Leto nam se vratilo u grad. Bar po temperaturama u protekla dva dana. Kafići su raširili suncobrane raznih boja za goste na svojim terasama, a to uvek donosi nešto novo na polju dizajna. Prošlo je vreme onih običnih ili coca cola reklamnih.
Ovog proleća najčudniji su ispred kafea Hausbrand, na malom korzou.
Nekoliko godina u nazad, proizvođači pića su dosta agresivno, velikim slovima kitili suncobrane u centru grada, što je u krupnoj slici kvarilo izgled starih gradskih ulica. Samo oni retki su, po svetskim uzorima, birali jednobojna platna, najčešće svetlijih boja.
Sve se menja sem kamenja, pa i ovi detalji menjaju svoj izgled, nadamo se na bolje, jer iako samo pomoćna oprema ugostiteljskih objekata, zbog svoje veličine i položaja i te kako utiču na lepotu grada.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.







To što je razvučeno iznad stolova i stolica tih kafića na Malom korzou nije suncobran, jer je tamo debela hladovina koja potiče od starih gelegunja. Sunca tamo ni nema.
Funkcija tih razapetih naprava je sasvim drugačija.
Zamislite da sedite za jednim od tih stolova i pijete CocaColu, iznad vas nema tih "suncobrana", na granama tog drveća golubovi, a vi čujete jedno PLOĆ a piće vam se zatalasa i počnu mehurići intenzivno da izlaze iz čaše. Pa vi sad povucite još jedan gutljaj iz čaše ako smete.
Ja bih ove naprave nazvao kakabran.
blago svima nama od novog suncobrana. ne trebaju nama kafane gde ces kupit 2deci kole za 150din a imas u prodavnici 2l za 120. nama trebajui pozorista i knjizare…