Veliki plac na uglu ulica Zrinjskog i Frankopana i Sanske koji godinama stoji prazan će uskoro dobiti dozvolu za izgradnju višespratnog stambeno-poslovnog objekta. Investitor i izvođač je „DG company“ koja je zbog porasta potražnje stanova u gradu aktivirala stari projekat. Izgradnja će biti realizovana u nekoliko faza a u prvoj će biti izgrađena lamela na samom uglu koja će se oslanjati na susednu zgradu.
Objekat će u ulici Petra Lekovića pratiti trenutnu regulacionu liniju, dok će u Frankopanskoj biti uvućen za nekoliko metara u odnosu na susedne objekte. Praktično, pratiće liniju Inkomercovih zgrada u produžetku ulice. Lamela koja se bude gradila u ulici Braće Jugović će pratiti liniju već izgrađenih zgrada.




KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Konacno..bice.lepo.
Taj ugao nema veze sa Petra Lekovića.
To je ugao Frankopanske i Sanske ulice.
Samo kažem.
A šta će biti na mestu pivnice Rog?
cini mi se veoma mali taj parking…
Sva sreca da nema para u Subotici inace bi se po urbanistickom planu pretvorili u pravi urbani geto u kojem je jedini cilj nagurati sto vise kvadrata na sto manji prostor( mada to prkosi zakonima fizike ali nema sta nas urbanista gradjevinar i ulagac nemoze da uradi). Na prostoru nekada nisko gradnje uguravaju se visespratnice a da se infrastruktura neprosiruje, nema mesta tu ni za drvece niti parking prostor za automobile nit staze za bicikle. Da bi zivot stanovnicima bio prijatniji niko ni neplanira da tu i tamo napravi parkic ili igraliste. Nit se grade vrtici nit skole. Pravi bliski istok! Estetiku onog sto je sagradjeno da ni nespominjemo. Sto se mene tice vise bi vole da sve zamre i da se konzervira dok ovaj period bez pameti prodje!
Dg company
Moglo je ovo malo bolje… da ne kažem kreativnije… Taman će se uklopiti sa zgradama građenim 60-tih i 70-tih na radijalcu.
@freestyle objekat ce imati podzemnu garazu, kao sto to imaju i nedavno izgradjeni objekti u ulici Brace Jugovic.
@Posmatrač veoma podseca na objekte na setalitu na Prozivci koje je gradila ista firma. Treba biti oprezan pri izboru boja.
Objekat ce biti gradjen po predvidjenom planu detaljne regulacije koji ostavlja prostor i za prosirenje kolovoza i same raskrsnice. Tu se po planu u Sanskoj ulici predvidja i „Severni bulevar“. Uglavnom, drvored u Frankopaskoj se nece dirati dok ce objekat biti uvucen sto ce u ovom trenutku uticati na prosirenje presacke staze.
Nisam protiv novogradnje ali da ideja i uvođenja novina fali to stoji.
Što se tiče predviđene podzemne garaža ona zadovoljava samo potrebne kapacitete stanara i eventulano poslovnih jedinica, nikako i eventulnih gostiju, poslovnih saradnika koji bi dolazili do u prizemlju predviđenih radnji itd. Vidimo slučaj kod susednog objekta u Braće Jugović gde se takva vozila parkiraju gde stignu.
Mene ti najviše zanima uticaj novouzgrađenog objekta na postojeće, npr. koliko će zakloniti susedne objekte pa i sam dečiji parkić u neposrednoj blizini. Dosta susednih objekata u budućnosti neće imati puno dnevne svetlosti.
Polako postajemo Novi Sad u najgorem smislu reči. Grade se odvratne zgradetine bez reda i plana. Nabiti u toj maloj ulici ovoliko zgrada a sirina puta nije dovoljna ni za jedan auto je genocid za taj deo grada. Praviti zgrade sa klasicnom demit fasadom, na kojoj ce za par godina boja da izbledi i da pocrni od atmosferskih uslova je katastrofa. Pa zar nije gradnja malo napredovala u zadnjih desetak godina, zar se nisu poceli koristiti i neki drugi materijali za fasadu zgrade ili je i dalje cilj da se sto jeftinije izgradi i sto skuplje proda. Eto taman su napravili jedan normalna objekat kod gimnazije sa lepom fasadom, i eto odmah se vracaju staroj praksi fuserske demit fasade. Mogu samo da zamislim sta ce da naprave kod Rog pivnice. Ako i tamo opale demit fasadu, bolje da odmah poruse sve. Treba samo otici do Segedina i videti kako su tamo zadnjih dvadeset godina uredjivali centar grada. Sve zgrade u samom centru su fakticki gradjenje u starom stilu fasade kao sto su okolne zgrade i to lepo delujue, nisu se rusile konture zgrada, ulica i samog grada…..Ali mi imamo demit fasadu i pvc prozore i udri bato ko seljaci iz Moldavije i Tunguzije
Gosn Ludak .. Niste vi ludak , naprotiv veoma zrelo i svesno zapazanje.Neeeee mogu da shvatim , a ni da prihvatim (nazalost ili srecu ,vise ni sam nisam pametan cinjenicu) da u subotici ne postoje ljudi koji imaju u sebi bar malo onog duha ili shmeka ( mislim na urbaniste i planere grada) koji bi se do “ smrti “ tukli sa pohlepnim investitorima kojima je samo stalo do novca Kakav je to “ arhitekta “ koji prodaje svoje ime ( kao projektanta ) i POTPISUJE se na ruglu svih ovih nakaza od zgradurina!!Iskreno ne bih im dao ni poljski wc da projektuju!!
Ova zgrada me jako podseca na onu zgradetinu na uglu kod ulice Vase Stajica. Mogu se kladiti da je projektant isti. Odvratna je i ona zgrada za taj deo grada a i ova za. Jednom recju zahvatila nas je bolest odvratnosti i seljacizma
Prvo je izgrađjena zgrada na kraju ulice, pa se sada njoj prilagođava zgrada na početku ulice, znači da će se rušiti cela desna strana Frankopanske ulice sve do Gerontološkog centra. U Jugovićevoj ulici je ista situacija, pa će na taj način nestati ceo blok zgrada između Jugovićeve i Frankopanske ulice. Zbogom ulice moga detinjstva, zbogom stari mline,zbogom stara jevrejska bogomolja. I sada će na prostoru gde je nekada živelo stotinjak ljudi živeti barem hiljadu i više njih. A nove zgrade liče na neka čudovista, živela nova subotička arhitektura!
Barem se oglasite da znam ko lupa minuse na moj komentar.
Za koga se gradi kada se zna da opada broj stanovnika. Ma to je obicno pranje para,zato zgrada i jeste ruglo. Daj ti da mi tu nesto malo pobacamo ,i to je to braco dulici.
@Ivan, nemate uopste realnu sliku o trzistu nekretnina u Subotici. Ovaj grad je itekako ziv po tom pitanju. Ne trebaju ti investitori, raspitaj se medju agencijama za nekretnine.
@ djomla
Ok, naravno investitori ne bi gradili tolike stanove i zgrade da nema potraznje sve je to razumno. Mene samo interesuje odakle traznja za tolikim stanovima sa ozbirom da je broj stanovnika drasticno pao u poslednjih par godina pa cak ni zona u Malom Bajmoku to ne moze da spreci. Pa me onda bas interesuje ko kupuje te stanove i u koju svrhu?
Kupuju stanove ko ima para, das im jednostavno.
Srušiti kuću pored ekonomske škole PODHITNO!!!!!!!
grade se zgrade a siromasne ljude nisu u stanju da ispostuju…