Nekada glavno okupljalište migranata i izbeglica sa Bliskog istoka, u poslednje vreme je ponovo postalo aktuelno. Ahmed iz Pakistana kaže da u Prihvatnom centru u Subotici nema mesta za sve izbeglice i zato borave na ciglani.

“Znamo da su podigli novu ogradu na granici sa Srbijom. Kada uhvate izbeglice smeštaju ih u zatvor. Ali mi nemamo opciju da se vratimo u Svoju zemlju. Želim da odem u Francusku. Ne mogu da se vratim u svoju zemlju, dok ne pređem biću na ciglani”, rekao je Ahmed.
Mađarska je ponovo pooštrila mere prema izbeglicama i prema novom setu zakona koji je izglasan pre par dana tražiocima azila onemogućava boravak na teritoriji Mađarske do okončanja procedure za dobijanje azila.
“Svakoj zemlji u EU je ostavljeno da samostalno donosi odluku, o ovom pitanju i nema jedinstvenog stava. Važno je da ni jedna odluka Republike Mađarske nema reperkusije na građane Republike Srbije i da građani i građanke Srbije mogu slobodno da putuju. Niko od izbeglica ne želi da ostane u Srbiji.Oni ukoliko budu sigurni, a mislim da će to uskoro shvatiti, da granica sa Mađarskom neće biti prohodna za njih, kao ni granica sa Hrvatskom postoji mogućnost da se rute promene i da migranti nekim drugim rutama i tu mislim na Bosnu i Hercegovinu”, istakao je državni sekretar u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, socijalna I boračka pitanja dr Nenad Ivanišević.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Ja sam Ahmed iz Pakistana pobegao sam iz svoje zemlje zato sto je propala u svakom pogledu, ekonomski kulturno itd. Medjutim kada se dokopam zapada necu se odreci duhovnog taloga koji vucem sa sobom, necu se zeliti prilagoditi nego cu pokusati od nove zemlje napraviti isto s..e odakle sam otisao. O da jos cu pricati svima o lepotama svog pakistana svoje vere i sl !
Koliko poucnog na ovako malom prostoru ovo treba da procitaju ovi nasi koji su iskoristili svoj izlazak da pljuju svoju zemlju.Bilo ko da je ovo napisao svaka mu cast.
E drago mi je da se u jednom slažemo. Ni ja ne želim da vi ostanete u Srbiji. Nije ništa lično, ali radna mesta nam jednako ispuniše dođoši, pa za nas ovdašnje mrka kapa. Ko’ vele: „Vi ionako imate mađarske pasoše pa idite.“
Ajde da napisem nesto sto svi misle, koga boli k… Za te migrante? Po ite h i kraj… Pi*ke beze is rodjene drzave i opa odma se otvaraju vrata evropi… Pa ceka srbija treba da trazi nov zivot u evropi
Pakistan nije ratno podrucje, prema tome odatle dolaze iskljucivo ilegalni ekonomski migranti. Ahmed iz Pakistana govori istinu. On nema opciju da se vrati u Pakistan jer su njemu i svima njemu slicnim u njihovoj Pakistanskoj domovini zatvorili vrata i nikoga ko je izasao ne zele vise primiti nazad. Pakistan kao atomsku silu zanima jedino export vlastitog stanovnistva i cilj te muslimanske zemlje je da se neko drugi brine o enormnom pristaju njihovih stanovnika koje drzava Pakistan nije u stanju niti da zbrine niti da prehrani, a sva je prilika da to ni u daljoj buducnosti nece moci. Mi ovde nemamo samo problem Ahmeda iz Pakistana nego i problem drzave Pakistan koja je bez uvijanja, jedan od glavnih i najvecih krijumcara ljudi i to planetarno. Istini za volju valja reci da Pakistan nije jedina drzava koja planski, svesno i namerno exportira vlastito stanovnistvo i salje ga organizovano u zemlje EU. Takvih zemalja ima vise, narocito u severnoj Africi. Nazalost ima i u Evropi takvih drzava koje svoju sirotinju, socijalno ugrozene slojeve, i nepozeljne manjine, poput kukavicjeg jajeta pokusavaju da podmetnu boljestojecim drzavama Unije.
Ja sam ovde mislio na komentar i v
Pametni ljudi ko bih voleo jos da ostane pored ovako zlih ljudi