Kada je krajem 2007. godine krenula detaljna rekonstrukcija Borovo ulice, ona se nije mnogo razlikovala od drugih ulica u gradu. Decenijama zapostavljena ulica je šezdesetih bila predviđena za rušenje, a devedesetih je doživela svoj najlošiji izgled iako je uvek važila za poslovno atraktivnu lokaciju. Ali se te 2007. godine u Direkciji za izgradnju grada krenulo od početka. Izgradnja kružnog toka, popločanje i proširenje trotoara, sužavanje kolovoza, uvođenje reda u parkiranje, postavljanje kandelabara i urbanog mobilijara. Od tada, a prošlo je već 5 godina, ova ulica drži kontinuitet razvoja.
Radovi – novembar 2007.
Kraj radova – mart 2008.
Paralelno se radilo i na fasadama i to objekata koji su bili najviše oštećeni, tako da je vremenom pogled bio sve lepši a utisak sve snažniji. Jedna po jedna ređale su se stare dame koje su svežom stolarijom i malterom podmlađivane te dobijale novi (stari) izgled.
april 2007.
Nastavak – mart 2008.
Fekete kupatilo čeka svojih 5 minuta – mart 2008.
Godinu dana kasnije – mart 2009.
Borovo – jun 2010.
Na red je došla poslednja fasada na strani sa neparnim brojem. U nizu doteranih objekata, od prošle godine strči jedan zelene boje koji je prethodnih dana dobio svoju skelu, a na njoj uskoro i majstore. Investicija je potpuno privatna, a Zavod za zaštitu spomenika kulture koji će vršiti nadzor je investitoru dao uslove pod kojima treba da uradi objekat.
februar 2011.

jun 2012. – skele i radovi u najavi
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.
















Nadam se da nece biti opet zelena!
Sto, sta fali zelenoj boji? Naravno ako se uzme prikladna nijansa.
krov se radi, a ne fasada 🙂
Naprotiiv borovo ulici pristaje puno zelene boje….nakadasnje boje i dlaje treba da budu prisutne….
I ti koji su to tada poplocavali to jest smislili da postave ploce,mogli su vec ispod nje da zamene stare cevi<azbestne> i prikljucke vodovoda od 40 godina!!!A ne samo da zamaskiraju!Plus su zatvarace prikljucaka za objekte poplocali!!!A mozda je to i normalno za neke!!!!
Staza je rekonstruisana početkom 2008. a sada je sredina 2012. i u međuvremenu nijedna cev nije pukla… Što je dovoljan dokaz da nije bilo potrebe za zamenom. Al’ kažem možda…
Svaki dan pucaju cevi a prikljuci voda odtice u kanalizaciju i dve tri godine dok neizbije na povrsinu ili opadne pritisak te se tada primeti tek!!!! Pogledaj samo na uglu kod halaske kasarne gde je godinama curelo i oticalo u kanalizaciju! Ili te cev zbog koje danima je bilo u prekidima snabdevanje sa vodom grada! sve je trebalo da se zameni tamo na polietilen i glavni vod i prikljuce! 40 godina pocinkovana cev u vlaznoj zemlji je truleks! jos ga samo rdja i pritisak zemlje drzi! To ce ti potvrditi bilo koji majstor ili inzinjer hidro gradnje! Bilo je na priljuccima!
a pasaž kod lotus knjižare?
jedan od najfrekventnijih pasaža u gradu a bruka i sramota kako izgleda.
Jedino sto je napravljeno, rekonstruisano redovno,kako treba je Brace Radica!