Od ponora do trijumfa

Novi Pazar – Spartak 64 : 66

Košarkaši Spartaka su se vratili na pobednički kolosek. Predvođeni trenerom Oliverom Kostićem uspeli su da se posle slabog prvog poluvremena (samo 25 poena za 20 minuta) u kojem su u više navrata gubili i sa 14 poena razlike, vrate u igru i trijumfuju.

U trećoj deonici (u kojoj je vodeći u ligi po broju postignutih poena) Spartak je odigrao u visokom ritmu kako u odbrani tako i u napadu. Uspeli su Subotičani da najpre izjednače, a zatim i povedu sa 61:64. Tada su domaći preko Mikavice ubacili 2+1 poen i na 22 sekunde pre kraja ušlo se u neizvesnu završnicu. Ubrzo je Simović faulirao Barnu koji je uspešno relizovao dva slobodna bacanja, a kako igrači Novog Pazara nisu iskoristili poslednji napad, slavlje Subotičana je moglo da počne.

U sredu 23.11. u 19 časova u subotičkoj Hali na programu je odložena utakmica 8.kola protiv pančevačkog Tamiša.