Opet triler na Spartaku!

Ko nije posedeo ove jeseni na Spartaku – nikad neće.

Početni udarac na ovoj utakmici izveo je Čaba Hanđa, nekadašnja Spartakova nada i omladinski reprezentativac Jugoslavije, koga je jedna nesreća i povreda glave, zauvek udaljila od terena. Lep gest i podsećanje na činjenicu koliko je neizvestan fudbalski „hleb“.

Današnji fudbalski radnici igrali su poslednju utakmicu pred tromesečnu zimsku pauzu.

5-6000 gledalaca videlo je četiri gola, puno šansi i na kraju podelu bodova.

Olako su crno beli došli u vođstvo u 12. minutu kada je Bratić ostao sam protiv Mitrovića i Lazara Markovića, što je ovaj poslednji iskoristio.

Prvi gol

Mogli su Partizani da zavuku još koji gol u prvom delu ali su se smrzli u 34. minutu kada je Bratić dva puta u jednom napadu tukao glavom. Golman Petrović se oba puta proslavio.

Dva minuta kasnije Despotović dobija loptu  iz kontre, sevnula je levica ali je opet golman pobednik.

Tu treba reći da je tragičar meča bio dečko u crno belom dresu – Miljković. Mogao je danas da reši pobednika u više navrata ali je imao dve leve.

Laza Marković hvata loptu glavom na 20 cm od zemlje

I Puškarić je uhvatio glavom centar šut Torbice ali – pored stative.

Drugi deo utakmice je počeo isto. Dvanaest minuta igre, kontra Partizana, Šćepović i 0 : 2 !

Grobarstvo

Malo je onih kojima je u srcu plavo bela boja, da su tada imali vere u svoj tim. U igru ulazi Spartakov tenk Nosković sa specijalnim zadatkom – da pogodi mrežu sa unutrašnje strane.

Igrao se 78. minut kada ga je Puškarić pronašao jednom loptom iz dubine. Noske se našao u dobroj situaciji, opalio i uspeo – 1 : 2 !

Utakmica ulazi u dramatični finiš, igrači su nervozni, publika je na nogama, Puškarić nabacuje loptu u šesnaesterac i goooooooool !

Lopta je preletela sve redom kada je dočekao Vidak Bratić metar od mreže i sproveo gde treba.

Spartak – Partizan 2 : 2 !

Bratić je pakuje

Minut je 83. ali sudije produžuju meč za 5 minuta iako nije bilo prekida. Taman toliko je trebalo da se Saša Marković nađe u prilici. Partizanov rezervista je upuno zahvatio loptu, savladao Aleksića ali se začulo DONG! Prečka se još tresla kada je sudija odsvirao kraj.

Tako je završena i ova drama.

Strelci: 0:1 – L. Marković u 12, 0:2 – M. Šćepović u 57, 1:2 – Nosković u 78, 2:2 – Bratić u 83. minutu.

SPARTAK ZV: Aleksić, Antonić, Bratić, G. Adamović, Puškarić, Šarac, Novaković, Kovačević (od 73. Popara), Torbica, M. Adamović (od 66. Nosković), Despotović (od 73. Čović).

PARTIZAN: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Smiljanić, Jojić, Tomić, L. Marković (od 82. S. Ilić), M. Šćepović (od 67. S. Marković), Mitrović (od 74. S. Šćepović).