Na ulaz u Srbiju iz Mađarske čeka se satima

Na ulaz u Srbiju iz Mađarske čeka se nekoliko sati, a pojačan saobraćaj je i na alternativnim prelazima na severu zemlje. Čekanje za ulaz u Srbiju preko Batrovaca je oko dva sata.

U ovo doba godine uobičajene su gužve na graničnim prelazima između Srbije i Mađarske, a posebno na Graničnom prelazu Horgoš. Na ulazu u Srbiji se čeka oko tri časa, a na izlazu iz Srbije nema većih zadržavanja. Prema poslednjim informacijama, u poslednja 24 sata preko ovog graničnog prelaza prošlo je čak 40.000 putnika.

Kilometarska kolona vozila nalazi se u međuprostoru između Srbije i Mađarske, kod Graničnog prelaza Horgoš-Reske. Putnici kažu da čekaju više od tri sata.

Problem je i to, što mađarska carina i policija obavljaju detaljne kontrole autobusa koji su tokom današnjeg dana da pređu iz Mađarske u Srbiju čekali više od šest časova. Gužve su i na graničnim prelazima sa Mađarskom na Kelebiji, i na Bačkom Bregu, Horgošu Dva, Bačkim Vinogradima, ali su zadržavanja u proseku oko sat vremena.

RTV

 

 



KOMENTARI

  1. AK kaže:

    Iz godine u godinu tako,tendencija da ljudi napustaju Srbiju ne staje,ti se ljudi kasnije za praznike vracaju kucama,ne znam zasto vlast ne ostavi otvorene male granicne prelaze u ovom periodu !?

  2. Svetac kaže:

    Novinari,malo setnje za kilazu godi! Ne lupajte,autobusa na kelebiji je bilo u nedogled! Policija sa madj strane je odradila vrhunsku logistiku,kao nikada do sada. Carina je otvorila sve rampe za izlaz osim jedne za ulaz u madj,dok su nasi organi vojevali bitku na bedemu otadzbine u cele 2 kolone! Svaka im cast,bilo ih je taman da isprate svaki kombi!

OSTAVITE KOMENTAR