Odbojkašice Spartaka od ambisa do Finalnog turnira

MD Zrenjanin je u Subotici, u dvorani Dudova šuma, u revanš utakmici četvrtfinala pobedio Spartak sa 3-1, po setovima 25:16, 25:15, 26:28 i 25:12, posle 92 minuta igre.

Odbojkasice Spartak - Jedinstvo (4)

MD Zrenjanin je bio na domak plasmana u polufinale, pošto je vodio sa 2-0 u setovima i 24:18 u trećem setu, kada su Subotičanke napravile preokret i stigle do osvajanja seta koji je garantovao plasman na Finalni turnir.

Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu se igraju dve utakmice. U prvom susretu bilo je: MD Zrenjanin – Spartak 0:3 (23:25, 26:28, 19:25)

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala.

Dinamo iz Pančeva je treći učesnik Finalnog turnira Finalni turnir 51. Kupa Srbije  u konkurenciji odbojkašica, pošto je u dva meča bio bolji od TENT-a iz Obrenovca.

Plasman na Finalni turnir 51. Kupa Srbije do sada su izborili Vizura, Spartak iz Subotice i Dinamo iz Pančeva.