Na narodnom kazanu 100 ljudi više

Najveća narodna kuhinja u Vojvodini od danas je još veća, budući da je lista korisnika proširena za čak 100 ljudi – saznaje TV Subotica.

Po obrok iz Narodne kuhinje već dve godine svakog dana dolazi Lajoš Feher. Sa nešto preko 7.000 dinara, koliko iznosi socijalna pomoć koju prima, kaže, on i žena teško preživljavaju, pa  obrok veoma dobro dođe.

Narodni kazan od danas hrani čak 1.200 najugroženijih Subotičana, što je za 100 više nego u poslednjih šest godina. Kako navode u Crvenom krstu, trend rasta socijalno ugroženih se nastavlja i potrebu za besplatnim obrokom ima sve više sugrađana, naročito dece, pa je proširenje liste došlo u pravo vreme.

Rad Narodne kuhinje sa 50 odsto finansira lokalna samouprava, koja je ove godine izdvojila 31 milion 266 hiljada dinara, a Grad će svake godine izdvajati sve više za socijalnu zaštitu, kako bi se zadovoljile osnovne potrebe najugroženijeg stanovništva, uveravaju nadležni.

Narodna kuhinja u Subotici postoji od 1993. godine, i tih ratnih godina hranila je nekoliko hiljada gladnih usta. Kasnije je, zbog nedostatka novca, broj korisnika desetkovan, da bi 2012. ponovo prešao cifru od 1000. MZ „Peščara“ u kojoj stanuje i Lajoš s početka priče, sa 80 korisnika jedna je od najvećih u Subotici. Ipak, na prvom mestu je susedna „Zorka“ gde na pola litre kuvanog obroka svakog dana čeka čak 115 Subotičana.

 

TV Subotica

 



KOMENTARI

  1. Zalost.. kaže:

    Ispod teksta pise posaljite komentar,moj odgovor je NEMAM KOMENTAR!!!

  2. SISTEM TE LAZE, NEVERUJ STA TI KAZE kaže:

    sta reci a ne zaplakati…najbolji pokazatelj ekonoskih uspeha vlasti

  3. Salamander kaže:

    Ovo je i dobra i loša vest…dobra vest je da će još gladnih usta biti nahranjeno, a loša je u tome što pokazuje stvarno stanje u našem društvu i gradu. Bilo bi lepše da svi ti ljudi imaju dovoljna primanja (socijalna) da sami sebi obezbede taj obrok koji dobijaju preko narodne kuhinje – stvar percepcije.

  4. mm kaže:

    Vojvodina je izmužena krava muzara.Uskoro slavimo 100 godina mužnje.

  5. Pajo kaže:

    Ma ovo nije istina ! U Subotici je nezaposlenost naj manja u Srb! Pa kao zasto ljudi odlaze na socijalnu kuhinju??????MA nije istina da iz tih plata zavidnih plata nedospe od strane dece prema svojim roditeljima!

  6. pista kaže:

    Interesantno…. Subotickom Sportskom Savezu izdvajate cca. skoro istu cifru samo sto ne znam gde oni potrose te pare. Da grad na ovih 30 miliona za narodnu kuhinju doda i onih dzabalebaroskih 30 miliona onda mozemo reci: e, ljudi svaka cast, uradili ste nesto dobro i humano.

  7. ludak kaže:

    Uzas. Bas nam dobro ide. Subotica, jako perspektivan grad. Ljudi se ne iseljavaju, ljudi beze odavde

  8. Taksista do Beca kaže:

    Napredujemo umesto emigracije imamo evakuaciju.Naprednjacka kamarila trebi gradjane Subotice kao fazane.

OSTAVITE KOMENTAR