Pripadnici Policijske uprave u Subotici odredili su meru zadržavanja do 48 sati T.K. (1976) iz Subotice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.
Policija je operativnim radom došla do saznanja da se na salašu u Bačkim Vinogradima nalazi veći broj migranata. Pretresom kuće, u podrumu, pronađeno je 11 pakistanskih državljana koji nezakonito borave na teritoriji Republike Srbije.
Osumnjičeni se tereti da je, stranim državljanima u svojoj kući, za novčanu naknadu, pružao usluge smeštaja.
T.K. je uz odgovarajuću krivičnu prijavu priveden istražnom sudiji Osnovnog suda u Subotici, koji mu je odredio pritvor do 30 dana, dok je u prekršajnom postupku, sudija Prekršajnog suda ilegalnim migrantima, odredio kazne zatvora.
kako li je tek u Pakistanu kada su spali da se skrivaju u nasim podrumima……..