Odluka Evropskog suda za ljudska prava (sa sedištem u Strazburu) po kojoj se onlajn mediji ne mogu automatski pozvati na odgovornost zbog komentara korisnika stupila je na snagu 2. maja – izveštava portal index.hu.
Evropski sud za ljudska pravaje 2. februaua presudio da su mađarski sudovi prekršili pravo na slobodu izražavanja kada su presudili protiv izdavača Indexa i Udruženja mađarskih provajdera zbog komentara na članke.
Pošto se mađarska država nije žalila, presuda Evropskog suda za ljudska prava je postala izvršna. Pošto se radi o slučaju presedanu, ova presuda će se primenjivati u svakom sličnom slučaju.
Presuda znači da je neki portal u krajnjem slučaju moguće pozvati na odgovornost samo ako nije povukao komentar ni nakon nečijeg protesta.

Vajdasagi MA
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






…sto se ne odnosi na medije ovde 🙂
Posto ste ovo vi sa sajta Grad Subotica objavili,nadam se da vise necete pojedine komentare unapred cenzurisati,nego ih objavljivati i tek ako se neko bude bunio onda ih brisati,a pogotovo sto se to odnosi samo na pojedine komentatore,dok nekima je dozvoljeno svasta,zivi bili pa videli…
Jasso protestujem !
Zabraniti ove naci fashiste sto svrljaju ovde po forumima.
@stormwatch
Samoubistvo iz zasede… 😀
@Stormwatch, bolesni čoveče kojem su samo „naci fashisti“ u glavi, manijački opsednuti njima, idi pa se leči, zar ne shvataš da ti je potrebna pomoć, i to vrlo stručna? Ja da vidim bubuše na sve strane, bogami bih se zabrinuo!