Obaveštavaju se članovi udruženja Srpski Ratni Veterani Subotica da pošto je došlo do diskriminacije povodom isplate ratnih dnevnica da su sudovi u Nišu, Kraljevu, Novom Sadu, Subotici i još ponekim gradovima doneli presudu da se radilo o diskriminaciji po mestu prebivališta. Stoga svi članovi udruženja imaju pravo na isplatu ratnih dnevnica kao što su dobili i veterani u Topličkom okrugu još 2008 godine.

Da bi ostvarili svoja prava treba da donesete sledeću dokumentaciju u kancelariju na glavnoj autobuskoj stanici u Subotici.
-Fotokopiju važeće lične karte obe strane
-Fotokopiju vojne knjižice i to: stranicu gde je slika,stranicu gde su upisani vaši podaci,stranicu kada ste uvedeni u vojnu evidenciju i stranicu gde vam je upisano učešće u ratu.
Kada sakupimo potrebnu dokumentaciju šaljemo je našem advokatu koji nas zastupa Srđanu Aleksiću koji je pregledava i sortira a potom u dogovoru sa onima koji su predali dokumentaciju dolazi u Suboticu i podnosi tužbu u sudu. Obavezno je da taj dan svi koji su predali dokumenta budu prisutni. Poželjno je da prvi predaju dokumentaciju osobe koje primaju socijalnu pomoć s tim da moraju doneti potvrdu da su primaoci socijalne pomoći ali mogu da predaju i ostali članovi. Osobe koje primaju socijalnu pomoć ne plaćaju ništa dok ostali plaćaju 3,800 dinara i to prvi put 1,900 dinara za tužbu a po dobivenom rešenju da se radilo o diskriminaciji još 1,900 dinara za odluku o isplati ratnih dnevnica.
Isti dan će biti organizovana i tribina na kojoj će sem advokata Srđana Aleksića prisustvovati i predsednik svih Srpskih Ratnih Veterana Srbije Mile Milošević gde ima da se upoznate sa svim dešavanjima vezanim za veteransku populaciju. O tačnom datumu održavanja tribine bićete blagovremeno obavešteni što putem društvenih mreža, putem javnog informisanja i putem telefonskih poziva. U slučaju da je neko promenio broj telefona molimo vas da nas obavestite kako bi ostali u kontaktu,a takođe ako je neko prešao u neko drugo udruženje ili ne želi više da bude član našega udruženja dužan je da nam vrati člansku kartu a mi njima vraćamo pristupnice bez ikakvih problema. To nam je potrebno kako bismo imali tačnu evidenciju naših članova pošto su nažalost neki preminuli a dosta njih je otišlo u inostranstvo.
Takođe vam još jednom napominjemo da je potrebno da platite članarinu za 2016 godinu jer od nje se plaća zakup za lokal i komunalije jer već imamo dosta dugovanja prema gradu pa nam preti zatvaranje pa ćete biti prinuđeni da tužbe podnosite u drugim gradovima. Članarina kao i ranijih godina iznosi 500,00 dinara na godišnjem nivou a uplatnice dobijate kod nas u kancelariji.
Još bih vas zamolili da nas pre dolaska u kancelariju obavestite unapred dan-dva kako bi neko bio sigurno u kancelariji pošto smo mi koji radimo ovaj volonterski posao u radnom odnosu pa da nebi džabe dolazili. Inače radno vreme u kancelariji je po novome pošto nema grejanja radnim danom od 16-18 a subotom i nedeljom od 10-14 časova, a broj telefona na koji nas možete kontaktirati je 062 825 1063
Slavko Dobrić Predsednik izvršnog odbora Srpskih Ratnih Veterana
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Veoma velika nepravda je učinjena ka ovim ljudima koji su se odazvali pozivu i otišli da brane svoju zemlju. Mnogi ne razumeju ima ko i neće da razume šta se ovde dešava. Dešava se to da su ljudi koji su učestvovali u ratnim sukobima išli u rat jedni zbog zakletve koju su dali drugi nažalost zbog interesa. Problem oko ovih dnevnica nažalost je najizraženiji upravo u Subotici i što je još žalosnije mnogi ne shvataju šta veterani traže. Traži se ono što im pripada jer nemože jedan da dobije drugi da ne dobije, svako čuva svoje zdravlje s’toga svako i traži nadoknadu -jer u ratu su mnogi mladi ljudi propali psiho-fizički. Ovo udruženje jedino je udruženje koje je primljeno(čitaj pozvano da pristupi) u Svetsku veteransku organizaciju sa sedištem u Parizu,ovo isto udruženje je pozvano i bratimi se sa veteranima Vijetnamskog rata i sa Ruskim Kozacima. Ovo udruženje je reprezentativno udruženje u Srbiji. Naslov Srpski je dat iz ko zna kog razloga i nekima smeta pa i meni isto ali ne kao Srbomrscu nego kao čoveku koji misli da nije fer da udruženje nosi ovaj naziv dok je u članstvu masa ljudi koji nisu Srbi. Ali to neka nikoga ne zavarava jer prava na ove dnevnice dakako ima svaki učesnik oružanih sukoba,osim dnevnica tu spada i niz drugih pogodnosti koje se pružaju i koje su ljudi koji su ratovali to i zaslužili. Setimo se da je subotica NAŽALOST dala mnoge mladiće koji su svoju mladost ostavili negde u gudurama Kosova i metohije i ne samo vojnici nego i masa policajaca. s’toga budimo ljudi i ne sudimo ako neznamo kako je tim ljudima i kako se osećaju, jer ako pogledamo zasigurno je drugog psihološkog profila osoba koja je ubijala i pljačkala od osobe koja je morala da bude tamo gde je bila i da sve to gleda i proživljava i da još i sada ista ta osoba trpi nepravdu i osudu okoline. Tim ljudima nije lako jer osim zdravlja gubili su i delove tela i zdravlje i živote i posao i rasturale su im se porodice. Budimo ljudi i setimo se da su neki 99-e bežali u skloništa,neki preko granice dok je neke rat zatekao na odsluženju redovnog vojnog roka ili mu je na prozor zakucao vojni kurir. I???? kuda bežati???
Taj kome je vojni kurir zakucao na vrata imao je samo 2 ispravne mogućnosti:ili uzeti oružje pa ga okrenuti na one koji su mu ga dali,ili otići iz zemlje.Svako drugačije rešenje je bilo nerazumevanje situacije…
Odgovor upućen osobi koja se predstavlja kao „dobro znam“
Vidim prijatelju da si dobro upućen u rad udruženja što znači ili da si naš član ili da si čitao postove koje sam postavljao ja ili gledao sajt Srpskih Ratnih Veterana.
Većinom se slažem sa tvojim komentarom a što se tiče naziva udruženja Srpski Ratni Veterani mogu ti samo reći da je sedište udruženja u Beogradu i da je tamo registrovano pod tim imenom. Mi u Subotici smo odbor tog udruženja pa samim tim ne možemo da menjamo naziv udruženja jer bi to odmah značilo da se ne radi o istom udruženju nego nekom drugom. U potpunosti se slažem sa tobom da nisu samo Srbi učestvovali u ratnim dejstvima nego i svi pripadnici drugih nacija iz Subotice kao i da u našem udruženju ima ljudi svih nacija. Kao pripadnik rezervnog sastava bio sam u rezervi i 1991 i 1999 i mogu ti reći da niko nije gledao ko je koje vere nego samo kako da sačuvamo žive glave.
Odgovor upucen osobi ,,dobro znam“ Gospodine slazem se u potpunosti sa vasim komentarom. Ali u jednoj stvari ne mogu da se slozim sa vama, oko imena Srpski. Kazete da niste Srbomrzac, a na sam pomen Srpski vi reagujete jednostavno vam to smeta. Sad cu da pokusam to da vam objasnim kao lajk. Vi ste gradjanin ove zemlje i samim tim ovo je vasa zemlja Srdija. Nemoze se zvati npr. Madjarki,Hrvatski,Rumunski,Romski,Slovacki itd. da nenabrajam dalje jer smo se svi mi borili za svoju zemlju srbiju. U suprotnom da se stavi neki drugi naziv asociralo bi da ste se borili za neku drugu zemlju. Nemojte me pogresno svatiti i ja sam iz mesovitog braka nenosim Srpsko prezime. Ali je ovo moja zemlja ja drugu nemam kao i vi, jer da je imte nebi ziveli ovde. Molim vas nemojte mi zamerti ovo je samo moje misljenje. Ali je vema ruzno kad kazete meni smeta naziv Srpski pa borili ste se za Srbiju da sacuvate svoju zemlju, sad dali je to to moglo na neki drugi nacin da se uradi a ne ratom, to vec nije na nama to je neka politicka stvar.