Nastavljen kontinuitet razvoja Borovo ulice

Kada je krajem 2007. godine krenula detaljna rekonstrukcija Borovo ulice, ona se nije mnogo razlikovala od drugih ulica u gradu. Decenijama zapostavljena ulica je šezdesetih bila predviđena za rušenje, a devedesetih je doživela svoj najlošiji izgled iako je uvek važila za poslovno atraktivnu lokaciju. Ali se te 2007.  godine u Direkciji za izgradnju grada krenulo od početka. Izgradnja kružnog toka, popločanje i proširenje trotoara, sužavanje kolovoza, uvođenje reda u parkiranje, postavljanje kandelabara i urbanog mobilijara. Od tada, a prošlo je već 5 godina, ova ulica drži kontinuitet razvoja.

 

Radovi – novembar 2007.

Kraj radova – mart 2008.

Paralelno se radilo i na fasadama i to objekata koji su bili najviše oštećeni, tako da je vremenom pogled bio sve lepši a utisak sve snažniji. Jedna po jedna ređale su se stare dame koje su svežom stolarijom i malterom podmlađivane te dobijale novi (stari) izgled.

 

april 2007.

Nastavak – mart 2008.

Fekete kupatilo čeka svojih 5 minuta – mart 2008.

Godinu dana kasnije – mart 2009.

Borovo – jun 2010.

Na red je došla poslednja fasada na strani sa neparnim brojem. U nizu doteranih objekata, od prošle godine strči jedan zelene boje koji je prethodnih dana dobio svoju skelu, a na njoj uskoro i majstore. Investicija je potpuno privatna, a Zavod za zaštitu spomenika kulture koji će vršiti nadzor je investitoru dao uslove pod kojima treba da uradi objekat.

 

februar 2011.

jun 2012. – skele i radovi u najavi



KOMENTARI

  1. SUper-a kaže:

    Nadam se da nece biti opet zelena!

  2. djomla kaže:

    Sto, sta fali zelenoj boji? Naravno ako se uzme prikladna nijansa.

  3. Anonimni kaže:

    krov se radi, a ne fasada 🙂

     

  4. marija kaže:

    Naprotiiv borovo ulici pristaje puno zelene boje….nakadasnje boje i dlaje treba da budu prisutne….

  5. Pajo kaže:

    I ti koji su to tada poplocavali to jest smislili da postave ploce,mogli su vec ispod nje da zamene stare cevi<azbestne> i prikljucke vodovoda od 40 godina!!!A ne samo da zamaskiraju!Plus su zatvarace prikljucaka za objekte poplocali!!!A mozda je to i normalno za neke!!!!

  6. djomla kaže:

    Staza je rekonstruisana početkom 2008. a sada je sredina 2012. i u međuvremenu nijedna cev nije pukla… Što je dovoljan dokaz da nije bilo potrebe za zamenom.  Al’ kažem možda…

  7. Pajo kaže:

    djomla:

    Staza je rekonstruisana početkom 2008. a sada je sredina 2012. i u međuvremenu nijedna cev nije pukla… Što je dovoljan dokaz da nije bilo potrebe za zamenom.  Al’ kažem možda…

    Svaki dan pucaju cevi a prikljuci voda odtice u kanalizaciju i dve tri godine dok neizbije na povrsinu ili opadne pritisak te se tada primeti tek!!!! Pogledaj samo na uglu kod halaske kasarne gde je godinama curelo i oticalo u kanalizaciju! Ili te cev zbog koje danima je bilo u prekidima snabdevanje sa vodom grada! sve je trebalo da se zameni tamo na polietilen i glavni vod i prikljuce! 40 godina pocinkovana cev u vlaznoj zemlji je truleks! jos ga samo rdja i pritisak zemlje drzi! To ce ti potvrditi bilo koji majstor ili inzinjer hidro gradnje! Bilo je na priljuccima!

  8. peacefor kaže:

    a pasaž kod lotus knjižare?

    jedan od najfrekventnijih pasaža u gradu a bruka i sramota kako izgleda.

  9. Pajo kaže:

    Jedino sto je napravljeno, rekonstruisano redovno,kako treba je Brace Radica!

OSTAVITE KOMENTAR