Odlična utakmica, Crvenoj zvezda savladala Spartak (VIDEO)

Utakmica je definitivno opravdala status derbija kola, jer je borba bila vrlo otvorena i uzbudljiva, uz pet pogodaka.

Odlična utakmica 4. kola Superlige pripala je Crvenoj zvezdi koja je savladala Spartak na svom terenu 3:2 (1:1). Dvostruki strelac bio je Ben, gol za pobednika postigao je i Tomane, a pogoci za Spartak delo su Tufegdžića i Nikolića.

Viđen je i po penal na obe strane, Zvezda je vodila 1:0 i 3:1, i na kraju došla do celog plena i zadržala maksimalan učinak iz prva četiri kola, dok su Subotičani pretrpeli prvi poraz.

Bolje su Subotičani ušli u dvoboj, bez straha, sa jasnom željom da se nadigravaju… Pretili su od starta uz dve-tri dobre prilike, ali je Zvezda mogla do vođstva sredinom prvog dela.

Ipak, golman Dujmović mu je pročitao nameru u odbranio penal, međutim, Ben se iskupio u 32. minutu i centaršut Rodića je sproveo u mrežu za 1:0.

Nije taj rezultat bio dugo na snazi, nepuna dva minuta, pošto je Nikolić krunisao odličnu akciju Srećkovića i Tufegdžića. Od povratka na teren posle pauze, crveno-beli su bili u totalnoj ofanzivi.

Ređale su se šanse pred golom gostiju i bilo je jasno da će srpski prvak vratiti prednost. To se dogodilo u 65. minutu kada se Ben drugi put upisao u strelce. Njegoš Petrović je snažno šutirao sa oko 25 metara, Dujmović je loše reagovao i kratko odbio loptu na koju je natrčao Ben za 2:1.

Odmah zatim je ušao i Tomane, i posle četiri minuta na terenu zatresao mrežu za 3:1. Činilo se da je Zvezda osigurala pobedu, ali je strepela do kraja. Ben je bio centralna figura, pa je skrivio penal koji je Nikolić pretvorio u konačnih 3:2.