Subotičko Gradsko veće je predložilo Skupštini grada da usvoji Kadrovski plan po kojem će u ovoj godini biti novih zapošljavanja u Gradskoj upravi, Gradskom pravobranilaštvu, Službi za budžetsku inspekciju, u kancelariji Zaštitnika građana Grada Subotice i u Službi za internu reviziju čime bi se broj angažovanih povećao u ovoj godini za oko 14 procenata.

Kadrovski plan konstatuje da prema sadašnjem stanju u Gradskoj upravi radi 328 takozvanih izvršilaca što obuhvata i kategoriju funkcionera, činovnika i nameštenika. U predlogu koji je odbornicima upućen na konačno izjašnjavanje predviđeno je da se broj zaposlenika na neodređeno vreme podigne na 361 izvršioca i da se zaposli još 13 radnika na određeno vreme, a od d toga 2 će imati poziciju funkcionera na položaju, 316 službenika i 43 nameštenika.
U Kabinetu Gradonačelnika planirano je dodatnih 6 službenika, Gradsko pravobranilaštvo će zaposliti još dva službenika i jednog nameštenika, budžetska inspekcija jednog službenika, za kancelariju Zaštitnika građana planiran je prijem dva službenika, a služba za internu reviziju prema planu treba da primi još dva činovnika.
U ovom paketu za 2017. godinu planiran je prijem iskusnih službenika, a predvoiđeno je i zapošljavanje jednog pripravnika u Gradskoj upravi.
Nakon što se Skupština izjasni predstoji izrada sistematizacije da bi bilo moguće i stvarno zapošljavanje, a Gradsko veće navodi da je budžetom predviđen novac kojim će se finansirati povećanje broja zaposlenih u Gradskoj kući u ovoj godini.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Naravno, ovo se apsolutno NETREBA dogoditi.
otpusti nepozeljne m.z.
400 ljudi a prije dvadeset godina su Kasi nemci rekli da je 200 ljudi puno za gradsku upravu. A danas automatizacija posla informatika i sl verovatno bi i tih sto bilo previse.
moraju da se oduže botovima
Sns je lepo uhlebio botove, a ova grupica koja uvek nesto palamudi i muti se inace javlja i pise iz gradske kuce. Medjutim, ono sto je najzanimljive je da je u gradskoj kuci maltene zabranjen kontakt sa spoljnim svetom preko interneta, pa je zaista mega zanimljivo to zaposljavanje botova koji imaju slobodan pristup na internet u gk….
U istoriji grada Subotice ostace upisano da je na njenom celu bio najgori gradonacelnik od Marije Terezije pa na ovamo.Njih interesuje samo da sto vise strpaju para u svoj dzep.Kupio je kucu u dolini lopova,gradi apatmane u Boki Kotorskoj pa jos i hotel u Budvi,od cijih para!!!!! Verovatno pomogli kumovi sa carine….
Ako povecavas zaposlene za 14% znaci da imas ili planiras ogroman rast pruzanja usluga, preko 25% sto starih sto novih. Nema sanse da je to slucaj jer se populacija, a ni zahtevi ne povecavaju. Zasposljavanje parazita da se poveca glasacka masina, obezbede kontra usluge, nameste tenderi i sta sve ne.
Samo 43 su namesteni,preko onih ostalih?!
Ne, nije to znak zahvalnosti botovima „seniorima“. To se novi-budući botovi zapošljavaju. Pročitajte sledeći tekst i biće Vam jasno koga to ustvari URGENTNO moraju da zaposle. Pročitajte OBAVEZNO http://www.newsweek.rs/srbija/79965-newsweek-predstavlja-ispovest-razocaranog-sns-bota-sendvic-a-od-priloga-novac.html
Sve smo bliži alanfordovskom „Ministarstvu za istraživanje ruda i gubljenje vremena“
Da se podsetimo! Uzivajte u muzici, ali tekst je za plakanje…
@Laki
Pouzdano znam da su neki mnogo vidjeni clanovi ovde, nista drugo nego dobro placeni botovi. Prepoznacete ih vec kada ih sretnete. Njih trojica imaju 10+ nadimaka.
Kakva banda u lokalnoj samoupravi..Ovo je prevara biračkog tela..
Broj stanovnika se u Subotici zadnjih godina drasticno smanuje( da ne ulazimo u razloge zasto je to tako….stopa mortaliteta, ljudi idu napolje) a broj sluzbenika se povecava. Pa eto da pitam onako laički, pa da li su ovi normalni?
Iskreno nisam ni procitao razloge povecanja( naravno da ne postoje) a i da su naveli neke razloge, ja bi ih samo pitao sledece….
Povecavate broj sluzbenika za 14 posto a broj stanovnistva se smanjio za minimum 14 posto ako ne i vise…
Bas bi voleo jedan TV duel sa nekim od subotickih sns budaletina i moj argument bi bio samo ovaj…..i zamislite da li bi mogli da mi nesto smisleno odgovore na ovaj argumenat i sta bi pokusali da mi opravdaju ovo povecanje broja zaposlenih
Ajoj….samo da mi je 5 dana da budem vlast….neko bi visio po banderama, kunem vam se
Pa da nece mozda vas opozicione botove da zaposle koji pljujete i omalovazavate vlas??viste samo ljubomorni i gordi sto ste nebitni i sto nece te vi biti zaposleni u samoupravi toj
Nek im se seme zatre svima njima, pokradoše ovaj grad, ( rukovodstvo, namešteni razni posmatrači i nadzori), pa dok još mogu od nas da kradu nek im je sa srećom, ali pitam se dali ćete dovoljno nakrasti da vam ostane za “prelazak“, mnogo će vam trebati da saperete crnilo sa obraza, spremite kupaći jer biće vam vječna toplina.
Ovo se ne odnosi na politiku koju podržavam, ovo čisto želim ljigama u ovom našem društvu što se naseliše u našu lepu nam Suboticu juče bili oni danas ovi, jadno i bedno, nek im je u skorije vreme vječna ne slava.
pravicete maglaija od blata…..