Nervni slom

Popustili su živci svima na stadionu u 95. minutu utakmice protiv Javora. Trener Kurćubić se posvađao sa celom istočnom tribinom, severna tribina se okrenula protiv fudbalera a zapad je izašao napolje sa crvenim ušima.

Za to je bio potreban samo jedan gol u mreži Spartaka. Nažalost, u 94. minutu meča. Do tog trenutka sve je bilo pesma.

Odlična utamica, šanse na obe strane, rezultat u plusu…Šta je bilo okidač za ovako negativne emocije ?

Već u 4. minutu Torbica gađa u glavu Despotovića, ovaj je usmerava u mrežu ali na liniji je protivnički igrač koji je izbija glavom u polje. Dugonogi gosti iz Ivanjice nisu došli da igraju na nulu već u 10. minutu stvaraju idealnu šansu ali je nisu iskoristili.

Ređaju se napadi i prilike na obe strane i jedna takva donosi radost Plavima. Čović na pet metara glavom hvata idealan centaršut Novakovića i golman gostiju je nemoćan – 1 : 0 za Spartak !

Igrači Javora stalno ugrožavaju gol domaćih sa distance ali je Aleksić svojim akrobatskim skokovima bar pet puta spasio situaciju. Na drugoj strani, eksplozivni Kovačević i Čović prave dar mar po terenu, svi igraju požrtvovano i gosti moraju da ih zaustavljaju faulovima što ih je stajalo pola tuceta žutih kartona.

Nakon što je propustio dve stopostotne prilike, indisponiranom Despotoviću kao da su se pogasili motori. Publika traži od Kurćubića da ga promeni ali trener je zakopan pored bele crte. Tenzija se prenosi na teren kada su se igrači pokoškali a tamnoputi igrač gostujuće ekipe udario šamar Despotoviću. To ga je koštalo isključenja a kada ga je trener konačno izveo pred sam kraj, severna tribina je Despotovića ispratila spletom pogrdnih pesama. Međutim, zapadna tribina mu je  uputila aplauz, osećajući nekako da je ovaj momak ostao sam protiv svih. Marinci su negodovali na taj gest i temperatura je nastavila da raste. Sve bi ovo bilo zaboravljeno da gosti u poslednjem minutu nadoknade nisu iskoristili jedan slobodnjak. Jak udarac iz daljine, Aleksić je zakačio loptu ali ona ipak ulazi. Sudija svira kraj i jedna dobra utakmica završava uvredama i galamom na sve strane.

Kada se sve smiri, mnogima će biti žao ali tako to biva kada se sve slomi u poslednjem sekundu. Što kaže ona narodna – Fudbal se igra 95 minuta.

Spartak – Javor 1 : 1  (Čović 26  – Đorđević 94)

СПАРТАК : Алексић , Ковачевић , Торбица , Човић , Деспотовић (Носковић ), Новаковић , Шарац , Антонић  (Попара), Пушкарић , Фаркаш , Адамовић .