Migranti koji se nalaze u prihvatnom centru u Subotici počinju da shvataju šta predstavlja stupanje na snagu strožijih zakona za azilante u Mađarskoj – prenosi Pannon TV. Prema zaposlenima u prihvatnom centru, stanje je vrlo napeto, u bilo kojem trenutku može da dođe do spontanih ili čak i nasilnih izražavanja nezadovoljstva.

Uprkos dolasku proleća, stanje nije ni izbliza mirno kao što je bilo ranije. Deca se igraju, žene peru i suše veš, a muškarci razmatraju šta im je činiti. Televizijske ekipe dolaze jedna za drugom iz raznih evropskih država. Zanima ih kako migranti prihvataju nove mađarske zakone koji su u utorak stupili na snagu. Ali, za razliku od ranijih prilika, sada jedva da iko daje izjave.
No, jedan prisutan Avganistanac kaže da ima 24 godine i da je 7 meseci u Srbiji te da se iznervirao kada je čuo da još godinu dana treba da provede u Mađarskoj, jer je već godinu dana na putu. Uopšte ne planira da nastavi ka Mađarskoj, već će da potraži neki drugi put kojim će da napusti Srbiju.
Sudeći prema zaposlenima u prihvatnom centru, postoji bojazan da će na novim putevima procvetati krijumčarenje ljudi.
RTV Pannon
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Putuj igumane…
naravno da je napeto, ali boli dupe i Vulina, i Vučka, i Ivaniševića i ostlu bagru….ovi će nama ostati na grbači, zato se i sastaje vučko svaki čas sa Mekelovom…i tek kada shvate migranti da ne mogu dalje, sav bes će iskaliti na nama građanima, i šta onda…dok neko smrtno ne nastrada, sačuvaj bože, sve se zataškavati, umesto sve migrante u jedan kamion i napolje iz Srbije…
Krijumcarenje ljudi je davno procvetalo na svim novim i starim putevima. Sada donosi zrele plodove koje krijumcari beru i kojima se obilno slade. Sve ovo sto Madjarska radi je samo polovican uspeh za stopiranje migrantske najezde. Sve dok cela EU i narocite njene bogtije clanice ne reformiraju zakone o azilu i koji su za danasnje prilike i situaciju u svetu potpuno deplasirani i do temelja ispervertirani i sa zdravim razumom nemaju vise nista zajednickog i pogotovu ne sa razlozima zbog kojih su svojevremeno nastali i usli u skoro celokupno Evropsko zakonodavstvo. Tek onoga dana kada Austrija, Svedska, Nemacka itd. budu prestale sa svojim obilnim socijalnim davanjima i postale finansijiski neatraktivne, ekonomska migracija ce nastati kao rukom odnesena.
anonimni te fore ste mogli za vreme nacisticke nemacke da radite a sada u slobodarskoj evropi malo milosti blagostanja pomaganja siromastnima bolestnima i odbeglima od rata nije na odmet
Afete ili safete (ne znam koji ti se dopada vise) tacno sam znao da ces nesto prokomentarisati.
A sta treba da cutimo na tvoje fasisticke stavove da stavljamo ljude u jedan kamion i da ih nosimo van kako mislis da stavimo uopste sve te ljude u jedan kamion
I sva sreca pa takva razmisljanja i takvi neljudski pravci nikad nece odlucivati nista u srbiji i EU
Nekoliko puta sam pisao da je ovo logičan sled događaja. Naravno da se u migrantima kuva, a kada dođe do tačke klučanja biće svašta.
@ afete
Pa sto ih ta demokratska evropa ne primi u svoje domove? Zasto ih nama ostavljaju da se mi o njima brinemo i trosimo pare na njih? Zar nije logicnije da ih EU primi? Zar jedna Srbija mora da brine o ovim izbeglicama a nemamo ni za nase siromasne ljude?
I ajde Afete molim te uradi nesto napokon, primi jednu izbeglicku porodicu u svoj dom, daj im hranu, odecu, obucu, brini se o njima pa onda dodji na ovaj sajt i pisi ono sto pises i niko ti nista nece reci. A dotle, nemoj da pises gluposti
Afete, da li znas da smo nedavno potpisali neke ugovore o readmisiji gde cemo biti u obavezi da primimo sve izbeglice kojima se odbije status u EU i jos cemo morati da primimo sve rome odnosno cigane iz cele evrope bez obzira da li su oni drzavljani srbije ili ne i moracemo da im damo automatski drzavljanstvo Srbije. Eto, madjari vec najavili da ce sve one koje odbiju za azil da vracaju u Srbiju, a gde cemo mi da ih vracamo? I sta cemo mi sa njima da radimo? Ajde objasni mi molim te. Eto imaces barem lepo drustvo sa Avganistancima, Pakistancima, Bangledestancima i ostalim gancima
I hoce da se pare!
@ludace pa ne moze eu sve da i primi dosada su primili oko 2 miliona ljudi koliko smo mi primili? bunimo se sto nam sede kod nas , sto su u pprolazu, ne znam da li je par desetina primljeno za stalno kod nas a vi se nesto bunite ako mozemo da zivimo pored madjara i rvata mozemo da zivimo i pored napacenih sirijaca avganistanaca i tajladnjdjana ne vidim nikaku razliku izmedju tih ljudi
@ afet
Mnogo si mi ti pametan afete
Tesko je evropi da primi 2 miliona na toliku povrsinu i broj stanovnika, a sami su ih zvali jer im fali radne snage. Kod nas je vec trenutno oko 10.000 izbeglica trajno nastanjeno ovde a bice ih prema procenama oko 400.000 koji ce ostati ovde. Izvini, ali ja ne zelim da zivim pored tih ljudi. Meni su dragi svi hrvati, madjari, srbi ostale manjine u Srbiji ali mi nisu dragi afganistanci, pakistanci i ostala bagra koja luta ovde. A ja ti kazem lepo, kada si tako pametan lepo primi neku izbegicku porodicu pa onda siri svoju pamet na ovom sajtu.
@ludak onda mozes da se selis odavde ako ti nisu svi ljudi isti i dragi jer nam takvi ne trebaju necemo dvostruke arsine samo jednako hrvat=iracanin=madjar=sirijac = covek. ako trpimo madjare i rvate mozemo i sirijce jadne!!!
nikakvih 10k nije nastanjeno u srb ne zaludjuj se nego pomozi tim ljudima kao oces da zivimo srecno.
Afete….
A sta mislis hocemo li tim afganistancima ili pakistancima mi biti bliski i da li ce nas oni smatrati svojima? Zajebao si se malo….
TI ces mene da selis odavde?
Znaci ja ne mogu da izrazim svoje misljenje da ne zelim ove ljude ovde a ti mozes mene da selis odavde?
Nema tih reci koje bi sada napisao da bi mi odobrili ovaj komentar. A ako zelis mozemo se naci da ti objasnim neke stvari oci u oci…dzukelo jedna debilna