Migranti napali devojku u Subotici

U incidentu koji se desio u ponedeljak su migranti ukrali mobilni telefon jednoj devojci. Tokom razbojništva niko nije povređen, što je sretna okolnost jer se ispostavilo da je jedan počinioc imao nož.

Anet Mesaroš je baš čekala prijatelja ispred jednog subotičkog Doma zdravlja i telefonirala mobilnim telefonom. Tada su je napala dva migranta koji su joj oteli telefon iz ruke i počeli da beže prema Železničkoj stanici koja se nalazi u blizini. Uplašenu devojku su čuli i taksisti u blizini mesta dešavanja, te su krenuli za počiniocima. Nakon kraće potere su uspeli da ih sustignu. Tada ih je zateklo što su počinioci imali i oružje.

Taksista Branimir Emreković je izjavio da je video kako devojka stoji ispred Doma zdravlja i kako dva migranta idu u njenom smeru, jedan mlađi i jedan stariji. Mlađi joj je oteo telefon iz ruke i počeo da beži, a devojka je krenula za njima. “I ja sam krenuo za njima, kao i još jedan moj kolega. Mlađi počinioc je umakao, ali su ga policajci pronašli. Starijeg smo pokušali da zaustavimo, ali je izvadio nož. Tada smo mi uzmaknuli i pustili ga da ode, ali je policija i njega uhvatila”.

policija

Napadnuta devojka u prvi mah nije ni shvatila šta joj se dešava. Svojoj prisebnosti može da zahvali što je umesto paničenja krenula za počiniocima.

Anet Mesaroš je izjavila za Pannon TV kako je stajala ispred Doma zdravlja kada su joj dvojica migranata uzela telefon i počela da beže: “To su videli taksisti i požurili da mi pomognu”.

Taksisti su o razbojništvu odmah obavestili policiju. Policajci su brzo stigli na lice mesta i uhvatili počinioce. Napadnuta devojka je nakon davanja službene izjave dobila nazad svoj ukradeni mobilni telefon.

 

RTV Pannon



KOMENTARI

  1. Megatron kaže:

    treba ih sve pobiti

  2. Afet kaže:

    najlakse je okrivit mirante

  3. punisher kaže:

    ma nije istina, oni su dobri….

  4. Kontra kaže:

    poslati ih u kucni pritvor kod g. Vulina…

  5. dva u jedan kaže:

    Na ovo bi Stormwatch sigurno rekao da je devojka kriva jer im nije sama ponudila mobilni telefon kada ih je videla da idu prema njoj pošto ne shvata koliko su to divni ljudi a mi smo đubrad koja je kriva zato što oni dolaze ovamo i bivaju frustrirani što ne dobiju ovde svaki kuću na poklon, izdržavanje, šerijatski zakon da sprovode, pa kada vide devojku sa mobilnim telefonom normalno je da joj ga oduzmu, šta će ženskoj mobilni telefon zna se gde je njoj mesto u haremu i pod hidžabom a ne da čeka ispred Doma zdravlja i telefonira…Zaista nam divni ljudi dolaze, sve intelektualci i doktori, zahvalni do nebesa na gostoprimstvu, toliko da i nama žele da se preselimo u ista ta nebesa i upoznamo pravu veru mira i ljubavi.

  6. emigrant kaže:

    trebalo bi se organizovati i napasti ih…

  7. Fašista kaže:

    Samo ih branite i dalje, brinite se o njima i obilazite ih po prihvatnim centrima. Što si prema nekom bolji taj je sve gori prema tebi, u ovom slučaju su oni sebi dali za pravo da napadaju svakih mesec dana i to naravno isključivo i samo devojke.. Proterati stoku odakle je došla.

  8. Nevena kaže:

    Umesto da se brinete o bolesnoj deci kojoj je pomoć itekako potrebna i radite nešto po pitanju toga, vi hranite one koji će nam na kraju j***** majku uz duž i popreko.. Eee Subotice moja, raspali grade!

  9. oxxo kaže:

    Neverovatan je aminozitet u nasem gradu i naravno po gradskim web stranicama.
    Iskreno me cudi i sama redakcija ovog sajta koja propusta komentare koji pozivaju na nasilje i nered tipa @megatron ili @emigrant koji javno pozivaju na linc i mrznju, iskreno dragi urednici ne verujem da bi takve komentare trebali objavljivati.

    Ne cudi me ni stav nasih kako da kazem dezurnih pljuvaca izgleda da im ego hrani i koji like a verujem da su i sami sebi kliknuki jedan da bude sigurno.
    Ne bi trebali da sudimo po dva ili tri incidenta u proteklih tri godine odkada je nas grad suocen sa migrantskom krizom, ne treba da budemo oslepljeni stereotipovima ali to je nasa bolest tako mi se cini.
    Nisu svi migranti kriminalci a nismo ni mi cvecke, u svakom zitu ima kukolja.

    Pestanite sa nezrelim komentarima i ispadima jer lako je biti hrabar i pametan iza monitora.
    Sretnu vam novu godinu zelim i pokusajte da stavite prst na celo pre nego sto bilo sto napisete.

  10. dva u jedan kaže:

    @oxxo, stavite vi prst na čelo pa razmislite odakle taj animozitet u Subotičanima koji su inače gostoljubivi i humani ljudi i ne prave razliku pogotovo kada su u pitanju nevoljnici i stradalnici da im pruže pomoć! Ali, onako kako se ponašaš, tako i dobijaš pomoć. Ovo nisu „dva tri incidenta u proteklih tri godine“, kako navodite, nego se ponavljaju, ali migranti ovakvu sliku ne stvaraju samo u Subotici jer ne zaboravite svet je globalno selo i svi pratimo vesti šta rade i kako se ponašaju i u drugim zemljama, pa i to utiče na naše nepovoljno mišljenje o njima! Nažalost, iz svega što se može saznati proizilazi zaključak da je bolje sa njima nemati posla i da najbolje rade Orban i oni koji ih ne primaju, jer, na kraju krajeva, njihovu situaciju treba da reše oni koji su ih zaratili i zavadili (zna se ko su to, Putin i Rusija sigurno nisu!), a ne mi, a i sami su krivi što su dozvolili da ih povedu u rat jedne protiv drugih na verskoj osnovi, baš kao što smo mi krivi jer smo dopustili da nas 90-ih zavade na nacionalnoj osnovi i razbiju nam zemlju da bi se dočepali svega onoga što je u njoj vredelo. Prema tome, možda su komentari žestoki ali su iskreni i ne treba im zameriti, jer ako se ovako nastavi, a sa njima zbog verske isključivosti nema suživota, neće se dobro ni mirno završiti…najpametnije bi bilo prekinuti to dok se još može bez težih posledica.

  11. zzzzz kaže:

    Sve ih saljite nazad u japan odakle su i dosli 😀

  12. Fašista kaže:

    @dva u jedan, jedan veliki RESPECT!

  13. JANOS kaže:

    SVAKA CAST SUBOTICKOJ POLICIJI I TAKSISTIMA KOJI SU POMOGLI DEVOJCI

OSTAVITE KOMENTAR