Najveća narodna kuhinja u Vojvodini od danas je još veća, budući da je lista korisnika proširena za čak 100 ljudi – saznaje TV Subotica.

Po obrok iz Narodne kuhinje već dve godine svakog dana dolazi Lajoš Feher. Sa nešto preko 7.000 dinara, koliko iznosi socijalna pomoć koju prima, kaže, on i žena teško preživljavaju, pa obrok veoma dobro dođe.
Narodni kazan od danas hrani čak 1.200 najugroženijih Subotičana, što je za 100 više nego u poslednjih šest godina. Kako navode u Crvenom krstu, trend rasta socijalno ugroženih se nastavlja i potrebu za besplatnim obrokom ima sve više sugrađana, naročito dece, pa je proširenje liste došlo u pravo vreme.
Rad Narodne kuhinje sa 50 odsto finansira lokalna samouprava, koja je ove godine izdvojila 31 milion 266 hiljada dinara, a Grad će svake godine izdvajati sve više za socijalnu zaštitu, kako bi se zadovoljile osnovne potrebe najugroženijeg stanovništva, uveravaju nadležni.
Narodna kuhinja u Subotici postoji od 1993. godine, i tih ratnih godina hranila je nekoliko hiljada gladnih usta. Kasnije je, zbog nedostatka novca, broj korisnika desetkovan, da bi 2012. ponovo prešao cifru od 1000. MZ „Peščara“ u kojoj stanuje i Lajoš s početka priče, sa 80 korisnika jedna je od najvećih u Subotici. Ipak, na prvom mestu je susedna „Zorka“ gde na pola litre kuvanog obroka svakog dana čeka čak 115 Subotičana.
TV Subotica
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Ispod teksta pise posaljite komentar,moj odgovor je NEMAM KOMENTAR!!!
sta reci a ne zaplakati…najbolji pokazatelj ekonoskih uspeha vlasti
Ovo je i dobra i loša vest…dobra vest je da će još gladnih usta biti nahranjeno, a loša je u tome što pokazuje stvarno stanje u našem društvu i gradu. Bilo bi lepše da svi ti ljudi imaju dovoljna primanja (socijalna) da sami sebi obezbede taj obrok koji dobijaju preko narodne kuhinje – stvar percepcije.
Vojvodina je izmužena krava muzara.Uskoro slavimo 100 godina mužnje.
Ma ovo nije istina ! U Subotici je nezaposlenost naj manja u Srb! Pa kao zasto ljudi odlaze na socijalnu kuhinju??????MA nije istina da iz tih plata zavidnih plata nedospe od strane dece prema svojim roditeljima!
Interesantno…. Subotickom Sportskom Savezu izdvajate cca. skoro istu cifru samo sto ne znam gde oni potrose te pare. Da grad na ovih 30 miliona za narodnu kuhinju doda i onih dzabalebaroskih 30 miliona onda mozemo reci: e, ljudi svaka cast, uradili ste nesto dobro i humano.
Uzas. Bas nam dobro ide. Subotica, jako perspektivan grad. Ljudi se ne iseljavaju, ljudi beze odavde
Napredujemo umesto emigracije imamo evakuaciju.Naprednjacka kamarila trebi gradjane Subotice kao fazane.