Mađarski policajci su u reonu Morahaloma identifikovali grupu od 43 lica koji su nezakonito prešli granicu u utorak noću, izjavio je portparol županijske policije za agenciju MTI. Muškarci su se izjasnili kao državljani Avganistana i Pakistana, a policija ih je u skladu sa mađarskim zakonima otpratila do privremene blokade granice kako bi se vratili u Srbiju.

U Mađarskoj se trenutno obučava preko hiljadu osoba za graničnu službu, obuka je počela u ponedeljak za 147 lica u trećoj grupi. Prva grupa od 532 osobe će u četvrtak polagati zakletvu i nastaviti obuku kako bi najranije u maju stupili u službu.
RTV Pannon
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Da neko odgore ne amenuje trgovinu ljudima, Srbija bi imala ogradu nalik mađarskoj.
Ali šta čini Srbija? Kako ta lica bez dokumenata i identifikacije mogu kroz Srbiju stići a još gore preći srpsku granicu koju ‘čuvaj’ pogranične službe države ? Zar ovako se troše novci poreskih obveznika građana Srbije ?
Mister No, Megille
Zakljucujuci po vama vlada Srbije je kriva za migrantsku krizu? El ste to hteli reci?
@ Daddy , Proćitaj još jednom što je napisano ,na srpskom jeziku je…Radi se o trgovinu ljudima i ne činjenju ništa na čuvanju državne granice Srbije…