Nemačka organizacija „ASB“, partner grada Subotice koja je izgradila i Prihvatni centar za migrante u ovom gradu, finansira radove na dogradnji Ambulante I Doma zdravlja, a proširenjem prostora za 100 kvadrata biće obezbeđen prostor za medicinsko zbrinjavanje dece migranata i lokalno stanovništvo.

Foto: RAS Srbija
Milimir Vujadinović, šef radne grupe za migracije u Subotici, kaže da će budući dispanzer za decu migrante moći određenim danima da koriste i penzioneri.
– Vrednost objekta i nameštaja je oko 53.000 evra. Očekujemo da radovi budu završeni do kraja meseca. Dograđani deo je predviđen za preglede dece migranata do 14 godina. Ali, ne samo za njih, jer nam preostaje da se organizujemo u narednom periodu da bi objekat poslužio i našim sugrađanima. Objekat se gradi sa idejom da se pomogne i rastereti lokalna zajednica, da što manje oseti teret migrantske krize nakon koje sve što je izgrađeno ostaje u vlasništvu grada Subotice – kaže Vujadinović.
BLIC
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Šefe radne grupe…Kako si spavao noćas? Nije bitno verovatno dobro, za razliku od mnogih stanovnika prigradskih naselja pa i samog grada koji nemaju očigledno prava na elementarnu zdravstvenu zaštitu jer ambulante naprimer u Tavankutu nemaju-ginekologa, pedijatra, stomatolog dolazi jednom nedeljno . Nemamo sanitetsko vozilo, narod se buni kada nestigne vozilo hitne pomoći iz grada, ali i oni su opterećeni.
Sposoban si sredi da Tavankut dobije jedno vozilo za potrebe pet hiljada stanovnika, zajedno sa Ljutovom. Imaš sada prilike, sredi to jer ako mi građani R Srbije nismo u tom programu zaštite možda jesu migranti, kojih po Tavankutu ima više nego kamena u Hercegovini.
Nismo kivni, nismo ljuti jer vidimo da smo obespravljeni, vidimo mi sve i ne pozivamo se na nacionalnu pripadnost i ugroženost nego se pozivamo na osnovno ljudsko pravo-pravo na adekvatnu zdravstvenu zaštitu.
Sve u svemu po nekom kriterijumu smo diskriminisani i ne samo Tavankućani i Ljutovčani nego i mnoga druga prigradska naselja.
Sve se gradi, radi, pravi a mi???? Mi ostadosmo sa svojih za nepoverovati 95-et kvadratnih kilometara i šesto hektara šume i bez vatrogasaca kojima udariste kiriju na boravak u kući u kojoj se ovi humanitarci nalaze od svoga osnivanja 1934-e godine. To je 83 godine, taj dom je 95-e bio prvi u selu koji je primio izbegle i prognane sa teritorije cele bivše SFRJ.
Može li malo više razumevanja? Manje licemerja? Više tolerancije.
Milimir je sigurno starosubotičanin i upoznat je bolje sa problemima Tavankućana i ostalih stanovnika prigradskih naselja. Ja verujem da će uskoro organizovati u Subotici na trgu dane migranata sa eminentnim pevačima. Podržimo Milimira i sa svojim prilozima koje bi bilo dobro da sami prikupimo i odnesemo Milimuru na ruke.
Sta ovde kosta 53000 eura?
Komentator
Bas bi bilo interesantno znat. Da nam policija ista vredi vec bi radili na ovom slucaju.
Bar petostruko su uvelicali cenu. Navikli da niko ne kontrolise korupciju. Djubrad!
Milimir inace nije starosedeoc Subotice,Pravdoljub je malocas gore naveo jedan deo bivse Juge,neznam namerno ili slucajno,odatle potice ovaj bivsi svercer mesa,i svakojakih stvari iz Madjarske,to je bio dok nije nasao uhlebljenje u SNS-u….zemljo otvori se….
ak je u pravu…Milimir je došljak nebitno odakle…da je napredovao, jeste…sam bog zna kako…ne nadajte se od njega ničemu dobrom.
Cek a ko ce od lekara tamo da radi..ili ce i njih slati nakon pregleda u privatne klinike???
@Ak. Nije ništa slučajno, lično nevolim improvizacije. Ulica u kojoj živi gore pomenuti bivši švercer sada nešto drugo, njegovim dolaskom je asfaltirana iako je više sokače neko nego ulica u toj istoj ulici se godinama pre njega nastanio čovek koji je bio jedan od čelnih ljudi u jednoj od najuspešnijih Subotičkih firmi. Tom čoveku koji je došao pre Milimira nije smetalo blato niti njegovom službenom vozaču. Smeta evo Vujadinoviću, znaju mnogi iz gradske uprave i njegovo nedolično ponašanje kao i stil oblačenja. Uska trenerka na svo ono salo( više puta ), sa vidljivim ocrtavanjam pojedinih linija na pojedinim mestima sve u cilju da zaposlene koleginice imaju šta da zapaze. svaka čast mnogim ljudima kako iz GU tako i iz drugih institucija, ima mnogo pametnih i dragih ljudi ali ovaj??? Pomena vredan nije..
Eto…dok nemci šalju pare biće talibana po gradu
Ne dozvoliti. Znači da planiraju da nasele trajno hiljade i hiljade tkz migranata kod nas . Ne trebaju nam njihove pare a posebno ni migranti. Nemačka je bogata pa neka ih nasele tamo. Dosta smo bili humani i tolerantni, mada su nas iz EU i na to naterali , sada neka ih vode. Mi nemamo za nas medicinske usluge koje na, trebaju a oni će nam se šetati ispred nosa i još napadati nas.
“ ak “ verovato niste dobro razumeli moj tekst na ovu temu a i ja sam trebala neke navode staviti pod navodnike. Pozdrav svim dobronamernim SUBOTIČANIMA
Nemci polako ali sigurno ce nam uvaliti ove agresivne talibane uz blagoslov SNS -a i Vulinove mafije. A posle cemo jos mi biti krivi ako dignemo glas jer nas pljackaju usred dana na ulici ili ne daj Boze siluju neku. Ko ih je pustio, vise nece moci da ih otera, kao sto nece moci ni novi americki predsednik.
Ja prvi ne bi isao u tu ambulantu gde dolaze migranti. Pa zamislite vi samo to leglo prljavstine i zaraze. Fuj.
A to da Nemacka hoce da nam uvali ove imigrante, pa to je opste poznata stvar. Prvo ih je Merkelova zvala, sada kad vidi da joj se drma stolica, sada hoce da ih vraca nazad. E pa najebali smo….Uzas.
HAHHAHHAH
ovoo neka sprdnja ???
ja taman mislio da ce biti mesta kod lekara da necu cekati 2nedelje na lekara (kad ozdravim da dodjem na red AKOO OZDRAVIM)
53.000 evra
AHAHAHAH ovo mi tek sad proslo kroz glavu…
Sta je tamo 53.000 evra????