U nedelju ujutro na graničnom prelazu na autoputu kod Reske na srpsko-mađarskoj granici mađarska policija je otkrila oružje u jednom vozilu švedske registracije. Kako je objavljeno na sajtu police.hu, vozilom je upravljao vozač sa hrvatskom pasošem, dok je putnik imao pasoš Srbije. Prilikom detaljnog pregleda vozila od strane mađarske policije i carinskih službenika, u unutrašnjem delu auta u skrivenom prostoru nađeno je više vatrenih oružja i municije. Za krijumčarenje oružja osumnjičen je srpski državljanin i protiv njega je pokrenut krivični postupak od strane Policijske uprave u županiji Čongrad u Mađarskoj.

vajma.info





