Napeto je u prihvatnom centru

Migranti koji se nalaze u prihvatnom centru u Subotici počinju da shvataju šta predstavlja stupanje na snagu strožijih zakona za azilante u Mađarskoj – prenosi Pannon TV. Prema zaposlenima u prihvatnom centru, stanje je vrlo napeto, u bilo kojem trenutku može da dođe do spontanih ili čak i nasilnih izražavanja nezadovoljstva.

szabadka-befogadokozpont-5-300x169

Uprkos dolasku proleća, stanje nije ni izbliza mirno kao što je bilo ranije. Deca se igraju, žene peru i suše veš, a muškarci razmatraju šta im je činiti. Televizijske ekipe dolaze jedna za drugom iz raznih evropskih država. Zanima ih kako migranti prihvataju nove mađarske zakone koji su u utorak stupili na snagu. Ali, za razliku od ranijih prilika, sada jedva da iko daje izjave.

No, jedan prisutan Avganistanac kaže da ima 24 godine i da je 7 meseci u Srbiji te da se iznervirao kada je čuo da još godinu dana treba da provede u Mađarskoj, jer je već godinu dana na putu. Uopšte ne planira da nastavi ka Mađarskoj, već će da potraži neki drugi put kojim će da napusti Srbiju.

Sudeći prema zaposlenima u prihvatnom centru, postoji bojazan da će na novim putevima procvetati krijumčarenje ljudi.

 

RTV Pannon



KOMENTARI

  1. Metuzalem kaže:

    Putuj igumane…

  2. Anonimni kaže:

    naravno da je napeto, ali boli dupe i Vulina, i Vučka, i Ivaniševića i ostlu bagru….ovi će nama ostati na grbači, zato se i sastaje vučko svaki čas sa Mekelovom…i tek kada shvate migranti da ne mogu dalje, sav bes će iskaliti na nama građanima, i šta onda…dok neko smrtno ne nastrada, sačuvaj bože, sve se zataškavati, umesto sve migrante u jedan kamion i napolje iz Srbije…

  3. Prva linija odbrane kaže:

    Krijumcarenje ljudi je davno procvetalo na svim novim i starim putevima. Sada donosi zrele plodove koje krijumcari beru i kojima se obilno slade. Sve ovo sto Madjarska radi je samo polovican uspeh za stopiranje migrantske najezde. Sve dok cela EU i narocite njene bogtije clanice ne reformiraju zakone o azilu i koji su za danasnje prilike i situaciju u svetu potpuno deplasirani i do temelja ispervertirani i sa zdravim razumom nemaju vise nista zajednickog i pogotovu ne sa razlozima zbog kojih su svojevremeno nastali i usli u skoro celokupno Evropsko zakonodavstvo. Tek onoga dana kada Austrija, Svedska, Nemacka itd. budu prestale sa svojim obilnim socijalnim davanjima i postale finansijiski neatraktivne, ekonomska migracija ce nastati kao rukom odnesena.

  4. AFET kaže:

    anonimni te fore ste mogli za vreme nacisticke nemacke da radite a sada u slobodarskoj evropi malo milosti blagostanja pomaganja siromastnima bolestnima i odbeglima od rata nije na odmet

  5. anonimussu kaže:

    Afete ili safete (ne znam koji ti se dopada vise) tacno sam znao da ces nesto prokomentarisati.

  6. Afet kaže:

    A sta treba da cutimo na tvoje fasisticke stavove da stavljamo ljude u jedan kamion i da ih nosimo van kako mislis da stavimo uopste sve te ljude u jedan kamion

  7. Afet kaže:

    I sva sreca pa takva razmisljanja i takvi neljudski pravci nikad nece odlucivati nista u srbiji i EU

  8. Lazarus1Long kaže:

    Nekoliko puta sam pisao da je ovo logičan sled događaja. Naravno da se u migrantima kuva, a kada dođe do tačke klučanja biće svašta.

  9. ludak kaže:

    @ afete

    Pa sto ih ta demokratska evropa ne primi u svoje domove? Zasto ih nama ostavljaju da se mi o njima brinemo i trosimo pare na njih? Zar nije logicnije da ih EU primi? Zar jedna Srbija mora da brine o ovim izbeglicama a nemamo ni za nase siromasne ljude?
    I ajde Afete molim te uradi nesto napokon, primi jednu izbeglicku porodicu u svoj dom, daj im hranu, odecu, obucu, brini se o njima pa onda dodji na ovaj sajt i pisi ono sto pises i niko ti nista nece reci. A dotle, nemoj da pises gluposti

    Afete, da li znas da smo nedavno potpisali neke ugovore o readmisiji gde cemo biti u obavezi da primimo sve izbeglice kojima se odbije status u EU i jos cemo morati da primimo sve rome odnosno cigane iz cele evrope bez obzira da li su oni drzavljani srbije ili ne i moracemo da im damo automatski drzavljanstvo Srbije. Eto, madjari vec najavili da ce sve one koje odbiju za azil da vracaju u Srbiju, a gde cemo mi da ih vracamo? I sta cemo mi sa njima da radimo? Ajde objasni mi molim te. Eto imaces barem lepo drustvo sa Avganistancima, Pakistancima, Bangledestancima i ostalim gancima

  10. AFET kaže:

    @ludace pa ne moze eu sve da i primi dosada su primili oko 2 miliona ljudi koliko smo mi primili? bunimo se sto nam sede kod nas , sto su u pprolazu, ne znam da li je par desetina primljeno za stalno kod nas a vi se nesto bunite ako mozemo da zivimo pored madjara i rvata mozemo da zivimo i pored napacenih sirijaca avganistanaca i tajladnjdjana ne vidim nikaku razliku izmedju tih ljudi

  11. ludak kaže:

    @ afet

    Mnogo si mi ti pametan afete
    Tesko je evropi da primi 2 miliona na toliku povrsinu i broj stanovnika, a sami su ih zvali jer im fali radne snage. Kod nas je vec trenutno oko 10.000 izbeglica trajno nastanjeno ovde a bice ih prema procenama oko 400.000 koji ce ostati ovde. Izvini, ali ja ne zelim da zivim pored tih ljudi. Meni su dragi svi hrvati, madjari, srbi ostale manjine u Srbiji ali mi nisu dragi afganistanci, pakistanci i ostala bagra koja luta ovde. A ja ti kazem lepo, kada si tako pametan lepo primi neku izbegicku porodicu pa onda siri svoju pamet na ovom sajtu.

  12. AFET kaže:

    @ludak onda mozes da se selis odavde ako ti nisu svi ljudi isti i dragi jer nam takvi ne trebaju necemo dvostruke arsine samo jednako hrvat=iracanin=madjar=sirijac = covek. ako trpimo madjare i rvate mozemo i sirijce jadne!!!

    nikakvih 10k nije nastanjeno u srb ne zaludjuj se nego pomozi tim ljudima kao oces da zivimo srecno.

  13. ludak kaže:

    Afete….

    A sta mislis hocemo li tim afganistancima ili pakistancima mi biti bliski i da li ce nas oni smatrati svojima? Zajebao si se malo….
    TI ces mene da selis odavde?
    Znaci ja ne mogu da izrazim svoje misljenje da ne zelim ove ljude ovde a ti mozes mene da selis odavde?
    Nema tih reci koje bi sada napisao da bi mi odobrili ovaj komentar. A ako zelis mozemo se naci da ti objasnim neke stvari oci u oci…dzukelo jedna debilna

OSTAVITE KOMENTAR