Mediji su objavili da Vlada Republike Srbije, premijerka i svi ministri dolaze u posetu Subotici dana 05.07.2018. godine. Prilikom posete podneće se i izveštaj o radu Vlade Republike Srbije u proteklih godinu dana. Smatramo da nema razloga za dolazak Vlade Republike Srbije u Suboticu, jer razloga za slavlje i hvalospeve nema. Vlada Republike Srbije treba da podnese izveštaj o radu građanima Srbije i narodnim poslanicima u Skupštini Srbije, a ne rukovodstvu lokalne samouprave u Subotici i lokalnim medijima u Subotici.
Suboticu i prigradska naselja je u poslednjih nekoliko godina napustilo više desetina hiljada njegovih stanovnika. Posebno je veliki odliv mladjih generacija stanovništva, ali u poslednje vreme masovno odlaze i srednje generacije, zajedno sa celokupnom svojom porodicom. Ljudi ne vide perspektivu življenja u svom gradu, naselju. Subotica je zapuštena, i evidentno propada. Strateški projekti za razvoj grada tapkaju u mestu, a vreme prolazi. Projekat izgradnje i rekonstrukcije zgrade narodnog pozorišta, projekat ekološkog uređenja Palićkog jezera, kvalitetna valorizacija lokacije prve kasarne, realizacija master plana – turističkog razvoja Palića, uređenje i ekonomsko iskorišćavanja lokacije bivše fabrike Zorke, sređivanje zgrade Doma Vojske, izgradnja fabrike vode, svi ti projekti ili stoje ili napreduju brzinom puža. Prigradska naselja su nam opustela, ekonomski oronula, infrastrukturno zaostala. Materijalna situacija većine naših sugrađana je na ivici preživljavanja iz meseca u mesec, većina penzionera ne poseduje materijalna sredstva za podmirivanje svojih osnovnih životnih potreba.
Nepotizam je dostigao neviđene razmere, partijsko zapošljavanje u punom zamahu, šverc i kriminal kao u najgora vremena na našim prostorima. Nesposobnost i neefikasnost rukovodstva lokalne samouprave vidljiva na svakom koraku. Postali smo prepoznatljivi po „ čupanju grkljana i betonskim cipelama „ – takav je odnos bahate vlasti prema svojim sugrađanima. Javna preduzeća i javne ustanove su postali klasični partijski feudi stranaka na vlasti, stručnost i odgovornost u radu javnog sektora postoji samo fragmentarno. Dolazak Vlade Republike Srbije u Suboticu doživljavamo kao jednoznačno davanje podrške aktuelnom gradonačelniku, koji čin zaslužuje samo osudu.
Nemamo čime da se pohvalimo, a smatramo da nema čime da se pohvalite ni Vi, ni resorni ministri. Subotica kao razvijen deo Republike Srbije, kao lep i uređen grad više ne postoji. Možemo samo da zamislimo kako je u ostalim delovima Srbiije, ako je Subotica spala u takvo jadno stanje. Poštedite nas bacanja prašine u oči i davanja praznih obećanja.
Subotica, 04.07.2018. godine.
POKRET GRAĐANSKE SUBOTICE
GRADSKI ODBOR DOSTA JE BILO – SUBOTICA
GRADSKI ODBOR DVERI – SUBOTICA


KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






„Još nam samo ale fale“ (Lj. Ršumović).
Svaka cast na tekstu,nikad bolje receno i napisano.Puna podrska za napisane reci.Nema potrebe dalaze samo nam prave kolaps u gradu.Nek ostanu tamo gde su.A sto se hvale tom industrijskom zonom ,neka je nose u Beograd pa neka im oni rade za 35 hiljada.Hoce malo sutra,mi moramo jer moramo placati drzavi racune .Bedni smo ti mi u ovoj Srbiji…Ko moze neka bezi …
Ti sto si stavio ili stavila prst dole ces prvi napustiti ovu drzavu .Takvi najvise beze…
Hvala vam sto ste preneli saopstenje opozicije jer se to samo kod vas moze procitati, najbolji ste. Medijski misevi ce sutra da vijaju gospodu po gradu.
podrzavam
@smrt fasizmu,
potpuno ste u pravu. Najbolji i najhrabriji subotički sajt. Ne plaše se ovih gradskih jahača apokalipse. SMRT FAŠIZMU i svm-sns koaliciji koja od Subotice pravi podeljeni grad po bosanskom receptu. – svi u svoje enklave, crkva i nacija iznad svega, mukajet u javnom životu.
Trpecete ovu vlast još dugo
Nema nikakve podrške gradonačelniku.U pitanju je poruka vlade građanima a ne porodicnom alavom brdsko-planinskom plemenskom odboru koji se oteo kontroli i koga uskoro čeka revizija urađenog na bazi pravih izveštaja.
I vi rekoste svoje ! Oćete li sutra biti sa transparentima i pištaljkama na licima mesta – onako spontano ? Verujem da nećete, da ste stvarno opozicija koja ima moć da učini nešto, bilo bi promena, ali dok vi izdajete saopštenja za štampu L i kompanija se hvataju za velike stomake, koji se tresu od smeha !
Sve što piše o projektima su Potemkinova sela.Koji projekti???!!!Prva kasarna !!!!!To liči na retardiranog Dinkića i njegovo ludilo kao i ludilo njegovih kerova koje danas gledamo na naprednjackoj deponiji!!!!!!Samo makete i kurve u rijalitiju!Pozorište?Stoji.Zelena fontana???!Ruglo!Y krak.Presvlace postavljen asfalt!Palić??Presvukli dva terena i stavili mrežice na koševe i hvale se investicijama.Reflektori na stadionu?To su sve šminke kao i farbanje stolica na letnjoj pozornici.Zgrade koje se grade tek treba da se zavrse…….Pratite to trziste balon se duva……To ljudima ne obezbedjuje hleb za koji nemaju kao i za komunalije.Subotica je postala konc logor gde rade robovi koji za bolje ne znaju kao mentalno poremećeni upravnici tih logora sa rukama podignutim u vazduh u trenutku kad će Berlin ponovo biti oslobođen a oni utamničeni kao kolaboracionisti propalog četvrtog rajha!
koji drugi mediji? pa ti su slihtare samo im prstici vire iz dupera. sto su “veci” to su gori. samo da ih vidite kako se ponasaju u prisustvu politicara 🙂
Mnogi će se kajati-gorko kajati.Neće nikome od silnika ubogi narod suditi, sudiće im BOG i neka shvate da sila Bogu nije mila, BOG udara gde najviše boli i naplaćuje kada se bezbožnik najmanje nada. Svetogrđe je šta se čini ovom narodu koji umire od gladi. Činjenica da su i najveći diktatori na kraju ostajali bez glave , da su im deca pobijena ili nastradala slučajno dovoljno potkrepljuje celu priču i činjenica da ko se o Božije zapovesti oglušio nije dobro prošao. Ne valja ovo šta se narodu radi, koliko se narod izvrgava poniženjima, torturama i mnogim drugim gadostima. Ali neka stara izreka je jasna „RADI ČOVEČE ŠTA HOĆEŠ-NEĆEŠ DOKLE HOĆEŠ“
@Winston
Preskocio si terapiju pa ludiš. Uzmi tablete možda nije kasno
svaka reč je na mestu…ja nisam ljubimac ni opozicije jer smatram da su oni krivi što su ovi na vlasti, ali je tačno sve što su napisali, i ja smatram da ovi ni jedan jedini jebeni razlog nemaju da slave, pogotovo ne građani pod njihovom čizmom, jer nikada nismo lošije živeli….sutra će nam samo sjebati grad, biče neviđene gužve, uzurpiraće sve živo, i sada njihovim dupeliscima neće smetati kolaps i blokade u celom gradu, ali su zato svima smetali građani koji su se borili za svoja prava i što su se bunili za cenu benzina i ostale potrebe za bolji život, jer ovo što sada imamo je pusto preživljavanje i to pod teškim uslovima…ja još uvek ne mogu da verujem da ima ljudi koji veruju ovim lažovima i lopovima…koliko čovek mora biti glup da poveruje da se sada zaista dobro živi…jebote…koji je to sklop ličnosti da veruje u sve laži ovih lažova i lopova…strašno….
Niste dobrodošli
Ohohohooo … hahahaha…. Koja moćna politička snaga, ima cela vlada da se uneredi u gaće … Najgori polgarmešter u istoriji Subotice, ekspozitura Stečajnog poslodavca za svastike, šurnjaje i ostalu bližu i dalju rodbinu i na kraju Srbočetnički kabadahija …. Koliko čovek mora biti glup i zatucan da ovakve političke klovnove podrži? Ne, stvarno vas pitam i potpuno ozbiljno … koliko čovek mora biti glup i zatucan da podržava ovakve političke klovnove?!
A dgde su Žuti?
Igvinite,
Nestalo mi kalodonta. Ali ko ga j..e, ja nemam ni tube.
@Paulina i Ubogi Pravdoljub: Nemamo ‘leba da jedemo
Usklik … nikad zadovoljne životnim standardom.
Prevedeno na ljudski jezik, značilo bi „Imamo ‘leba, ali nemamo za nemački auto ne stariji od pet godina, nov ajfon, tablet sa ekranom veličine televizora niške Elektronske industrije, letovanje na Maldivima i seks sa Stanijom. Imamo više nego većina ljudi u svetu, ali opet nedovoljno. Nikad da stanemo pred ogledalo i upitamo sebe: da li ja i po čemu zaslužujem više?
Nervirate me sa svojim frustriranim nebitnim komentarima iz fotelja ili kreveta u kojima lezite po ceo dan. Idite u Honduras
Ovo je deo opozicije reagovao, nije opozicija. Gde su ostale opozicione partije i stranke?? Čekaju da se malo rasčisti….?
A na subotica.com ni jedna rec iz krila opozicije! Sramotno
Ne oslobadjajte Suboticu…pre Vas smo bili slobodni,a sad moju SUBOTICU ne mogu prepoznati…Graditelj gradske kuce se okrece u grobu,ko mu sve ulazi u vecnicu…
@Dva u jedan
Normalni ljudi žele da žive pristojno, da imaju slobodu, da im niko ne određuje za koliko malo para treba da rade, da budu obavešteni , da žive u zemlji koja ima perspektivu i koja će da ide napred. Zašto je problem želeti više i bolje? Neprirodno je pristajati na ovo zlo, očaj i bedu. Razne Stanije , Informeri i nacionalizmi i služe tome da se pomiriš sa tužnom sudbinom i pljuješ po svakome ko na to ne pristaje.
Dobro dosli. Zivela Srbija !
Reci mi ime graditelja gradske kuce , a da ne izguglas to prvo…filozof
A gdje Mihajlovicka nema jeeee