Odbojkaši posle drame, na korak od elite

U meču punom preokreta još jedan brejk načinili su odbojkaši Spartaka, koji sada vode 2:1 i na korak su od povratka u Super ligu. Izuzimajući prvi set, preostala četiri donela su veliku borbu za svaki poen.

Slika

Subotičani su na mišiće iščupali drugi period, u kojem su gubili 23:21. Nakon izjednačenja dodali su gas, poveli 2:1 i 16:11, ali im to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu. Železničar je izjednačio na 22:22, a kasnije realizovao i četvrtu set loptu – 28:26.

U taj breku drama! Domaćin je vodio 9:4 i 11:7 i tu stao. Probudili su se gosti poenima Medića, u seriju grešaka ušao je Stoilović i serijom 6:0, Spartak je stigao do nedostižnih 13:11. Mutapčija i ponovo Medić završili su ovu priču.

Četvrti susret plej-auta na programu je u petak, 6. maja u Subotici, sa početkom u 19 časova.

Železničar – Spartak (S) 2:3 (25:18, 23:25, 21:25, 28:26, 13:15)

Dvorana: SD „Radnički”. Gledalaca: 100. Trajanje meča: 133 minuta. Rezultat u seriji: 1:2.

SPARTAK: Janačkov 3, Janjić 20, Elezović 7, Marković 9, Kecman 4, Medić 32, Konkolj (libero), Faćol 1, Mutapčija 12, Lukić, Kužić, Vidakov (libero). Trener: Goran Ilić.