Oko podneva, šestog jula, u Donjem Tavankutu, sve oči su bile uprte u grupu migranata i u policiju koja se tu odjednom stvorila na autobuskom stajalištu u centru sela. Migranata jedno vreme nije bilo, no opet su se pojavili. Ova grupa je brojala deset mladića.
Jedna od putnica iz autobusa je kasnije pojasnila o čemu se radi.
„Ušli su u autobus i jedan od migranata je ostao kod vozača i dao novac za karte da bi se kasnije vratio do vozača tražeći kusur, tu je nastala kraća verbalna prepirka da je kusur vraćen, da bi vozač uzeo telefon i nekoga zvao. Nemo smo gledali o čemu se radi, mislila sam da zove svoje šefove međutim na jednoj od sledećih stanica migrante je iz autobusa udaljila policija.“
Već sledećim autobusom, za oko sat vremena, migranti su se ukrcali u sledeći autobus i nastavili put Subotice, dok je policija napustila lice mesta.
Ko je u pravu ko nije, ostaje da utvrde nadležni.

foto: B.V.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Bagra
Stanovnici Donjeg Tavankuta! Pazite sutra, jer će doći migranti. Svašta će se dešavati sedmog jula kod vas. Evo ovi dobri ljudi iz redakcije su to unapred znali pa vas blagovremeno opominju 😀
Motke pa udri
Ko ima oči neka gleda, ko ima uši neka sluša, ko ima mozak neka misli.
A za svaki slučaj zauzmite odbrambeni gard.
Juče sam sedela u kolima u Štrosmajerovoj ulici i posmatrala jednog od njih šta radi.
Poznavajući naš mentalitet toj. kakvi smo šonjavci , kasno ćemo se dosetiti šta nas je snašlo.
A ko ima srce i dusu neka cini dobra dela prema ubogim nesrecnim siromastnim bolestnim progranin od rata i bede i javaljuka
@Afet Okej Afete!Samo reci,koliko si ti primio migranta u sebe?