Sve strane kompanije koje posluju u okviru industrijske zone „Mali Bajmok“ u Subotici su u obavezi da zaposle i određeni broj invalida, a najviše ih je zaposleno u „Kontinentalu“ i „Gordon – Kalcedoniji“.
Na evidenciji subotičke Filijale Nacionalne službe za zapošljavanje ima 578 nezaposlenih lica sa invaliditetom u Severnobačkom okrugu. Od početka godine zaposleno je 211 ljudi sa različitim stepenom invalidnosti, od kojih je 175 iz Subotice, a ostali su iz opština Bačka Topola i Mali Iđoš.
Za tržište rada za osobe sa invaliditetom u toku je priprema za osnovnu informatičku obuku i izradu odeće u „Željezničaru”. U ovoj obuci će učestvovati 13 invalida bez zanimanja. Veliki broj zaradu ostvaruje i u okviru javnih radova, a u slučajevima da poslodavac nema prilagođeno radno mesto ovim licima od NSZ može dobiti sredstva za prilagođavanje.
Subotičke novine
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






A kolko je drzava platila da se ti isti zaposle to je pitanje?
I kolko su za njih doprinosi sto firma placa?a ljudi koji su nekada pogresili u zivotu i imali problema sa zakonom za njih drzavu nije briga i idu jos dalje u dubiozu,videcemo mi te sve velike fabrike kada se priblizimo evropi do kada ce raditi jer oni idu u zemlje gde je jeftina radna snaga i gde su im manje dazbine je… vas mali bajmok privredna zona!!!!
@Bobisa
Totalno je neumesno upoređivati osobe koji imaju neki vid invaliditeta o kome oni NISU KRIVI i osobe koji su SVOJOM KRIVICOM imali problema sa zakonom.
[…] Извор: СУБОТИЧКЕ НОВИНЕ, Суботица – град […]