Novi kružni tok u gradu

Nakon završetka radova u Izvorskoj ulici, radnici Vojputa su mašine premestili nekoliko ulica dalje. U ulici Ivana Antunovića su otpočeti radovi na izgradnji kružnog toka u delu gde se spajaju Ker i Gat.

 

Pripremni radovi na izmeštanju pojedinih električnih instalacija su okončani tako da je sam kolovoz spreman za radove. Pored ulice, predstoje radovi na izmeštanju gasnih instalacije u Dinka Šimunovića jer se na samoj raskrnici te ulice sa Ivana Antunovića planira proširenje kolovoza. Sam kružni tok će sadržati ostrvo u sredini u okviru kojeg će se realizovati reflektorsko osvetljenje na četiri strane.

 

Radovi

Pogled iz Moravske ulice

Više o projektu:Projekat kružnog toka u Ivana Antunovića

 

foto: Partyholic



KOMENTARI

  1. Srki kaže:

    Pripremali se vec 1-2 meseca. Secam se svaki dan ujutru od 9-13 nije bilo struje, kad sam otisao videti sta rade nikog nisam video.

  2. Zoki kaže:

    jedan od potrebnijih kruznih tokova!

    Za****na je ta raskrsnica!

  3. balog kaže:

    Covece,pa ubijate sa tim kruznim tokovima.To mu dodje( izgleda ) kao kad bi pantalone ili bilo koji odevni predmet bio sav od savova.Cela Subotica je mala kao selo ,a treba ti 3 sata da je prodjes. Kruzni tok, lezeci policajac, kruzni tok, lezeci policajac, kruzni………. …………………….. …………….. ….

    Pa gradjevinski skelet, pa rusevina ,pa gradjevinski skelet, pa rusevina,pa gr…………………….

    Pa lezeci policajac, pa rusevina, pa kruzni tok, pa gradjevinski skelet, pa………………………

  4. ja kaže:

    Polako, ali sigurno, izrašćemo mi u jednu razvijenu i dobro uređenu državu. Baš me obraduje kada vidim da se nešto radi, gradi, da napredujemo, a ne samo da se priča 🙂 Svaka čast 🙂

  5. jedan iz mase kaže:

    po meni gde ima vise od 4 ulica ili 5 nek se pravi kruzni tok da ima bolji saobracaj

  6. djomla kaže:

    Srki:

    Pripremali se vec 1-2 meseca. Secam se svaki dan ujutru od 9-13 nije bilo struje, kad sam otisao videti sta rade nikog nisam video.

    Došlo je od izmeštanja dve bandere koje bi se našle na kolovozu nove raskrsnice.

    30. mart
    Ivana Antunovica

    5.jun

  7. PTDL kaže:

    Polako ali sigurno pojavila se grupa (pokret) ljudi koja je apsolutno protiv svega što se gradi. Obrazloženja si im jednostavno smešna i komična. Ima se utisak da su konzervativni ali ipak nije to po meni to nije ništa drugo nego im se ne sviđaju oni koji to finansiraju i grade. Neka se gradi i ulepšava naš grad a ova grupa da se sve više ljuti.

  8. Pajo kaže:

    Dali se igde moze videti koliko je zasad srestava u ove radove ulozeno i iz kojih izvora???????

  9. tomislav matkovic kaže:

    i hvala svevisnjem sto to rade! ta raskrsnica je bila em opasna em ruglo…

  10. Nenad Kričković kaže:

    Trebalo bi se obratit EU, da oni to izfinanciraju.

  11. srbo kaže:

    Boje da su spojili sandor sa buvljakom,preko ciglane pa ta raskrsnica nebi bila opterecena…
    samo ovako je najlakse isprati pare…
    kruzni tokovi za to sluze,a usporavaju saobracaj
    koliko n.s. ima kruznih tokova???
    nasi su najpametniji 

  12. Ivica kaže:

    @srbo,

    vidim da baš nisi najbolje upućen…U NS su krenuli sa gradnjom kružnih tokova, ali dosta kasnije nego mi…Uglavnom ih stavljaju na novoizgrađenim saobraćajnicama (tipa Somborski bulevar) a u planu je baš dosta novih…

    Kružni tokovi se ne stavljaju na pregledne raskrsnice sa pravougaonim ukrštanjem, tako da sigurno nema potrebe staviti jedan na raskrsnici Bulevara oslobođenja i Futoške, ili na raskrsnicama sa „T“ ukrštanjem… 

    To za spajanje sa Malim Bajmokom jeste u planu na duže staze, ali to ne rešava dotičnu raskrsnicu, samo je jednim (manjim) delom rasterećuje…Veoma je nepregledna, veoma prometna, kružni tok je prava stvar…

  13. shtrokavi kaže:

    Stil gradnje Subotice i Novog Sada su dva razlicita sveta. Novi Sad ima siroke i velike bulevare. Kruzni tok je bezbedniji i brzi. Samo mi recite da li su semafori jeftiniji i brzi od kruznog toka? Naravno da nisu. 

    I molim vas da naucite gramatiku pre nego sto pocnete da se pravite pametni.

    Za spajanje naselja, kao sto su vec poceli da rade, se apsolutno slazem. Treba sva naselja da budu povezana.

  14. djomla kaže:

    Novi Sad je u prethodne četiri godine dobio tri kruzna toka na novoizgrađenom bulevaru Evropa i to sa Somborskim bulevarom, Bulevarom vojvode Stepe i Rumenackim putem.

    Somborski bulevar

    Uostalom, kakve to veze ima sa nama?

  15. djomla kaže:

    Ivica:

    @srbo,

    Kružni tokovi se ne stavljaju na pregledne raskrsnice sa pravougaonim ukrštanjem, tako da sigurno nema potrebe staviti jedan na raskrsnici Bulevara oslobođenja i Futoške, ili na raskrsnicama sa „T“ ukrštanjem… 

    Stavljaju se i na pregledne raskrsnice što su Novosađani potvrdili u sva tri prethodno navedena primera. Preglednost je dobra ali je neophodan semafor ukoliko se ne stavi kružni tok. Oni su se odlučili na kružni tok.

    Na Bulevaru Oslobođena se ne može implementirati kružni tok jer nema mesta. On je projektovan mnogo decenija ranije kada kružni tok nije bio toliko popularan.

    Mi imamo potpuno drugačiju situaciju sa raskrsnicom koja nema potrebe za semaforom ali se kružni tok stavlja jer je slabo pregledna, opasna za saobraćaj (posebno za pešake i bicikliste) i ukršta se 5 ulica. Ovim se dobija dobro uređena raskrsnica.

  16. Stein kaže:

    Kružni tok je uglavnom bolje rešenje: budala uvek može da proleti sa 80-100kmh kroz crveno i nekog ubije. Ako proleti kroz kružni tok tolikom brzinom, ubiće verovatno prvo sebe.

  17. Zoran kaže:

    Meni svejedno, ali ovi nasi na vlasti nesto rade, jos samo da docekamo investicije na Palicu

  18. Ivica kaže:

    djomla:

    Stavljaju se i na pregledne raskrsnice što su Novosađani potvrdili u sva tri prethodno navedena primera. Preglednost je dobra ali je neophodan semafor ukoliko se ne stavi kružni tok. Oni su se odlučili na kružni tok.

    Da, kružni tok jeste dobra stvar, ma o kakvoj raskrsnici da se radi…Čekanje i zaustavljanje na takvim raskrsnicama uopšte nije potrebno, već samo blago usporavanje…Samo što ukrštanje velikih saobraćajnica zahteva ogroman kružni tok, odnosno veoma prostranu raskrsnicu, baš kao na primeru koji si postavio…To je jedino izvodljivo na putavima van grada, odnosno, u ovom slučaju, novom, još uvek nepotpuno izgrađenom delu grada…Takođe, na ukrštanju puteva iste ili slične frekvencije saobraćaja, semafor obavlja sasvim dobar posao, dok je kružni tok već luksuz…Konkretno u našem slučaju, semaforizovana raskrsnica bi bila velik promašaj, pošto bi se u većini slučajeva čekalo, a ne bi bilo nikoga sa druge strane da pređe na zeleno….još bi dodatno iskušenje bilo ploletanje na crveno jer ono, 90% su šanse da nikoga nema…i naravno, ni to ne bi rešilo nepreglednost… 

  19. igor kaže:

    kružnih tokova se boje oni što su vozačku dozvolu našli u kinder jajetu…..

  20. buco kaže:

    mislim da ovaj kruzni tok APSOLUTNO NIJE POTREBAN pare je trebalo uloziti u  okolne ulice koje su katastrofa ,asfalt je dosao na metar od ulaza u kafanu i prodavnicu opasno opasno nepotrebno uzas ,trebalo je presvuci  prosiriti obezbediti postojeci put

  21. shtrokavi kaže:

    @buco

    Preko tog asfalta nece prolaziti vozila brzinom od 50-70 kilometara na sat, kao sto je do sada bio slucaj, nego ce ici 20 kilometara na sat. Bice u svakom slucaju bezbednije.

  22. krass1 kaže:

    Igore, tu si potpuno u pravu.

  23. cupko kaže:

    igor:

    kružnih tokova se boje oni što su vozačku dozvolu našli u kinder jajetu…..

    Naprotiv, kruzni tokovi se i prave zbog takvih. Bezbednost je ugrozena zbog olako dobijanja dozvola. Ne poznaje se pravila desne strane (dovoljno je pogledati bas na kruznim tokovima na koji se nacin ukljucuju u KT), ne postuje se, a i ne poznaje se cemu sluzi semafor i znakovi. Iz tog razloga se prave kruzni tok jer si prinudjen usporiti. Mada se opet sanira posledica a ne uzrok.

  24. Pajo kaže:

    Ovih dana sam opazio da mnogi vozaci sa kupljenim dozvolama opasno seku krivinu kada ulaze iz Matije G. u Mirka B.Tesko im je malo usporiti i uzeti u obzir belu liniju!Samo cekam kad ce se naci  dve kupljene dozvole!!!No znam da ce i tu biti kruzni tok!A sto nerazumem zasto isti sa kupljenim dozvolama sa spoljasnje trake kada im je izcrtan znak na putu pravo i desno skrecu levo!!!!Strosmajerova – Maksima Gorkog

  25. Ivica kaže:

    Pajo:

    ….A sto nerazumem zasto isti sa kupljenim dozvolama sa spoljasnje trake kada im je izcrtan znak na putu pravo i desno skrecu levo!!!!Strosmajerova – Maksima Gorkog

    Pre se moglo sa tom trakom i levo, naravno držeći se spoljne trake sve vreme… Navika je čudo…ja isto imam taj problem, često ne primećujem takve promene… Tek sam evo juče shvatio da npr. pravac iz Sečenji Ištvana ima pravo prvenstva prolaza u odnosu na pomoćnu traku u Matka Vukovića…ko zna koliko dugo je već to tako, a ja eto svakodnevno tamo prolazim i to ne primećujem…

  26. Pajo kaže:

    Juhu poceli radovi na kruznom toku!!!!!!

  27. Ivan kaže:

    Moje selo lepse od parizera!

     

  28. stormwatch kaže:

    Vise kruznih tokova molicu!

OSTAVITE KOMENTAR