smo rekli da se može ovako nešto dogoditi!“
Misliš na onog posmatrča oluja iz serope,koji se uvukao merkelovoj u šupak? 🙂
Preš’o u islam i sad nema vremena,jer mora više puta u toku dana da se okrene ka meki i digne guzu(očekujući obrezani kožni metak),kada moli svom novom bogu. 🙂
@Lenin
Ako misliš na onog stromvoča, taj sada nema vremena da komentariše, otišao je u megamarket u nabavku, jer su u Nemačkoj najavili da je vreme da se stanovništvo snabde vodom za piće, konzervama, testom i pasuljom, kao i svećama i baterijskim lampama za barem dve nedelje vanrednog stanja.
@ Neko
Doticni je u najboljem slucaju video Nemacku samo kroz prozor turistickog autobusa.