Održan humanitarni bazar za Leonu, Melindu i Lea

U Subotici su tokom prepodneva prikupljali novac za lečenje i rehabilitaciju Leone Kovač, Melinde Sabo i Lea Milića.

Humanitarna grupa „Naše malo nekome je sve” je organizovala humanitarno kuvanje u koltliću i vašar na Trgu ispred Tehničke škole u Subotici.

Sara i njena majka već treći put pomažu u humanitarnoj akciji: „ Učestvujemo kao volonteri nas dve. Ona napravi uvek nešto, neku rukotvorinu i pomognu drugari iz vrtića. Bitno je da se što više ljudi odazove na ovakve bazare, kako bi se prikupila potrebno sredstava za lečenje i rehabilitaciju.“

Pannon RTV/Kovács Róbert

U vazduhu su se osećali primamljivi mirisi, u kotlićima se krčkao svinjski i goveđi paprikaš. Volonteri su o svom trošku nabavili sastojke.

Saša Jovanović: „Iza ovog se krije i nešto drugo. Znači mi smo polako zaboraili ovde da budemo ljudi, prvenstveno. I trebal bi, znači, što više da se družimo, što više da vratimo onaj duh porodice, tradicije, normalnih vrednosti nekih.“

Pannon RTV/Kovács Róbert

Organizatori su bili zadovoljni posećenošću humanitarne akcije.

Tijana Mijović, organizatorka: „Akcija je jako bitna zbog prikupljanja sredstava za lečenje male Leone, Lea i Melinde. U tu svrhu i organizujemo kako bi što više sredstava uspeli da skupimo.“

Dana Radomirović, organizatorka: „Preko dvadeset kotlića se kuva, veliki pijačni deo, dečiji program gde će biti animatori i šminkeri za decu. Nešto što stvarno ono, budi u čoveku veru za bolje sutra.”

 

Pannon RTV

 



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR