Na Severu Bačke putevi su prohodni. Deset kamiona Javnog komunalnog preduzeća „Čistoća i zelenilo“ je angažovano na posipanju puteva solju i drugim abrazivnim sredstvima. Za RTV direktor subotičke Čistoće, Slobodan Milošev objašnjava da za sada nije bilo potrebe da se sneg čisti, nego se samo posipaju solju i rizlom. Ekipe Čistoće su na terenu u gradu, ali i priogradskim naseljima. Pomenuto preduzeće je zaduženo za održavanje 226 kilometara lokalnih puteva, kao i biciklistističkih staza, trotoara i trgova.

Održavanje auto-puta kao i regionalnih puteva od snega se realizuje u skladu sa planom Zimske službe JP “Putevi Srbije”, a realizuje ga kompanija “Vojput”. Prema rečima Ivana Sudarevića iz “Vojputa” sneg je počeo da pada u 16 časova i za sada se auto-put i putevi prema prioritetu isto tako posipaju abrazivnim sredstvima. Slična situacija je u Subotici, Somboru i Kikindi. Sudarević apeluje na vozače da voze pažljivo.





