Prolaz na perone železničke stanice u Subotici, koji je zatvoren početkom avgusta, ponovo je u funkciji.
Problemi koji su se javili nakon letnjih kiša imali su veze sa izolacijom, pa se pristupilo obijanju betona sa zidova, poda i stepenica. Iako sve izgleda kao i pre, sigurno je da su pitanja u vezi sa podzemnim vodama i kišnicom sada rešena.

Sada su svi peroni i koloseci na raspolaganju vozovima za Beograd, Segedin, Sentu i Sombor.
Novina je i razglas na stanici i ispred stanične zgrade koji odnedavno ima i spikera. Razgovetan ženski glas po nekoliko puta ponavlja informacije o odlascima i dolascima, pa čak i o kašnjenju od jedan minut voza iz Beograda. Ko se seća nekadašnje stanice i beskorisnog mrmljanja u neispravan razglas, za njega će novo ozvučenje biti konkretan napredak. Ostaje nam da se nadamo da će nove standarde pratiti i služba za održavanje higijene i zaposleni koji dolaze u kontakt sa putnicima.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Da se kladimo u 100 € da će podhodnik već posle pola godine nakon jače kiše da pliva u vodi.
A bivše ozvučenje za objavu vozova je bilo jedno od najbolje rešenih ozvučenja na stanicama u Srbiji, kakvo mrmljanje, baš se razgovetno čula objava svaki put kada je kasnio ili izostao neki voz. A bilo je to svakodnevno dvadesetak puta, skoro nijedan voz nije išao na vreme.
Da li je i lift stavljen u funkciju?
nalvan , plus zapusteno , prljavo , popisano , iskrabano . U budzetu ZS nema 1000 din za kantu farbe a kamoli za neko ozbiljno odrzavanje. Ko ne veruje , neka pogleda palicku zeljeznicku stanicu.
Nadam se da je sada redovno uradjeno, samo se pitam da li se mogao produziti do ulice Jovana Mikica. Verovatno ne, jer smo predlagali i da se plava pasarela premesti na lokaciju na kojoj ce biti korisna, pa nista.
@Trovach
Da je bilo volje i pregovaračkih sposobnosti subotičkih vodećih političara, sigurno bi se mogao podhodnik produžiti do ulice Jovana Mikića.
Problem je u tome što je podhodnik vlasništvo samo źeljeznice i ona bi sama trebala da vodi računa o funkcionalnosti, čistoći u istom.
Kao što je croat rekao, ni ovako źeljeznica ne vodi dovoljno računa o svojoj imovini kako treba.
Da su uspeli da se dogovore o produženju podhodnika do ulice, tu bi trebao i grad da se isprsi, a njih je očigledno baš briga za građane kojima bi korišćenje podhodnika na tom mestu puno pomoglo da skrate svoj put u centar grada.
Postavilo bi se pitanje odrźavanja podhodnika, željeznica bi rekla, pa nećemo mi održavati jedan javni prolaz ispod pruge, a grad bi hipotetički gledano, isto rekao da to nije njihovo.
Sećam se problema slične prirode još davno kada je bio pešački prelaz iznad pruge u visini autobuske stanice kada je žena propala kroz trule daske na tom mostu, pa su se prepucavali u čijoj je nadležnosti taj most i ko je odgovoran zbog lošeg stanja mosta.
Karakteristično za Srbiju je to da kada se nešto novo izgradi, čak i ako je dobro uraɗeno, vremenom zbog neodržavanja to nešto počne da propada.
@NaIvan…Vise puta sam rekao da se ova gradska vlast trudi da otkrije sta Suboticani zele, pa da urade potpuno suprotno, ali bilo je losih gradskih vlasti i pre. U stvari, bilo je samo nekoliko dobrih. Ova trenutna je mozda i najgora u istoriji Subotice. Ako se neko seti nekog podjednako loseg (ne racunam tu okupacijsku vlast iz 2. sv. rata) neka navede.
Ponekad se pitam, kako bi danas ovaj prostor izgledao da se zvao, recimo Terezapolis.
Ili Marijapolis?
Da je ostao austrijski grad?
dreka, odes u Graz ,grad slicne velicine u Austriji, i otprilike bi dobio odgovor. Neke inace mere su se mogle sprovesti za ocuvanje pothodnika, tipa zakljucava se u deset uvece, kamere , nocni portir
croat
Lepo je sto si spomenu Graz vidi se da nikad nisi bio u Grazu ,,,Bitno je da ti znas za Graz tu su podhodnici i jako prljavi sta se zakljucava? Da li si se vozio tunelom ispod Graza verovatn jesi..Video si podhodnike, Bio si na Hauptplatz? BIo si u Altstadt?
Pa neznas da li je trg prljavi i ovo oko njega ili deo grada koji ima podhodnike,Isitna ciiste ali to je stalno prljavo…Toliko o Grazu,,,Lep dan